Причини дисменореї

Дисменорея характеризується порушенням менструації в поєднанні з больовим синдромом різного ступеня вираженості. При дисменореї можуть бути виявлені різні психоемоційні порушення, відхилення в роботі ендокринної системи, а також порушення роботи внутрішніх органів внаслідок розладу їх нервової регуляції.

Для дисменореї характерні скарги на швидку стомлюваність, постійну втому, біль при статевому контакті, психоемоційну неврівноваженість, плаксивість, а іноді депресивні стани. Дані порушення в психоемоційній сфері, а також фізичний дискомфорт, який приносить дисменорея, іноді називають передменструальний синдром (ПМС). У деяких випадках дисменорея може служити причиною втрати працездатності протягом декількох днів.

Згідно зі статистикою частота випадків дисменореї становить 35 – 75%. Слід виділяти три ступені тяжкості дисменореї – легку, середню і важку. Ступінь тяжкості залежить від вираженості больового синдрому, ефективності знеболюючих медикаментів, а також від ступеня зниження працездатності, до якої призводить дисменорея. Варто відзначити, що вичікувальна позиція з використанням лише знеболюючих і спазмолітичних препаратів є неприйнятною. У кожному окремо взятому випадку необхідно своєчасно виявити причину, яка спричинила за собою дісменорею, щоб почати якнайшвидше лікування.


 

Причини дисменореї

Причинами дисменореї можуть служити різні запальні і пухлинні захворювання матки, яєчників і маткових труб. Іноді до дисменореї можуть привести деякі вади розвитку внутрішніх статевих органів. Дані аномалії призводять до дисменореї і серйозно порушують менструальну, а також репродуктивну функцію. При туберкульозі сечостатевої системи теж можуть спостерігатися порушення менструації, що супроводжуються ниючі болями.

Виділяють наступні причини виникнення дисменореї:

[tip]

Зміст:

 [/tip]


Вроджені вади розвитку внутрішніх статевих органів

У разі вроджених вад розвитку піхви або матки дисменорея може виступати як перший симптом. Поява даних аномалій пов’язана з впливом тератогенних факторів (фізичні, хімічні або біологічні фактори, які призводять до ембріологічного порушення розвитку), які можуть призводити до часткового або некоректного розвитку різних органів. Вроджені вади розвитку статевих органів можуть призводити до одностороннього порушення відтоку менструальної крові.

Замкнутий додатковий ріг матки. У тому випадку, якщо відбувається неправильний розвиток матки, то вона може розщеплюватися на дві окремі порожнини (дворога матка). Кожна порожнина донизу з’єднується одна з одною, утворюючи єдину нижню частину матки. Величина даних порожнин, а також їх розташування може бути різною. Нерідко при дворогій матці спостерігається неповний розвиток однієї з порожнин, яка закінчується сліпо і є ізольованою. В даному випадку під час кожної менструації відбуватиметься накопичення менструальної крові в цій замкнутій порожнині (гематометра). Дана гематометра може досягати великих розмірів і здавлювати судини і нерви прилеглих органів, в яких містяться больові рецептори. В цьому випадку больова симптоматика матиме спастичний характер, іноді з втратою свідомості. Варто зазначити, що больові відчуття з’являються не з першої, а з другої або навіть з третьої менструації, і в подальшому при кожній менструації біль буде ставати сильнішими. Скупчення менструальної крові в порожнині дворогої матки дуже часто призводить до запального захворювання матки, яєчників і маткових труб.
Характерним проявом є поява больових відчуттів з початком менархе (першої менструації). Біль поступово посилюється з кожною новою менструацією, і максимально виражений больовий синдром доводиться на перший рік після першої менструації. Також больові відчуття при замкнутому додатковому розі матки з плином часу не змінюють свого розташування.


 

Порушення вироблення простагландинів

В якості основної причини, яка призводить до дисменореї, може виступати порушення утворення і обміну простагландинів. Простагландини – це важливі біологічно активні речовини, які виробляються багатьма тканинами в організмі. Залежно від тканини простагландини можуть надавати різний ефект. Так, при впливі на матку простагландини призводять до порушення скорочення її м’язового шару, а також до виникнення спастичних скорочень, що проявляється у вигляді больових відчуттів.

