Фурункул

Фурункул – це хворобливе, некрасиве утворення на шкірі. Насамперед, з’являється великий фурункул, в якому починає збиратися гній або гній з кров’ю (в діаметрі навіть до 3 см). Цього типу фурункули свідчать про наявнiсть бактеріальної хвороби, викликаної стафілококом.

 

Які причини появи фурункула і як його позбутися?

Фурункул супроводжує пухлина, почервоніння і гнійна пробка, які є ефектом запалення навколишньої цибулини волосся, її тканини провокують появу стафілокока або стрептокока. Переважно перебіг хвороби шкіри м’який, гній сам пробивається назовні, але буває, що з’являються серйозні ускладнення.

Протипоказано самостійне лікування фурункулів – абсолютно не рекомендується у випадку, якщо фурункул з’являється на обличчі – існує ризик зараження, і поширення запалення. Запалення може супроводжуватися високою температурою, болем і пухлиною, а іноді і розладом рухів очних яблук.

 

Фурункул найчастіше з’являється у людей з хворобами: цукрового діабету, хвороб нирок або ожиріння. Появі фурункулів піддаються особливо люди зі зниженим імунітетом, люди які страждають від алкоголізму, раку, ВІЛ та СНІД. Багато з них є носіями стафілокока, який знаходиться в горлі, носі, на частинах шкіри покритих волоссям. У разі ослаблення або спаду імунітету стафілокок, який живе на шкірі, стає для людини загрозою. Фурункул може також з’явитися при хворобах шкіри супроводжуються свербінням (короста, екзема) як ускладнення хвороби.
Типовий фурункул це дуже болюча виразка з запальною основою, який виникає найчастіше на обличчі, шиї, грудній клітці, сідницях. Насамперед, з’являється червоне, напружене затвердіння, яке перетворюється на коросту. Хворий нездужає, відзначають підвищену температуру, біль і збільшення в лімфовузлах.

У певний момент фурункул лопається і очищається, завдяки чому хворий відчуває полегшення – рана загоюється за кілька днів. Трапляється, що після прориву і в процесі загоєння залишку фурункула на тілі хворого з’являються нові фурункули – тоді хвороба приймає тривалий характер і може тягнутися навіть роками, що як можна здогадатися дуже обтяжливо, особливо якщо не естетичні фурункули з’являються на обличчі.

 

У домашніх умовах самостійно можна робити гірчичники з знезаражувальних препаратів, мазей на основі антибіотиків. Потім рану слід обробити саліциловим спиртом. Однак краще показати фурункул лікарю і дотримуватися його рекомендацій. Лікар у випадку одного фурункула порекомендує місцеве лікування антибіотиком, зробить надріз і видалить гній. У разі багатьох фурункулів часто застосовуються антибіотики внутрішньо.

 

Фурункул необхідно лікувати, тому що його поява може призвести до сепсису, також інших ускладнень, серед яких слід відзначити ендокардит кісткового мозку. Зараження, які повторюються, є показанням до застосування антибіотиків, впродовж місяця або більше.

18.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)