Симптоми фурункульозу

Прояви фурункула залежать від стадії процесу, місця розташування фурункула, стану імунних сил організму.
Області тіла, на яких фурункули зустрічаються найчастіше:

 • лице: ніс, носогубний трикутник (ділянка шкіри між носом і верхньою губою), область вуха
 • задня поверхня шиї: в даному випадку певну роль відіграє той факт, що шкіра шиї постійно відчуває тертя при контакті з коміром
 • передпліччя
 • сідниці і стегна

 

Симптоми фурункула на обличчі

Обличчя – одне з улюблених місць локалізації фурункула, оскільки шкіра на обличчі найчастіше володіє підвищеною жирністю, тут знаходиться велика кількість сальних залоз. Найбільш поширені фурункули носа, верхньої губи, області слухового проходу.
Характерні симптоми і скарги пацієнтів з фурункулом носа:

 • фурункул швидко стає помітний, тому що навіть при невеликих розмірах призводить до косметичного дефекту
  відзначається сильний біль. Біль в області фурункула посилюється під час рухів мімічної мускулатури, гоління, вмивання;
 • фурункули обличчя частіше, ніж в інших місцях, супроводжуються підвищенням температури тіла, загальним нездужанням;
 • відзначаються головні болі;
 • невеликі за розмірами фурункули нагадують вугри (прищі), спроби видавити їх супроводжуються сильним болем.

 

Чим небезпечний фурункул на обличчі?

Вени області лиця пов’язані з венами черепа. При спробі видавити фурункул на обличчі, при необережних натисканнях на нього, роботі мімічних м’язів, при зниженні імунітету інфекція може проникати в венозне русло і призводити до розвитку тромбофлебіту – запалення стінок вен з формуванням тромбів. Обличчя стає набряклим, набуває синюшного забарвлення, до нього боляче доторкатися. Сильно порушується загальний стан пацієнта, температура тіла підвищується до 40C.

фурункули на обличчі

Далі інфекція здатна поширюватися в порожнину черепа, приводячи до менінгіту (запалення мозкової оболонки), менінгоенцефаліту (запалення мозкової оболонки і речовини головного мозку), сепсису (генералізоване запалення).
У гнійної хірургії є правило: до фурункулів на обличчі, які розташовані вище верхньої губи, потрібно ставитися з максимальною обережністю.

Симптоми фурункула під пахвою

Фурункули в пахвовій западині зустрічаються відносно нечасто. Тут більше поширене інше захворювання – гідраденіт – гнійне запалення потових залоз.
В цілому фурункул пахвовій області супроводжується тими ж симптомами, що й фурункули іншої локалізації. Збільшення хворобливості відзначається під час рухів в плечових суглобах, необережних торкань і натискань на фурункул.

Симптоми фурункула в паховій області і на нижній кінцівки

У пахової області може зустрічатися фурункул і гідраденіт. Фурункул в паху проявляється типовими симптомами і проходить типові стадії.
Стани, якими може ускладнюватися фурункул паховій області і нижньої кінцівки:

 • Регіонарний лімфаденіт. Запалення лімфатичних вузлів, розташованих в області фурункула. Виявляється у вигляді хворобливої шишки під шкірою. При фурункулі в паху найчастіше уражаються пахові лімфатичні вузли.
 • Регіонарний лімфангіт. Запалення лімфатичної судини, що знаходиться поряд з фурункулом. Виявляється у вигляді хворобливого тяжа під шкірою. Часто лімфангіт поєднується з лімфаденітом.

Симптоми фурункула в області статевих органів

Серед фурункулів, що виникають в області статевих органів, найбільшою специфікою є фурункул великої статевої губи. Найчастіше його розвиток пов’язаний з бартолінітом – гнійним стафілококовим запаленням розташованим в товщі великих статевих губ бартолінієвих залоз. У нормі їх функція пов’язана з виділенням спеціального мастила.
Фурункул великої статевої губи супроводжується її набряком, почервонінням, вираженою хворобливістю.

Симптоми фурункула сідниць і задньої поверхні стегна

В області сідниць і стегон зазвичай зустрічаються найбільші фурункули. Вони супроводжуються найбільш вираженою симптоматикою.

28.01.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)