Варто відзначити, що найчастіше при дисменореї відбувається не тільки вроджене або придбане порушення вироблення простагландинів, але також порушується і синтез тромбоксанов. Тромбоксани, як і простагландини, є спорідненими речовинами і відносяться до однієї групи біологічно активних речовин (ейкозаноїди). Головною дією тромбоксану вважається звуження просвіту кровоносних судин, підвищення артеріального тиску, а також локальне підвищення згортання крові. Порушення вироблення і обміну простагландинів і тромбоксанов призводять до стійкого спазму м’язового шару матки за рахунок перенасичення м’язових клітин іонами кальцію. Надалі розвивається дистонія м’язового шару матки (скорочення м’язів, які носять постійний або спастичний характер), порушення кровопостачання тканин матки, а також поява стійкого больового синдрому.


 

 

Порушення гормонального фону

Згідно з однією з теорій, дисменорея може виникати внаслідок порушення гормонального фону. Деякі вчені стверджують, що в механізмі розвитку порушення менструації велике значення відіграє порушення співвідношення жіночих статевих гормонів. В основному при дисменореї спостерігається надлишок естрогену і недолік прогестерону.

Естроген є одним з гормонів, що виробляються в основному яєчниками, який відповідає за розвиток первинних і вторинних статевих ознак, а також за своєчасне відторгнення ендометрія і менструацію. Прогестерон синтезується жовтим тілом яєчника (залоза, яка формується на місці зрілого фолікула) і служить для підготовки матки до потенційного запліднення, а також в подальшому підтримує вагітність. Доведено, що естрогени можуть змінювати чутливість тканин до прогестерону. У разі, якщо вироблення естрогену переважає над прогестероном, то спостерігається порушення регуляції гладком’язових клітин, які входять до складу матки. Також естрогени призводять до значного подовження терміну циркуляції катехоламінів (адреналіну і норадреналіну), що може спричинити стійкий м’язовий спазм м’язового шару матки і її гіпертонус (підвищений тонус). Дані порушення і є причиною больового синдрому різної інтенсивності. Також, в деяких випадках, крім хворобливих відчуттів з’являються і порушення менструальної функції.

Необхідно відзначити, що в деяких ситуаціях після реалізації дітородної функції даний гормональний дисбаланс між естрогенами і прогестероном може самостійно усунутися.


 

 

Ендометріоз

Ендометріоз є патологією, при якій невеликі ділянки ендометрія (функціональний шар слизової матки) розростаються і проникають в інші органи і тканини. Так як дана тканина також має рецептори (складні молекули, які специфічно реагують на певні хімічні речовини) до жіночих статевих гормонів, то в органах, куди проникли фрагменти ендометрія, виникають щомісячні кровотечі (під час менструації). Для ендометріозу в більшості випадків характерна наявність больових відчуттів, а також запальні процеси, які протікають в органах, куди проникли фрагменти ендометрія.

Згідно зі статистикою, серед жінок дітородного віку ендометріоз діагностується в 7 – 9% випадків. Причини, які призводять до ендометріозу, ще не до кінця вивчені, але найчастіше простежується наявність спадкової навантаженісті. Варто відзначити, що ендометріоз зустрічається в практично будь-якому віці. У деяких випадках ендометріоз може призводити до втрати репродуктивної функції.

