Дугоотростчатий артроз

 

Дугоотростчатий артроз (спондилоартроз міжхребцевих суглобів) – дегенеративний процес в міжхребцевих суглобах. Найчастіше страждає шийний відділ хребта, рідше грудної.

Де знаходяться міжхребетні суглоби?

На кожному хребці, приблизно в тому місці, де до його тіла приєднується дуга, знаходяться два верхніх і два нижніх суглобових відростка. Вони мають суглобові поверхні, покриті хрящами, і призначені для зчленування з відповідними відростками вище-і нижчележащих хребців. Артроз дугоотростчатих суглобів виникає в результаті тих же причин, що і всі інші види артрозу, при цьому відбуваються ті ж патологічні процеси.

Симптоми, діагностика та лікування дугоотростчатого артрозу

Основний симптом артрозу дугоотростчатих суглобів – біль. Він сильний, тягнучий, виникає зазвичай в одному місці, в області самого проблемного хребця, посилюється після ходьби, фізичних навантажень. Згодом біль стає сильнішим, виникає при менш інтенсивних навантаженнях. Виникає хрускіт в шиї під час рухів.
Для діагностики дугоотростчатого артрозу застосовується рентгенографія.
Лікування проводиться відповідно до загальних принципів лікування артрозів. На кілька днів хворому призначається постільний режим – це допомагає розслабити м’язи, відновити кровотік, зменшити біль.

25.02.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)