Народні методи лікування лімфаденіту

 

Народні засоби застосовуються, в основному, для зменшення симптомів запалення в лімфовузлах, поліпшення загального стану і прискорення процесу одужання. Варто зазначити, що застосування методів народної медицини допустимо тільки в комплексі з антибактеріальною терапією і тільки після встановлення справжньої причини збільшення лімфовузлів. Найбільшого ефекту можна досягти на ранніх стадіях неспецифічного лімфаденіту, коли запальні і деструктивні (руйнівні) процеси виражені незначно.

Найбільш поширеними народними методами лікування лімфаденіту є:

 • прогрівання лімфовузлів;
 • трав’яні збори;
 • настоянка ехінацеї.

 


 

Прогрівання лімфовузлів при лімфаденіті

Є широко поширеним народним методом, ефективним в початкових стадіях лімфаденіту, а також у відновлювальному періоді. Перед використанням даного методу необхідно проконсультуватися з лікарем і встановити справжню природу збільшення лімфатичних вузлів.

Прогрівання лімфовузлів абсолютно протипоказано:

 • при наявності пухлинного процесу в збільшених лімфовузлах;
 • при специфічному туберкульозному лімфаденіті;
 • при розвитку аденофлегмони;
 • при наявності ознак інтоксикації організму (підвищення температури, м’язових і головних болів, прискореного серцебиття).

Прогрівати запалені лімфовузли при неспецифічному лімфаденіті необхідно сухим теплом. Для цього можна взяти пісок або сіль (крупну), нагріти її на сковороді, помістити в тканинної мішок (або носок) і прикласти до місця запалення на 15 – 20 хвилин. Після виконання процедури місце прогрівання необхідно обгорнути теплою хусткою або шарфом, щоб не допустити переохолодження. Процедуру можна повторювати 2 – 3 рази на день. Рекомендована тривалість лікування – не більше 5 – 7 днів.

При прогресивному збільшенні лімфовузлів після початку лікування, підвищенні температури тіла або погіршенні загального самопочуття прогрівання слід негайно припинити і звернутися за консультацією до фахівця.


 

Трав’яні збори при лімфаденіті

Протизапальні та протимікробні властивості різних рослин використовуються в лікуванні лімфаденіту протягом багатьох десятиліть. Застосовувати їх слід в комплексі з іншими методами лікування.

При лімфаденіті рекомендується приймати:

 • Настій коренів кульбаби. 10 г подрібнених коренів залити склянкою окропу. Настоювати 6 години, після чого процідити та приймати по 1 столовій ложці 3 – 4 рази на день.Трав'яні збори при лімфаденіті
 • Настій квіток кропиви. 5 столових ложок сухих квіток кропиви слід залити 1 літром окропу. Настоювати протягом 4 годин, після чого процідити і приймати по 100 мл 2 рази на день. Даний настій володіє певним протизапальним ефектом, а також сприяє виведенню токсинів з організму.
 • Сік алое. Листя алое необхідно помити, подрібнити і вичавити з них сік. До 100 г соку додати 200 г меду і настоювати протягом 1 дня. Приймати по 1 чайній ложці 2 рази на день. Має протизапальну і протимікробну дію.

 


 

Настоянка ехінацеї при лімфаденіті

Ехінацея – трав’яна рослина, компоненти якої входять до складу більш ніж 200 різних медикаментів. Стимулює загальний імунітет організму, підвищує стійкість до впливу патогенних мікроорганізмів (як бактерій, так і вірусів, грибів).

Сприятливі ефекти ехінацеї при лімфаденіті обумовлені:

 • посиленням міграції лімфоцитів у вогнище запалення;Настоянка ехінацеї при лімфаденіті
 • підвищенням фагоцитарної активності лейкоцитів;
 • полегшенням виділення біологічно активних речовин у вогнищі запалення.

Настоянку ехінацеї для лікування лімфаденіту можна купити в аптеці або приготувати самостійно. Для цього необхідно 100 грам сухих і подрібнених коренів ехінацеї залити 500 мл 60% спирту і помістити в захищене від світла місце. Настоювати протягом 14 днів, після чого процідити через марлю. Настоянку зберігати захищеному від світла місці при температурі не вище 20ºС.

Настоянку ехінацеї при лімфаденіті можна застосовувати:

 • Зовнішньо. Зазвичай застосовується компрес з настойкою ехінацеї. Для цього необхідно розбавити 10 – 20 мл настойки теплою (не гарячою!) водою у співвідношенні 1 до 2, змочити в ній бинт або марлю і прикласти компрес до вогнища запалення на ніч. Не рекомендується застосовувати даний метод більш 5 – 7 днів.
 • Всередину. Дорослим приймати по 20 – 40 крапель настоянки, розчиненої в 100 мл теплої води, 1 – 2 рази на день. Доза для дітей – 5 – 10 крапель 1 – 2 рази на день.
05.09.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)