Виділяють такі типи ендометріозу:
Генітальний ендометріоз характеризується розростанням фрагментів ендометрія в межах статевої системи. У більшості випадків при ендометріозі відбувається збільшення рясності менструальної кровотечі, що доставляє серйозний дискомфорт. Варто відзначити, що іноді ендометріоз виявляється у дівчат і жінок, які скаржаться на болючий статевий акт. Нерідко генітальний ендометріоз може супроводжуватися незначним підйомом температури тіла. Більшість лікарів поділяють генітальний ендометріоз на внутрішній і зовнішній.
Внутрішній генітальний ендометріоз
Внутрішній генітальний ендометріоз або аденоміоз є розростання ендометрія в товщу м’язового шару матки. При аденомиозі спостерігається зміна форми матки на сферичну або кулясту. Також характерно збільшення матки в розмірі. Нерідко коли внутрішній генітальний ендометріоз поєднується з міомою матки (пухлина м’язового шару матки, яка має доброякісний характер). Больові відчуття при внутрішньому ендометріозі з’являються за 6 – 7 днів до менструації. При цьому найсильніші больові відчуття спостерігаються на 3 день після менструації. Найчастіше біль планомірно вщухає до середини менструального циклу.
Зовнішній генітальний ендометріоз
Зовнішній генітальний ендометріоз є патологією, при якій фрагменти ендометрія можуть проникати в яєчники, маткові труби, очеревину (тонка оболонка, яка покриває органи черевної порожнини) тазових органів, ректовагінальну перегородку (перегородка, яка відділяє пряму кишку від піхви), а також піхву. При зовнішньому ендометріозі больові відчуття мають ниючий характер і найчастіше поширюються на крижову кістку, а також в сторону прямої кишки. У разі, якщо больові відчуття виражені, то можуть спостерігатися такі симптоми як нудота, блювота, загальна слабкість, короткочасна непритомність, що нерідко нагадує симптоматику «гострого живота» (синдром, який виникає при серйозних порушеннях у функціонуванні органів черевної порожнини).
Екстрагенітальний ендометріоз характеризується ураженням органів, які пов’язані зі статевою системою. Нерідко екстрагенітальний ендометріоз вражає петлі кишечника, сечовий міхур, сечоводи, червоподібний відросток (апендикс), сальник (оболонка зі сполучної тканини, яка покриває очеревину). При екстрагенітальному ендометріозі біль з’являється за тиждень до початку менструації і планомірно посилюється до другого або третього дня менструації. Іноді больові відчуття при екстрагенітальному ендометріозі настільки сильні, що швидка допомога може госпіталізувати пацієнток з підозрою на гострий апендицит, кишкові кольки, перитоніт (запальний процес очеревини) або ниркові кольки.


 

Міома матки

Міома матки або лейоміома цє пухлина доброякісного характеру, що виникає з м’язового шару матки. Згідно зі статистикою, міома матки зустрічається в чверті всіх захворювань гінекологічного профілю. Найчастіше міома матки діагностується у жінок старше 28 – 30 років. Міома матки виникає внаслідок неправильного розподілу однієї клітини гладкої мускулатури, з якої в подальшому виникає міома. Велике значення у виникненні міоми матки відводять порушенню гормонального фону.

Для міоми матки характерне утворення вузлів різного розміру, які формуються з м’язового шару. Дані вузли складаються з гладкої мускулатури і дуже легко перекручуються, що призводить до порушення кровообігу в вузлі і в подальшому до некрозу (омертвіння тканини). Дуже часто до некрозу приєднується інфекція (стафілокок, стрептокок, кишкова поличка), що може викликати перитоніт або навіть сепсис (поширення мікроорганізмів і їх токсинів в усі органи через кров). Також вузли міоми можуть порушувати і деформувати судини, що живлять ендометрій, викликаючи в ньому запально-деструктивні процеси. Варто відзначити, що дані процеси найчастіше відбуваються під час вагітності, а також після пологів або після абортів.

Один з головних симптомів міоми матки є менорагія (рясні і тривалі менструальні кровотечі зі згустками крові). У разі прогресування росту міоми менструальні кровотечі тривають довше, а також стають більш рясними, що, в кінцевому рахунку, призводить до анемії (зменшення числа еритроцитів і / або гемоглобіну). Больовий синдром найчастіше проявляється під час менструації і характеризується переймоподібним характером. Іноді може виникати відчуття тяжкості в нижній частині живота. У разі, якщо відбувається перекрут ніжки подбрюшінного вузла міоми, який розташовується на зовнішній частині матки поблизу очеревини, то больовий синдром може нагадувати симптоматику «гострого живота» з дуже сильними ріжучими болями, нудотою, блювотою, а також загальною слабкістю. У деяких випадках міома матки може призводити до порушення дітородної функції або порушувати роботу прямої кишки і сечового міхура внаслідок їх здавлювання.


 

 

Внутрішньоматкова спіраль

У деяких випадках причиною дисменореї може служити використання в якості контрацепції внутрішньоматкової спіралі. Внутрішньоматкова спіраль являє собою невеликий пристрій, який складається з міді і пластики і вводиться в порожнину матки для запобігання небажаної вагітності. Принцип роботи внутрішньоматкової спіралі заснований на тому, щоб не допустити прикріплення яйцеклітини, яка була запліднена до стінки матки.

Використанням внутрішньоматкової спіралі відноситься до абортивного способу контрацепції. Даний метод дозволяє уникнути вагітності в 90 – 95% випадків. Як правило, внутрішньоматкова спіраль вводиться в маткову порожнину терміном на 3 – 5 років, в залежності від типу спіралі. Варто зазначити, що використання внутрішньоматкової спіралі має і свої недоліки.

