Міома матки – вибір методу лікування

Міома матки – одне з найпоширеніших гінекологічних захворювань. Ця доброякісна пухлина утворюється в м’язовому шарі матки, і є нічим іншим, як вузлом з переплетених волокон. У більшості випадків, міома складається з декількох вузлів, які можуть розташовуватися як на поверхні оболонки матки, так і всередині. Від того, де розташована пухлина, часто залежить вибір методу лікування міоми матки.

При ранній діагностиці захворювання вибір часто роблять на користь терапевтичного (безоперационного) способу лікування міоми матки, але, як правило, гормональна терапія допомагає тільки при невеликих розмірах міоми. В основному, міоматозні вузли таких розмірів ніяк себе не проявляють і виявляються випадково – наприклад, при плановому гінекологічному огляді.

Якщо ж у пацієнта проявляється яскрава клінічна картина (рясні кровотечі, постійні болі, виділення посередині циклу), то це говорить про те, що розвиток захворювання йде повним ходом. Гормональна терапія в цьому випадку ніяк не вплине на зміну ситуації, і, швидше за все, єдиною можливістю позбутися міоми буде хірургічне втручання.

Консервативне хірургічне лікування міоми матки є кращим – його застосування зберігає матку і, як наслідок, репродуктивну функцію. Це особливо важливо для молодих жінок, тих, хто в майбутньому збирається народжувати.

На сьогоднішній день існують щадні методи оперативного лікування міоми, при яких операції проводяться в найкоротші терміни. Наявність сучасного обладнання робить можливим лапароскопічний доступ, що дозволяє обмежитися невеликими розрізами або проколами – це зменшує крововтрату і запобігає утворенню спайок.

Існують також новітні методики органозберігаючого лікування міоми матки, такі як емболізація або ФУЗ-абляція. Вони практично безболісні і безпечні – ризик ускладнень і повторних виникнень міоматозних вузлів, після застосування подібних методів лікування, зведений до нуля.

Радикальні хірургічні методи лікування міоми матки застосовуються тільки у важких випадках – при великих розмірах пухлини, її швидкому зростанні і, як правило, при запущеній стадії захворювання. На жаль, при такій клінічній картині пухлина видаляється разом з маткою, тому подібне лікування міоми матки проводять тільки тим жінкам, які в майбутньому не планують вагітність.

18.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)