Симптоми трофічної виразки

Утворення трофічної виразки розвивається поетапно. Її симптоми можна розділити на дві великі групи: ранні ознаки та пізні ознаки. До ранніх ознак належать потоншення і блідість шкірних покривів, свербіж, печіння, набряклість, м’язові судоми. Більш пізніми ознаками є синюшна пляма, дерматит, поверхнева рана, гнійні виділення або неприємний запах рани. Однак основною ознакою є тривала відсутність відновних процесів і нездатність рани до загоєння.

Ранні ознаки трофічної виразки

Потоншення і блідість шкіри
Потоншення шкірних покривів пов’язано з нестачею «будівельного матеріалу», принесеного артеріальною кров’ю, необхідного для нормального відновлення шкіри. А блідість є вірною ознакою відсутність або нестачу крові в капілярах.

Сверблячка
Сверблячка викликається подразненням нервових закінчень різними стимулами. Далеко не завжди свербіж вказує на патологічний процес, однак якщо він є постійним при відсутності будь-яких видимих подразників (укус комахи, контакт з рослиною або тканиною, попадання на шкіру будь-якого речовини), це може вказувати на місцеве порушення кровообігу.

Печіння
Печіння – ще один сигнальний механізм нервової системи. Як і свербіж, воно може супроводжувати вплив різних подразників на шкіру, а також вказувати на патологічні процеси, що відбуваються в даній ділянці шкіри.

Набряклість
Виникнення набряку тісно пов’язане з кровообігом, а саме з венозним відтоком. При порушенні відтоку крові і застійних явищ в венозному руслі рідина виходить за межі судин і накопичується в тканинах, приводячи до виникнення набряку.

Локальні м’язові судоми
При тривалої гіпоксії тканин або порушенні структури нервових закінчень, що іннервують м’язи в зоні ішемії, можуть виникати спонтанні м’язові скорочення, звані судомами. Зазвичай вони нетривалі і безболісні, проте не слід нехтувати цим симптомом.

 

Пізні ознаки трофічної виразки

Синюшна пляма
Тривале кисневе голодування тканин призводить до їх руйнування, яке проявляється у вигляді плями на шкірі зміненого кольору – синюшного або багряного.

Дерматит
Дерматит являє собою запальний процес, що відбувається в шкірі і викликаний різними факторами. Найчастіше дерматит вказує на локальне зниження імунітету шкіри, що виникає при поганому кровообігу. При цьому бактерії що живуть на шкірі  можуть запустити ланцюжок запальних реакцій, що призводять до руйнування тканин.

Поверхнева рана
Виникнення поверхневих ушкоджень шкіри при відсутності очевидних причин є серйозною ознакою порушення харчування і процесів регенерації ділянки шкіри. При трофічних виразках головною характеристикою таких ран є їх нездатність до загоєнню.

Гнійні виділення і неприємний запах рани
Гнильний запах і гнійні виділення з виразки вказують на те, що вона інфікована і в ній відбуваються серйозні патологічні зміни, небезпечні безліччю ускладнень.

26.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)