Чи шкідливе відбілювання зубів?

Багато хто вважає, що відбілювання зубів – це шкідлива і небезпечна процедура. Але чи так це насправді? Який спосіб буде найменш шкідливим і найефективнішим? Розберемося в ситуації раз і назавжди.

Існує чотири основні групи методів освітлення зубів:

 • Механічні. До цього типу належать і звичайна гігієнічна чистка зубів вранці і ввечері, і професійна послуга в кабінеті стоматолога.
 • Абразивні. Найчастіше до цих видів чистки зараховують нетрадиційні та народні рецепти. Наприклад, використання кашки з активованого вугілля або соду. Такі способи дозволяють відбілити емаль на пару тонів, але їх ефективність недовговічна.
 • Хімічні. Найбільш часто використовувана група. Мають на увазі застосування перекису водню і його похідних. У цю категорію входять самі результативні, але і найнебезпечніші методи.
 • Комбіновані. Поєднують властивості декількох груп, розкритих вище.

Дивно, але найефективніша процедура є і найбезпечнішою. Це ультразвукове освітлення зубів із застосуванням апарату Air flow. Воно дбайливо очищає емаль і вже за одне застосування повертає зубної емалі її первісний блиск. Правда, створити білосніжну голлівудську посмішку таким способом не вийде, тому що ця технологія не впливає на внутрішні тканини зуба.

 

Особливість хімічного освітлення емалі

Пероксид – це сильнодіюча кислота карбаміду або водню, яка проникає в дентин і змінює його структуру. Завдяки цьому прозорий шар зуба змінюється і стає білим. Від терміну і частоти процедури, а також від сили використовуваного каталізатора, залежить кінцевий результат і термін його збереження. Таким методом можна освітлити зуби до білосніжного відтінку. Однак це завдасть серйозної шкоди ротовій порожнині.

Під час процедури пероксид проникає в дентин крізь емаль, порушуючи її цілісність. Речовина має величезний вплив на зуби:

 • Емаль. Вона пошкоджується через вплив на неї кислот. Це особливо небезпечно при постійній, довгостроковій дії.
 • Дентин. Під впливом пероксидів відбувається омертвіння кісткової тканини, за рахунок якого відбувається заміна кольору з прозорого на білий. Натомість омертвіла тканина не отримує додаткового харчування у вигляді мінералів і вітамінів і швидко руйнується.
 • Нервові закінчення. Через омертвіння дентину нервові закінчення можуть бути затиснені всередині кістки. Це викликає хронічні зубні болі. Крім того, вплив кислот негативно позначається на чутливості нерва, викликаючи внутрішній опік, тим самим тимчасово підвищуючи чутливість зуба до межі.
 • Ясна. Пероксиди, як потужні кислоти, можуть викликати сильні опіки ротової порожнини і ясен.

Чи шкідливе відбілювання зубів?

Перед застосуванням будь-якого способу відбілювання варто проконсультуватися зі своїм стоматологом. Найчастіше для досягнення оптимального ефекту достатньо ультразвукового.

Серед хімічних засобів для освітлення емалі найбільш ефективним і безпечним вважається світлодіодне. Воно ж і найдорожче. Світлодіод дозволяє максимально знизити вплив на зубну емаль і прискорити окостеніння дентину. Так, незважаючи на високий рівень шкоди для внутрішнього шару зуба, нервові закінчення і емаль залишаються цілими, що дозволяє зберегти зуби відносно здоровими протягом декількох років.

Проведення професійного хімічного освітлення рекомендується робити не частіше одного разу на п’ять – сім років. Саме стільки потрібно організму для того, щоб змінити всі клітини, включаючи пошкоджені області в ротовій порожнині. А ось механічну і ультразвукову чистку можна проводити до декількох разів на рік.

Шкода одноразового відбілювання при супутніх чинниках може бути практично непомітна. Але часте проведення процедури небезпечно для здоров’я порожнини рота. Пам’ятайте, що повторне відбілювання з пероксидамі має менший ефект, ніж попередній, але більший ризик виникнення і утворення побічних ефектів.

26.02.2018
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)