Дитина неуважна і розсіяна? Що таке увага.

Неуважність може виникати з різних причин: через погану екологію, шалений ритм життя, часті стреси у дітей і т.д.

Перед тим як шукати вирішення проблеми, проаналізуйте розпорядок дня дитини: можливо, він неправильно харчується, не отримує належної уваги, не висипається, втомлюється і т.д. Ваша дитина розсіяна, якщо у нього не виходить довго зосередитися на чомусь одному, він постійно відволікається, його мало що здатне зацікавити? У виявленні причини неуважності і методів боротьби з нею педіатри розрізняють 2 види уваги.
У чому різниця між довільною і мимовільною увагою

Мимовільна увага
Вона виникає в результаті дії зовнішніх подразників, наприклад, шуму чи спалаху світла. Така інформація сприймається без зусиль. Мимовільна увага може заважати виконанню діяльності, знижуючи продуктивність і відволікаючи від головного у вирішенні завдання.

Довільна увага
Вона являє собою активну, навмисну увагу, що виникає внаслідок свідомої трудової діяльності. Формування довільної уваги відбувається в процесі навчання. Вона допомагає досягти певної мети, оскільки спрямована на об’єкт навмисно.

 

Характеристики уваги

Об `єм
Він показує, скільки об’єктів дитина може помітити одночасно. Чим обсяг уваги більше, тим з більшою кількістю завдань здатний впоратися малюк.

Стійкість
Вона говорить про те, яка кількість часу дитина може бути зосередженим на завданні. З віком малюк починає довше утримувати увагу на завданнях, які йому малоцікаві.

Концентрація
Вона показує, наскільки малюк здатний зосередитися на виконуваному завданні, не відволікаючись на зовнішній подразник.

Перемикання
Воно характеризує швидкість, з якою дитина переходить з одного завдання на інше. Якщо після рішення однієї задачі малюк не може відразу почати займатися іншою, це означає погане переключення уваги.

Розподіл
Він показує вміння дитини тримати в полі зору кілька об’єктів одночасно, виконуючи кілька завдань.


 

Профілактика неуважності у дитини

Тренування пам'яті

Неуважна дитина – це не діагноз. Тренувати довільну увага у дітей можна з раннього дитинства. Наприклад, дайте малюкові дзеркальце, щоб він зміг розглядати себе, зосереджуючись на тому, що там відбувається. Сьогодні завдяки широкому асортименту дитячих товарів Ви легко підберете динамічні іграшки, які малюк буде з інтересом пересувати, трясти, обмацувати і т.д. Для профілактики неуважності і тренування довільної уваги у дітей грудного віку показуйте їм різні предмети, пояснюйте їх призначення. Коли малюк підросте і почне відвідувати дитсадок, переходите до більш складних вправ.

 

Захоплення настільними іграми
Якщо у Вас неуважна дитина, придбайте ігри на розвиток уваги дітей – пазли, мозаїку або лото. Проявіть захопленість новою грою і розкажіть йому правила гри, покажіть, як збирати картинку і т.д. Завдяки спільним заняттям малюк побачить, наскільки захоплююче збирати з малого щось велике. І тоді навіть сама неуважна дитина перетвориться на приклад зібраності і зосередженості.

 

Звикання до споглядання
Частіше проводьте час на свіжому повітрі, обговорюйте з малюком побачене: як падає листя, літають птахи, дзюрчить струмочок – це хороша профілактика неуважності у дитини.

 

Створення робочої обстановки
Постарайтеся створити для школяра атмосферу, яка налаштовувала б на роботу. Небажано розташовувати стіл біля вікна, так як малюк буде відволікатися. Під час занять, в будинку повинна бути тиша. Прослідкуйте, щоб Ваша дитина сиділа на перших партах в школі, що дозволить їй зосередити увагу на вчителеві.

 

Формування навичок досягнення мети
Ставте перед дитиною досяжні цілі, при цьому бажано використовувати методи візуалізації. Навчіть планувати свій день, берегти час і бути посидючим.

 

Тренування пам’яті
Обсуждайте з дитиною прочитану книгу. Так він згадуватиме сюжет, зосереджуючи увагу на чомусь одному довгий час. Коли перед нами неуважна дитина, то це стосується і переглянутих передач, фільмів і мультфільмів. Таким чином, Ви будете сприяти розвитку пам’яті у дітей.
Розвиток самостійності
Учіть дитину виконувати роботу самостійно. Обов’язково хваліть її за досягнутий результат.

29.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)