Симптоми лямбліозу

 

Лямбліоз – широко відоме паразитарне захворювання, при якому переважно уражається тонкий кишечник людини. Багато хто часто плутають лямблії з паразитуючими черв’яками – гельмінтами. Та й ті й інші є паразитами, що живуть за рахунок свого господаря – людини. Відмінність між ними полягає в тому, що лямблії це найпростіші дрібні істоти, що складаються всього лише з однієї клітини, але в той же час функціонують як єдиний цілісний мікроорганізм.

 

Симптоми лямбліозу

 

 

Будучи локалізованим в тонкому кишечнику, більшість симптомів захворювання пов’язано з шлунково-кишковим трактом. Також існують і позакишкові симптоми, пов’язані з алергічними розладами і нейропсихічними порушеннями.

Перші ознаки лямбліозу проявляються через 1-3 тижні після проникнення паразитів в організм людини.
Серед початкових проявів виділяють наступні:

 • Діарея (частий рідкий стілець) з вираженим різким неприємним запахом. Характерною ознакою, що відрізняє діарею при лямбліозі від діареї іншого походження, є те, що тут рідкий стілець буде без домішок слизу і прожилок крові, як це часто буває при дизентерії (інфекційне захворювання шлунково-кишкового тракту).
 • Біль в області живота. Майже постійно супроводжує діарею. Інтенсивність болю варіює в широких межах: від ниючих, до інтенсивних. Локалізація болю визначається областю проекції тонкого кишечника на передню стінку живота. Більшою мірою хворобливість визначається у верхній половині живота.
 • Метеоризм – тобто здуття живота. При лямбліозі може істотно порушуватися процес травлення, при цьому порушується нормальна мікрофлора кишечника і утворюється багато газів. Метеоризм не зустрічається, як окремий симптом, а проявляється одночасно поряд з діареєю і болем в області живота.

Зазначені симптоми тривають приблизно 2-3 тижні, після чого можуть спонтанно зникнути, або захворювання переходить в хронічну форму. Дані зміни залежать, перш за все, від стану імунної системи і ступеня патогенності паразитів.

До загальних симптомів лямбліозу відносять:

 • відчуття слабості, розбитості;
 • сонливість, підвищена стомлюваність;
 • зниження працездатності;
 • нейропсихічні порушення, такі як головний біль, запаморочення, порушення уваги і зниження пам’яті.

Дана симптоматика загальних порушень обумовлена ​​тим що, по-перше організм мобілізує резерви, спрямовані на боротьбу з паразитами, а по-друге позначається вплив лямблій на процес травлення, в результаті якого організм людини не отримує в достатній кількості поживних речовин, так необхідних йому для життєзабезпечення органів і систем і життєдіяльності в цілому.

Порушення засвоєння поживних речовин веде:

 • До анемії – зменшення кількості червоних клітин крові (еритроцити). Обумовлено тим, що існує брак всмоктування вітамінів групи B і особливо B -9 (фолієвої кислоти), і B-12 (ціанокобаламіну), які беруть участь у всіх обмінних процесах організму і відповідають за формування нових клітин всього організму і найбільше клітин крові.
 • До втрати ваги. Тривалий перебіг хвороби є провокуючим фактором у розвитку схуднення.
 • До зниження опірності організму до дії несприятливих чинників навколишнього середовища, вірусам і хвороботворним бактеріям. Зниження імунітету веде до підвищення ризику захворіти яким-небудь інфекційним захворюванням, що в дійсності і відбувається.
 • У деяких випадках з’являються симптоми алергії, як частий супутник будь-якого паразитарного захворювання.

Алергічними проявами можуть бути:

 • точкові висипання на шкірі;
 • сверблячка в області висипань, в носі і біля заднього проходу;
 • дихальні розлади у вигляді бронхіальної астми, ринітів (запалення слизової оболонки носа);
 • кон’юнктивіт – запалення слизової оболонки очей.

 

22.04.2017
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)