Лікування тахікардії

Фізіологічна тахікардія не потребує лікування, так як нормальний синусовий ритм легко відновлюється самостійно в короткі терміни. Також не рекомендується лікувати медикаментозно тахікардію, яка розвинулася на тлі патологій інших органів і систем. Справа в тому, що в цих випадках почастішання ЧСС є механізмом адаптації організму. Якщо медикаментозно усунути тахікардію, стан пацієнта може різко погіршитися (найчастіше через різке падіння артеріального тиску).

Окремо лікування тахікардії не проводиться, якщо вона є симптомом таких захворювань:

 • шокові стани;
 • масивні крововтрати;
 • анемії;
 • інфекційні захворювання з підвищенням температури;
 • деякі травми;
 • деякі види вроджених вад серця.

У цих випадках лікуванням тахікардії буде усунення причини, яка її викликала. Як тільки основне захворювання буде вилікувано, серцевий ритм повернеться до норми без будь-яких наслідків для пацієнта.

Значно складнішим є лікування тахікардії, викликаної проблемами з серцем (порушення іннервації серця, патології провідної системи та ін.). У пацієнтів з такими захворюваннями високий ризик різних ускладнень. У зв’язку з цим порушення ЧСС необхідно усунути в найбільш короткі терміни. Самолікування тахікардії неприпустимо, так як препарати, які використовуються для цього, безпосередньо впливають на роботу серця. Без постановки точного діагнозу можна неправильно розрахувати дозу, що поставить під загрозу життя пацієнта. Лікуванням тахікардії повинен займатися лікар-кардіолог.

У більшості випадків лікування тахікардії проходить в амбулаторних умовах. Однак іноді може знадобитися і термінова госпіталізація. Це рішення повинен приймати лікар-кардіолог після постановки остаточного діагнозу. На час діагностичних процедур рекомендується госпіталізація. Її зміст полягає в тому, що тахікардії можуть призвести до різкого і несподіваного погіршення стану пацієнта. У лікарні у лікарів буде можливість швидко провести реанімаційні заходи, що іноді рятує життя пацієнтові. Таким чином, вирішальну роль у питанні госпіталізації та її тривалості відіграє те, наскільки великий ризик ускладнень.

У ряді випадків госпіталізація є невідкладним заходом. Наприклад, при фібриляції шлуночків мова йде про порятунок життя пацієнта, і успішно провести її лікування поза стінами лікарні практично неможливо.


 

Лікування тахікардії народними засобами

Лікування тахікардії народними засобами повинно проводитися з великою обережністю, тому що є великий ризик різноманітних ускладнень хвороби і погіршення стану пацієнта. Не допускається самолікування народними засобами до постановки остаточного діагнозу і визначення причини, що викликала тахікардію. Також не рекомендується приймати різні настої і відвари паралельно з медикаментозним протиаритмічними лікуванням. Справа в тому, що хімічні речовини, що містяться в деяких рослинах, можуть підсилити або, навпаки, нейтралізувати дію препаратів. Тому рекомендується проконсультуватися у кардіолога перед початком лікування тахікардії народними засобами.

Для лікування тахікардії існують такі народні методи:

 • Відвар горицвіту. 1 чайну ложку сушеної трави заливають 200 мл кип’яченої води і кип’ятять на слабкому вогні 3 – 5 хвилин. Після цього відвар настоюється протягом 1 – 2:00. Засіб приймають тричі на день протягом декількох днів по 1 столовій ложці.
 • Елеутерокок. Екстракт цієї рослини в рідкому вигляді можна придбати в більшості гомеопатичних аптек. Приймають його по 25 – 30 крапель тричі на день (бажано до їжі).
 • Суміш із соку рути пахучої і деревію. Дані інгредієнти змішуються в рівних пропорціях і додаються в кип’ячену воду по 20 – 25 крапель на 50 мл. Засіб приймають двічі на день протягом декількох тижнів.
 • Суцвіття календули. З суцвіть календули готують настій. 5 чайних ложок сухої трави заливається 1 літром окропу. Настоювання триває не менше години. Засіб приймають по півсклянки 3 – 4 рази на добу.
19.12.2015
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)