Діабетичний кетоацидоз

Сьогодні цукровий діабет став дуже поширеним захворюванням. На сьогоднішній день в медицині існує кілька видів лікування для боротьби з цим неприємним недугом. Але, варто брати до уваги, що діабет має різні форми, кожну з яких потрібно лікувати інакше. Однією з найбільш небезпечних форм є діабетичний кетоацидоз.

Діабетичний кетоацидоз також відомий як ДКА. Ця недуга не виникає сама по собі. Найчастіше він розвивається з іншої форми цукрового діабету. Якщо захворювання не лікувати, воно приймає форму діабетичного кетоацидозу, який може, в свою чергу, виявитися для вас смертельним.

Виникнення діабетичного кетоацидозу може бути пов’язане з порушенням рівня глюкози, яке викликається дефіцитом інсуліну у вашому організмі. Якщо ваш діабет не діагностується, у вас може розвинутися саме ця форма через відсутність лікування. І, навіть якщо ви обізнані про хворобу, але при цьому не приймаєте ніякого лікування, то це найвірніший спосіб потрапити в яму діабетичного кетоацидозу. Тому ні в якому разі не варто нехтувати здоров’ям і пускати все на самоплив. Потрібно робити все, щоб допомагати організму справлятися із захворюванням. До того ж ця форма діабету настільки небезпечна, що при повній відсутності лікування вірогідність летального результату може бути сто відсотків.

Встановлено, що діабетичний кетоацидоз виникає в основному через цукровий діабет першого типу. Причиною найчастіше є недолік інсуліну. Рідше це буває при діабеті другого типу, але в цьому випадку, захворювання виникає не через дефіцит інсуліну, а через те, що організм перестає його сприймати.
Незважаючи на високий вміст глюкози в крові, ваш організм буде вести себе так, ніби страждає від її нестачі. У такому випадку, печінка буде змушена шукати інші джерела для виконання метаболічних функцій. Таким джерелом можуть бути тригліцериди, з яких організм буде виробляти глюкозу. У цьому процесі кетонові тіла утворюються як побічні продукти. Внаслідок чого їх концентрація в організмі збільшується.

Але, як і для будь-якої хвороби, для діабетичного кетоацидозу існує лікування. Воно в основному полягає в процесі гідратації. Заповнення кількості рідини в організмі впливає на підвищення рівня електролітів. Також здійснюються ін’єкції інсуліну, які нормалізують рівень глюкози.

Але в кожному разі, хворобу краще попередити, ніж лікувати. Підтримуючи нормальний рівень глюкози в крові, ви захищаєте свій організм від небезпечних ускладнень.

17.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)