Лікування запору народними засобами

Багатьом напевно знайомий цей неприємний стан. Запор – це затримка спорожнення кишечника і хвороблива дефекація.

Основна причина запору пов’язана з неправильним харчуванням і низькою фізичною активністю. Запор загрожує запаленням товстої кишки і сечовивідних шляхів, інтоксикацією організму. У хронічних випадках необхідно пройти обов’язкове обстеження у лікаря, для виявлення можливих хвороб.

Якщо захворювань немає, натомiсть запор буває не часто, необхідно відрегулювати своє харчування та якомога більше рухатися.

 

Народні проносні засоби

 

 

Клізма – найшвидший засіб для позбавлення від запору, але існують і протипоказання – це кровотечі, запалення, виразки і тріщини.
Природа пропонує безліч видів лікарських трав для лікування запору. Безумовне їх перевага полягає в тому, що всi вони практично не дають ускладнень. До таких травам відносяться: жостір, сенна, ревінь і багато інших. Але приймати їх слід деякий час, щоб з’явився ефект. Є й більш ефективні та дієві способи.
Вранці натщесерце, треба випити склянку теплої води, це запустить процес травлення. Для поліпшення ефекту, через кілька хвилин можна випити чайну ложку оливкової олії.
Перед сном корисно випити свіжого кефіру.
Хорошим проносним є мед.
Допомагає також масування за годинниковою стрілкою, і втягування живота.
Мінеральні сульфатні води – пити вранці на голодний шлунок.
Сирі овочі та фрукти – капуста, буряк, слива, гарбуз, морква.
Усунення основних причин запору ще до його появи – найкращий і швидкий засіб. В основі – здорове харчування, рухливий спосіб життя і регулярні обстеження у лікаря.

15.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)