Неспокійний сон у дитини

Неспокійний сон дитини негативно відбивається на його ще не сформованій нервовій системі і змушує турбуватися батьків. Якщо малюк кілька ночей поспіль постійно прокидається і довго не може заснути, необхідно визначити причини порушення сну.


Причини неспокійного сну у дитини

 

Прорізування зубів
Дитина може погано спати через дискомфорт при прорізуванні молочних зубів. У цьому випадку набухають ясна, збільшується слиновиділення, може підніматися температура.

Болі в животі
Діти грудного віку часто не можуть заснути або прокидаються через наявність кишкових кольок.

Застуда
Порушення сну у дітей може бути пов’язано з погіршенням загального самопочуття при застуді або вірусних захворюваннях. Ознаками хвороби є підвищення температури, зниження апетиту, безперервний плач.

Отит
Діти можуть часто прокидатися через болі у вусі, викликані отитом. Ви можете помітити, що дитина виривається або відсмикує голову при натисканні на козелок вушної раковини.

Вроджені ураження ЦНС
Дитина може страждати на безсоння або іншими порушеннями сну при порушеннях мозкового кровообігу, енцефалопатії і т.д.

Неврози і стреси
Діти погано сплять після пережитого стресу. Причиною перезбудження нервової системи можуть бути будь-які зміни в житті: припинення грудного вигодовування, переїзд в іншу кімнату, у малюків старшого віку – конфлікти c близькими або в дитячому колективі.


 

 

 

Способи нормалізації сну у дитини

 

Підтримка комфортного мікроклімату
Щодня перед сном провітрюйте кімнату, в якій спить дитина. Оптимальна температура повітря – від +19 до +21 ° С, вологість – від 45 до 60%. Для створення комфортних умов можна використовувати кондиціонер і зволожувач повітря. Необхідно якомога частіше робити в кімнаті вологе прибирання і видаляти пил з килимів, меблів та м’яких іграшок.

Створення ритуалів відходу до сну
Супроводжуйте відхід до сну певним ритуалом, наприклад, купанням в теплій ванні з іграшками, легким масажем в ліжечку, читанням казок. При виборі книг, які Ви будете читати дитині перед сном, враховуйте, що в них не повинно бути лякаючих моментів, агресивних героїв.

Дотримання режиму
Дотримуйтеся чіткого розпорядку протягом усього дня: сон, ігри, прогулянки і прийоми їжі повинні відбуватися в одні і ті ж години. Якщо дитина погано і мало спить вночі, скоротіть тривалість денного сну. Для активних ігор і розвиваючих занять необхідно відвести першу половину дня, тоді як увечері дитина може займатися творчістю, читанням. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше 1,5- 2 години до відходу до сну.

Якщо прості способи корекції порушень сну не допомогли Вашій дитині, обов’язково проконсультуйтеся з педіатром і невропатологом.

29.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)