Профілактика трихомоніазу

Профілактичні заходи мають на увазі комплексний підхід, спрямований на захист від можливого зараження не тільки трихомоніазом, а й усіх захворювань, що передаються статевим шляхом, будь-то гонорея, хламідіоз, сифіліс та багато інших.
Починати профілактику слід з просвітницької діяльності про здоровий спосіб життя, важливість методів контрацепції, шляхи передачі інфекцій що викликають запальні захворювання статевих шляхів. Дані заходи в першу чергу спрямовані на попередження появи інфекційних запальних захворювань сечостатевих органів категоріям осіб підліткового віку. Медичні працівники, вчителі у школах, професора в ліцеях та університетах в обов’язковому порядку проводять просвітницьку діяльність у даному напрямку серед школярів старших класів, студентам ВНЗ, професійних училищ.
Категорії осіб молодого і середнього віку, які ведуть активне статеве життя повинні бути обережними у виборі статевого партнера. Не вітаються нерозбірливі статеві контакти. Ідеальним варіантом вважається інтимний зв’язок з одним статевим партнером. Не останню роль відіграє використання презервативів, цей засіб запобігає появі небажаної вагітності та передачі трихомонадной інфекції, при статевому контакті.
Профілактичний контроль у гінеколога не менше ніж 1 раз на рік, з взяттям мазків з сечівника, заднього склепіння піхви, каналу шийки матки. Вміст з даних місць аналізують, тим самим визначаючи, наявність можливої інфекції і заодно визначають ступінь чистоти піхви.
Лікування супутніх захворювань сечостатевих органів, викликаних іншими видами патогенних мікроорганізмів, які знижують місцевий імунітет і збільшують ризик сприйняття трихомонадної інфекції.
Незрівнянно значиму роль на поширення піхвової трихомонади надає одночасне використання туалетного приладдя (мочалка, рушник) двома і більше особами, один з яких хворіє трихомоніазом. Тому необхідно кожній людині мати свої власні засоби по догляду за тілом і використовувати їх в індивідуальному порядку.
При підготовці до вагітності слід здати аналізи, на можливу присутність приховано поточної інфекції сечостатевих шляхів, як жінці, так і чоловікові. А також проконсультуватися з цього приводу з лікарем. При плануванні вагітності необхідно вилікувати всі можливі осередки інфекції в організмі жінки.

Можливі наслідки трихомоніазу

трихомоніаз дає ускладнення під час вагітності

Найчастіше трихомоніаз дає ускладнення під час вагітності:

  • передчасні пологи;
  • низька вага дитини при народження;
  • передача інфекції дитині, коли вона проходить через родові шляхи.

Крім того, є свідчення про те, що трихомоніаз підвищує ризик зараження деякими небезпечними інфекціями, зокрема вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який викликає СНІД.

Правильне харчування при трихомоніазі

Особливості харчування більше пов’язані не з самим захворюванням, а з прийомом протівотріхомоніазних препаратів, що мають антибактеріальну активність. Як і при прийомі будь-яких антибіотиків, харчування має бути повноцінним, в іншому випадку може виникнути нудота, порушення травлення і інші побічні ефекти. Снідати потрібно щільно, краще кашею.

Корисно під час курсу лікування приймати препарати ферментів підшлункової залози, наприклад, Мезим-Форте. Також можна приймати препарати, що містять біфідобактерії, так як антибіотики здатні викликати дисбактеріоз. За більш докладними порадами зверніться до свого лікаря.

Не можна приймати алкоголь протягом 24 годин після прийому метронідазолу і протягом 72 годин після прийому тинідазолу. Ці препарати можуть викликати реакцію на етиловий спирт, як «кодування» від алкоголізму. Виникає нудота, блювання та інші неприємні симптоми.

Чи захищає презерватив від трихомоніазу?

Чи захищає презерватив від трихомоніазу

Презервативи – одне з найпростіших, доступних і ефективних засобів захисту від небажаної вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Але вони не захищають повністю ні від того, ні від іншого.

Презервативи запобігають зараженню трихомоніазом тільки на 90%. При постійних контактах з одним хворим партнером ймовірність передачі інфекції ще більш підвищується.

Не варто забувати і про те, що під час статевого контакту презерватив може порватися, сповзти зі статевого члена.

18.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)