Гострі кондиломи

Гострі кондиломи – це маленькі безбарвні нарости, подібні сосочкам або вузликам, які утворюються на поверхні шкіри або слизових оболонках. Найбільш поширені місця локації: зовнішні статеві органи, промежина, зовнішній отвір ануса. Рідше утворення можна спостерігати на слизовій поверхні порожнини рота або гортані. Гострі кондиломи може діагностувати лікар-гінеколог або уролог.

 

 

Опис і причини гострих кондилом

Патологічні утворення можуть виникати одинично або в кількості декількох штук. В результаті злиття великої кількості гострих кондилом може бути покрита ділянка шкіри або слизової оболонки повністю. Подібне явище називається кондиломатоз.
Дефект має форму витягнутої капсули з одним гострим кінцем. Кондилома має коротку ніжку.

Основною причиною розвитку гострих кондилом вважається інфікування організму папілома вірусом людини певного типу, який поширюється статевим шляхом. Більшість людей на планеті заражені 6 і 11 типом вірусу, рідше зустрічаються 16, 18, 31, 33, 35 тип. Однак багато хто не підозрюють про те, що є його носіями, так як патологія може протікати на перших порах безсимптомно. З моменту інфікування до появи перших ознак може пройти кілька місяців. При слабкому імунітеті симптоми гострих кондилом розвиваються через кілька тижнів. У рідкісних випадках перші клінічні прояви виникають через кілька років.
Причини гострих кондилом полягають в наступному:

 • ослаблення захисних функцій організму (зниження загального, місцевого імунітету);
 • ВПЛ 6 і 11 типу (в 90% випадків);
 • запальні процеси, інфекційні захворювання органів статевої системи;
 • порушення гігієни зовнішніх статевих органів;
 • статеві акти без застосування засобів індивідуального захисту.

Раніше вважалося, що гострі кондиломи передаються виключно статевим шляхом. В ході медичних досліджень з’ясувалося, що патологія може переходити від матері до дитини в процесі природних пологів.
Гострі кондиломи у чоловіків і жінок діагностуються приблизно в однаковій кількості випадків.

 

Наслідки гострих кондилом

При несвоєчасному лікуванні патології можуть розвинутися такі ускладнення гострих кондилом:

 • нагноєння патологічних наростів;
 • постійне тертя, зіткнення з нижньою білизною, рухи під час статевого акту можуть травмувати гострі кондиломи у дорослих (при відпаданні дефекту на його місці залишаються виразки, які можуть кровоточити і викликати хворобливі відчуття);
 • кондиломатоз (патологічні нарости можуть розростатися, утворюючи рівномірний шар, через який не видно здорових ділянок шкіри або слизової);
 • нелікована інфекція паппіломи-вірусу сприяє зниженню захисних функцій, і організм стає більш схильний до різних інфекційних захворювань;
 • онкологічні утворення. У медичній практиці відомі рідкісні випадки, коли у пацієнта з загостреними кондиломами діагностували рак статевого члена.

Невеликі дефекти шкіри і слизової у вигляді кондилом можуть викликати серйозні наслідки для здоров’я і викликати незручності при веденні регулярного статевого життя. Крім того гострі кондиломи і пологи тісно пов’язані між собою. Вагітній слід пройти лікування до моменту пологів, інакше дитина, яка заразилася при проходженні по родових шляхах, може легко підхопити будь-яку іншу інфекцію.

 

 

17.06.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(5 оцінок, в середньому: 4.8 з 5)