Сколіоз

Сучасне вивчення факторів появи сколіозу вказує на генетику, порушення росту тканини, проблеми центральної нервової системи. Також, на виникнення сколіозу можуть вплинути аварії, рахіт, спадковість, різна довжина нижніх кінцівок.

Сколіозом прийнято називати стійке бічне відхилення хребта від нормального випрямленого положення. Сколіоз ділиться на кілька ступенів його розвиненості: 1 і 2 ступенi називаються початковими. На цій стадії він зазвичай замаскований так, що люди навіть і не підозрюють про його наявність. Більш ніж у 30% людей сколіоз неможливо вилікувати, внаслідок цього виникає безліч проблем зі здоров’ям, аж до скорочення терміну життя.

З одного витiкає інше: через сколіоз з’являється сутулість, відбувається зміна форми грудної клітки, а це завдає і психологічний удар. Особи жіночої статі страждають сколіозом приблизно в 6 разів частіше.

S-подібний хребет спотворює тіло, внаслідок чого відбувається деформація внутрішніх органів, а також защемлення нервових закінчень, а це тягне за собою порушення обміну речовин і болі в попереку.
На початкових стадіях симптомів звичайно не спостерігається, але якщо не виявити сколіоз своєчасно, лікування буде проходити непросто. Не потрібно тягнути кота за хвіст, якщо, нахиляючись вперед, ви бачите горбок на своїй спині, або помітили, що одне плече вище другого, адже дуже може бути, що у вас є високий ризик піддатися цьому захворюванню.

Сколіоз часто викривляється в одну сторону, приймаючи C-подібний вигляд, але при бездіяльності він може прийняти і S-подібну форму, а тут вже може знадобитися втручання хірурга, де немає гарантій на якісне одужання і тривалість терміну реабілітації.

Якщо ви помітили один з описаних вище симптомів, негайно звертайтеся до лікаря. Він проведе необхідне обстеження і призначить правильне лікування. Ні в якому разі не займайтеся самодіяльністю і не намагайтеся самостійно усунути сколіоз – можливо, ви тільки погіршете ситуацію.

З урахуванням всіх нюансів фахівець призначає лікування. У нього обов’язково входить лікувальний масаж, невеликі фізичні вправи, спрямовані на запобігання подальшому викривлення і згодом повного одужання.

Ставтеся з повагою до свого організму, дбайте про себе!

17.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)