Профілактика дисменореї

 

Для того щоб уникнути хворобливих відчуттів під час менструації необхідно дотримуватися простих правил. Постійне дотримання режиму праці і відпочинку, раціональне харчування, періодичне відвідування лікаря-гінеколога допоможуть в більшості випадків уникнути вторинної дисменореї.

Виділяють наступні профілактичні заходи при дисменореї:

  • періодичний гінекологічний огляд;
  • своєчасне лікування запальних захворювань органів малого таза;
  • відмова від використання внутрішньоматкової спіралі;
  • уникнення абортів і внутрішньоматкових вискоблювань.

 

Періодичний гінекологічний огляд

Періодичні гінекологічний огляд є абсолютною необхідністю тому що дуже багато гінекологічних хвороб протікають без виражених симптомів, а в деяких випадках симптоми і зовсім відсутні.

Лікаря-гінеколога необхідно відвідувати в наступних випадках:
Перший гінекологічний огляд зазвичай відбувається в 15 – 16 років в разі, якщо дівчину нічого не турбує. Даний огляд може проводитися в шкільному закладі. У разі виявлення різних проблем в більш ранньому віці необхідно терміново проконсультувати з гінекологом.
Після початку статевого життя. Після того як почалася статеве життя відвідування лікаря-гінеколога має бути регулярним. У разі, якщо у дівчини є постійний партнер, а також у відсутності скарг необхідно відвідувати гінеколога один раз на рік. Якщо статевий партнер змінюється, то необхідно також відвідати гінеколога. До 30 років відвідування гінеколога повинно відбуватися один раз на рік, а після 30 років – двічі на рік. Варто зазначити, що виникнення будь-яких больових відчуттів з боку внутрішніх статевих органів може бути обумовлено ​​серйозними захворюваннями, і тому в таких випадках потрібно терміново проконсультуватися з лікарем-гінекологом.
Вагітність і пологи. При вагітності необхідно обов’язково знаходиться під наглядом лікаря-гінеколога. Гінекологічний огляд після пологів повинен проводитися через 40 – 60 днів у разі відсутності скарг і негайно при їх появі.

Своєчасне лікування запальних захворювань органів малого таза

У деяких випадках причиною вторинної дисменореї служать різні запальні захворювання органів малого таза. Гострі і хронічні захворювання матки, маткових труб або яєчників можуть призводити до порушення менструації з виникненням ниючих і тягнучих болей, а також в деяких випадках до утворення спаєчного процесу. Своєчасна діагностика і лікування даних захворювань значно знизить ризик виникнення вторинної дисменореї, а також появи різних ускладнень даних запальних процесів (скупчення гною в порожнині ураженого органу, перитоніт, безпліддя).

Відмова від використання внутрішньоматкової спіралі

Використання внутрішньоматкової спіралі в якості контрацепції має безліч різних плюсів. Даний метод контрацепції дозволяє уникнути вагітності в абсолютній більшості випадків, не вимагає щоденного контролю, а також має тривалий ефект. У той же час, не можна не відзначити і деякі недоліки використання внутрішньоматкової спіралі, такі як порушення менструального циклу, поява больових відчуттів під час статевого контакту, можливість прориву маткової стінки, дисменорея. Виходячи з усього вищесказаного, метод контрацепції з використанням внутрішньоматкової спіралі підходить лише здоровим жінкам з регулярною, безболісною менструацією, а також тим, хто вже має дітей і одного постійного партнера.

Уникнення абортів і внутрішньоматкових вискоблювань

Механічне пошкодження слизової матки внаслідок хірургічного аборту (при вискоблюванні) може призводити до серйозних порушень менструального циклу. Також травматизація слизової матки може виникати при видаленні поліпів ендометрія або в разі зупинки внутрішньоматкової кровотечі електрокоагуляцією (припікання області кровотечі спеціальним інструментом). Найчастіше можуть спостерігатися хворобливі менструації, які поступово переходять в аменорею (відсутність менструальних кровотеч, тривалистю більше 6 місяців).

Виділяють наступні наслідки хірургічного абортивного методу:
Внутрішньоматкові синехії. Під даною патологією мають на увазі утворення спаєчного процесу, який виникає внаслідок травматизації слизової матки при інструментальних гінекологічних маніпуляціях. Даний спайковий процес може призводити до часткового або повного зрощення порожнини матки. Це неминуче призводить до значних порушень в репродуктивній, а також менструальної функції. У деяких випадках внутрішньоматкові синехії (синдром Ашермана) можуть призводити до безпліддя. Синдром Ашермана спочатку призводить до дисменореї, а потім до повного припинення менструації.
Атрезія цервікального каналу. Дана патологія характеризується порушенням прохідності каналу шийки матки через пошкодження її слизової оболонки. Спайки в цервікальному каналі, також як і при внутрішньоматкових синехії, можуть призводити до дисменореї, а потім до тривалої відсутності менструації. Головною відмінністю атрезії каналу шийки матки є наявність больового синдрому циклічного характеру через неможливість відтоку менструальної крові.
Варто відзначити, що в деяких випадках аборт є необхідністю. Загроза життю матері, смерть плоду в утробі, позаматкова вагітність є медичними показаннями до використання абортивного методу. Найчастіше, якщо термін вагітності не перевищує 2,5 місяця, вдаються до медикаментозного аборту.

05.08.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)