Головний біль у дітей

Головним болем можуть страждати і дорослі, і діти, але саме малюкам складніше переносити будь-яке нездужання, тому їм необхідна допомога. Коли дитина скаржиться на біль на фоні підвищеної температури і лихоманки, батьки не сумніваються, що вона зникне разом з симптомами застуди. Але іноді дитина може відчувати головний біль без видимої причини. Перед вибором способу лікування необхідно проконсультуватися з педіатром і невропатологом, щоб виявити реальну першопричину головного болю.


 

Головний біль напруги

Головний біль напруги (ГБН) є найбільш поширеним видом головного болю у дітей. ГБН зазвичаГоловний біль напругий виникає після іспитів, тривалих занять, стомлюючої домашньої роботи. Нові емоції, перезбудження, гучні ігри також можуть стати причинами нападів. Дитина відчуває стискаючу головну біль, несильну, але тривалу і монотонну, при цьому відсутня нудота, блювота або підвищена дратівливість.
Лікування ГБН залежить від тяжкості нападів і включає релаксаційні методи таприйом лікарських препаратів, наприклад, легкіх заспокійливих засобів для дітей. Прослідкуйте за тим, щоб малюк спав не менше 7-8 годин, добре харчувався, пив більше рідини, частіше відпочивав, більше рухався і бував на свіжому повітрі.


 

Мігрень у дитини

За даними фахівців, за схильність до мігрені відповідає ген, успадкований по материнській лінії. У дитини, схильної до мігрені, в недостатній кількості виробляється серотонін – хімічна речовина головного мозку, що пов’язана безпосередньо з причинами виникнення головного болю. Під час нападу, пульсуючий біль може з’являєтися в одній половині голови і супроводжуватися Мігрень у дитинизапамороченням і нудотою.
Вважається, що практично неможливо вилікувати мігрень, можна тільки зняти напад. На початковій стадії головний біль у дитини може пройти після нетривалого сну, перебування на свіжому повітрі або хоча б в добре провітрюваному приміщенні. Зняттю нападу сприяє сік калини або чорної смородини, бажано свіжовичавлений. Корисною процедурою для дитини буде масаж голови перед сном.


Невралгічні головні болі у дитини

Причиною невралгічного головного болю у дитини є ураження трійчастого нерва (ушно-скроневого, потиличного, лицьового і т.д.). Під час нападу дитина відчуває гострі, короткі, немов удари Невралгічні головні болі у дитиниструму, больові відчуття, що повторюються через деякий проміжок часу. Вони можуть супроводжуватися мимовільним скороченням лицьових м’язів і посилюватися при чханні, кашлі або повороті голови. Невралгічний головний біль у дітей виникає найчастіше внаслідок захворювань шийних хребців, простудних і деяких інфекційних захворювань, наприклад, свинки.
Для лікування невралгії використовуються різні види прогрівань, наприклад, солюкс, УВЧ, мішечки з піском, а зняти напад головного болю допомагають компреси. Для профілактики стежте за поставою малюка, придбайте для його спального місця ортопедичний матрац і подушку-валик.


Головні болі при захворюваннях судин

Гіпертонічна хвороба є одним з найбільш поширених дитячих захворювань. При різкому сГоловні болі при захворюваннях судинтрибку тиску відбувається постійне або тимчасове звуження судин, що утрудняє кровопостачання органів. При цьому підвищення артеріального тиску є систематичним (більше 3 разів протягом місяця). Під час нападу головного болю спробуйте просто погуляти з малям на свіжому повітрі або приготувати йому заспокійливий чай, наприклад, з ромашкою або м’ятою. Для профілактики гіпертонії важливий здоровий спосіб життя і повноцінний сон. У важких випадках головний біль необхідно лікувати медикаментозно, попередньо проконсультувавшись з лікарем.


Біль голови при травмах

Поява головного болю, потемніння в очах, втрата свідомості після падіння або удару є найбільш помітними наслідками травми голови, але іноді такі травми не мають явних ознак. Після сильного удару малюБіль голови при травмахки можуть постійно вигинати спину, закидати голову, у них зазвичай припухають «джерельця». Відразу розітріть місце забиття долонею, щоб запобігти появі набряку та шишки, або прикладіть компрес з холодною водою або льодом. Покладіть малюка на ліжко і вимкніть яскраве світло. Намагайтеся грати з дитиною в спокійні тихі ігри протягом декількох днів після забиття. У важких випадках такий головний біль у дитини лікується медикаментозно і тільки після консультації з лікарем.


 

Головні болі у дитини як наслідок порушення харчування

Часто діти до 5 років відчувають напади головного болю після прийому в їжу продуктів (сирів, ковбас, напівфабрикатів, горіхів та ін.), що містять речовини, які викликають звуження судин, – тирамінуГоловні болі у дитини як наслідок порушення харчування, нітритів і т.д. Організм дитини ще не навчився переробляти подібні консерванти. Головний біль у дітей може бути спровокований різними харчовими добавками або надлишком вітаміну А. Напади головного болю зазвичай супроводжуються розладом шлунка і сильною блювотою.
Малюкові необхідно якомога більше давати пити. Для зняття нападів приготуйте дитині настій із березового листя або зелений чай з додаванням звіробою, перцевої м’яти або квіток бузини. Малюк повинен дотримуватися режиму харчування і їсти переважно маленькими порціями не менше 5 разів на день.

28.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)