Народні засоби від болю в колінах

 

Оскільки болі в коліні практично завжди викликані запальними явищами, то в деякій мірі можуть допомогти народні засоби. Основним завданням народної медицини в даному випадку є місцеве зниження інтенсивності запального процесу.

Відразу слід зазначити, що ці рецепти застосовні лише для хронічних болів при деформуючому артрозі, остеохондрозі і т. п. Якщо болі виникли вперше, то в обов’язковому порядку слід з’ясувати їх причину і не займатися самолікуванням наосліп.

Для зменшення запального процесу і болю в колінах використовуються переважно місцеві лікарські форми, такі як компреси, примочки та мазі. Компрес чи виготовлення настою (на воді), настоянки (на спирту) або відвару (заливання окропом) з подальшим просоченням ними клаптя тканини або вати. Просочений лікарським розчином матеріал поміщається на коліно і загортається пошарово клейонкою і сухою тканиною. Компрес знаходиться на коліні від півгодини до 6 – 8 годин і накладається щодня або через день. Примочки – прикладання просоченої народними засобами тканини на коліно і її зміну через кожні 10 – 15 хвилин. Мазі домашнього приготування в якості активної речовини містять подрібнені рослини або концентровані водні або спиртові витяжки з них. Як загусник застосовується мед, вазелін, кокосове масло і навіть розтоплений бджолиний віск.

 

В інтернеті та незліченних книгах по народній медицині існує величезна кількість різноманітних рецептів приготування ліків для зняття запалення в області коліна. Використовувані в них інгредієнти бувають доступними або ж зустрічаються рідко і коштують стільки, що за ту ж ціну можна було б придбати в аптеці більш ефективний готовий препарат. У зв’язку з цим фактом, для того щоб зменшити болі в колінах, раніше були описані основні методи виготовлення і застосування народних засобів для місцевого застосування. В якості основного інгредієнта можна взяти будь-яку з доступних рослин з протизапальними властивостями (перераховані нижче). Таким обрізом, можна створити свій власний рецепт ефективного засобу, використовуючи при цьому мінімальну кількість дешевих інгредієнтів.

Речовинами і рослинами, що володіють протизапальними властивостями, є:

 • квіти бузку;
 • блакитна і жовта глина;
 • квітки і плоди каштана;
 • квітки і бульби картоплі;
 • мед;
 • оливкова олія;
 • листя і квітки звіробою;
 • листя, квітки і корінь деревію;
 • лавровий лист;
 • квітки ромашки;
 • квітки календули;
 • листя і стебла малини;
 • корінь хрону.

Поза сумнівами, отримані ліки будуть володіти знеболюючим і протизапальним ефектом, що допоможе зменшити чи навіть зняти болі в колінах, проте слід зазначити, що їх ефективність може варіювати в залежності від індивідуальних особливостей хворого. Також не варто захоплюватися тривалим використанням лише одного рецепта. Оптимальною тривалістю лікування одним рецептом є 2 тижні, після чого основний інгредієнт необхідно змінити. Крім усього іншого настійно рекомендується дотримуватись рекомендацій лікаря по лікуванню основного захворювання і дотримання відповідного хвороби способу життя. Не варто забувати, що народна медицина виразно ефективна, проте вона є лише підмогою для заснованої на доказах традиційної медицини.

22.06.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)