Скільки живуть з аневризмою аорти?

 
Однозначно відповісти на питання про тривалість життя при аневризмі аорти неможливо. Аневризму аорти називають «бомбою уповільненої дії». У будь-якому випадку, без відповідного спостереження і лікування прогноз несприятливий.

Не всім пацієнтам вчасно ставлять діагноз аневризми аорти. При цьому аневризма може тривалий час безсимптомно розвиватися. Пацієнт, не підозрюючи про своє захворювання, продовжує жити звичайним життям: палити, фізично важко працювати, не стежити за артеріальним тиском. Це призводить до збільшення випинання стінки аорти в розмірі і підвищеного ризику її розриву і смерті пацієнта. Також не всім хворим можливо провести хірургічне лікування.
Це зумовлено загальним станом і важкими супутніми захворюваннями, при яких пацієнт може не пережити наркоз і операцію.

 

Розрив аорти і її розшарування можуть відбутися в будь-який момент, незалежно від розмірів і локалізації аневризми. Виживання в таких випадках невисоке – від 20% до 50% пацієнтів.

Після установки діагнозу аневризми аорти тривалість життя пацієнтів залежить від:

 • Віку пацієнта. Пацієнти молодше 50 років мають менше супутніх захворювань, але, в той же час, вони більше схильні до стресів, важких фізичних навантажень.
 • Причини аневризми аорти. При генетичних захворюваннях аорти тривалість життя невелика, так як часто генетичні захворювання супроводжуються несумісними з життям ускладненнями і відсутністю лікування. Після травми грудної клітини можливий розвиток аневризми грудного відділу аорти на протязі десятиліть. При гіпертонічній хворобі, атеросклерозі аневризма прогресує пропорційно з прогресуванням даних захворювань. Тривалість життя в даних випадках залежить від компенсації захворювань.
 • Розміру аневризми і швидкості її збільшення. При великих розмірах аневризми збільшується ризик її розриву. Також швидке прогресування аневризми може привести до ускладнень, несумісним з життям.
 • Способу життя і шкідливих звичок. Надмірна вага, важкі фізичні навантаження (деякі види спорту, підняття важких предметів), куріння призводять до прискорення розвитку аневризми аорти. Наприклад, куріння сприяє збільшенню швидкості росту аневризми аорти до 35 міліметрів на рік.
 • Супутніх захворювань. Цукровий діабет, артеріальна гіпертонія, атеросклероз та інші захворювання, що викликають патологічні зміни в стінці судини, значно прискорюють розвиток аневризми аорти.
 • Підтримуючого лікування і регулярних медичних оглядів. Від лікування і моніторингу значно залежить тривалість життя пацієнта. Так лікар може виявити аневризму аорти на самій ранній стадії її розвитку і відтягнути час хірургічного лікування на багато років завдяки медикаментозному лікуванню і корекції способу життя пацієнта. Також регулярні медичні огляди допоможуть запобігти таким небезпечні ускладненням як розрив аорти і розшарування аорти.

При певних умовах з аневризмою аорти можна жити роками. Але відсоток таких людей дуже маленький. У 7% померлих пацієнтів знаходять аневризму аорти, яка не є причиною смерті. У будь-який момент (при ударі, автомобільній аварії, фізичному перенапруженні) може відбутися розрив аорти з наступним летальним результатом. Для збільшення тривалості життя необхідно регулярно проходити обстеження, дотримуватися правильного способу життя, виявляти симптоми аневризми аорти, вчасно проводити хірургічне лікування (також і в профілактичних цілях).

 

06.05.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)