До найчастіших недоліків використання внутрішньоматкової спіралі можна віднести:
Порушення менструального циклу, яке полягає в появі більш тривалих і рясних періодів менструальної кровотечі. Також при використанні внутрішньоматкової спіралі дуже часто спостерігається поява кровотеч.
Перфорація або прорив матки. У деяких випадках внутрішньоматкова спіраль може привести до прориву стінки матки. Це рідкісне явище спостерігається після кількох родів або абортів.
Підвищення ймовірності розвитку захворювань, що передаються статевим шляхом. Використання внутрішньоматкової спіралі не оберігає від різних захворювань, які передаються статевим шляхом. Доведено, що ймовірність виникнення даних інфекцій при використанні лише внутрішньоматкової спіралі в 3 – 5 разів вище, ніж при використанні презерватива.
Диспареунія. Диспареунія є станом, який характеризується виникненням неприємних або хворобливих відчуттів при статевому акті. Було відмічено, що в деяких випадках у жінок, які використовують внутрішньоматкову спіраль, з’являється біль у нижній частині живота під час і після статевого акту.


 

 

Запалення матки і придатків матки

Запальні захворювання внутрішніх статевих органів досить часто можуть призводити в дисменореї. Нерідко наслідком даних запальних процесів може бути розвиток спайкового процесу в порожнині малого тазу.

До дисменореї можуть привести такі запальні захворювання внутрішніх статевих органів:Причини дисменореї
Сальпінгіт являє собою запальний процес, який виникає в матковій трубі. Інфекція, яка проникає в маткові труби, найчастіше потрапляє гематогенним шляхом (з током крові) з порожнини матки або з яєчників. Найчастіше відбувається запалення маткових труб разом з яєчниками, що отримало назву сальпінгоофорит (аднексит). Збудниками сальпингита можуть ставати інфекції, які передаються статевим шляхом (гонокок, мікоплазма, хламідія, трихомонада). Якщо спостерігається зниження імунітету, то сальпінгіт і аднексит здатні викликати умовно-патогенні мікроорганізми, а саме кишкова паличка, стрептокок, стафілокок, кандида. Іноді сальпінгіт може виникати внаслідок хірургічних операцій на маткових трубах, при менструації, пологах. При сальпінгіті больовий синдром має ниючий або тягнучий характер, який з’являється за кілька днів до менструації і посилюється в перші три дні. Необхідно відзначити, що сальпінгіт може призводити до скупчення в матковій трубі гною. В даному випадку спостерігається поширення запального процесу на сусідні тканини і появою виражених пульсуючих болів на стороні ураження з іррадіацією (поширення болю за межами дільниці, яка уражається) в поперековий відділ і пахову область.
Ендометрит – це патологія, яка супроводжується запаленням внутрішньої слизової оболонки матки. Дане захворювання можуть викликати такі причини як гінекологічне обстеження, пологи, аборт, статевий акт під час менструації, різні інструментальні маніпуляції на матці, а також в разі загальних інфекційних захворювань. Так само, як і при сальпінгіті, больові відчуття мають ниючий характер і з’являються за 3 – 4 дні до початку менструації. Максимальна інтенсивність больових відчуттів припадає на перші три дні менструації, після чого дана симптоматика поступово згасає до середини менструального циклу. Якщо ендометрит прогресує, то він може привести до іншого захворювання – піометра (скупчення гною в порожнині матки). Піометра характеризується загальним нездужанням, підвищенням температури тіла, кровотечею з матки, а також збільшенням розмірів матки через гнійне скупчення.


 

 

Спайки органів малого таза

Спайки органів малого таза можуть виникати внаслідок запальних захворювань внутрішніх статевих органів, а також при генітальному ендометріозі. Також спайковий процес може утворюватися на місці травматизації органів малого таза після хірургічних операцій. Спайки органів малого таза можуть призводити до хронічних болів, а також поєднуватися з порушенням менструальної, а в деяких випадках і репродуктивної функції.

Процес формування спайок може відбуватися по-різному. Так, в разі запального процесу на уражених органах може утворюватися тонка липка плівка з фібрину (білок, який необхідний для утворення тромбу). Даний білок склеює довколишні тканини, для того щоб ізолювати подальше поширення запального процесу. Після того як організм успішно впорався із захворюванням фібрин в деяких випадках не до кінця розсмоктується. Дуже часто виникають різні порушення в фібринолізі (розчинення фібрину під впливом спеціальних ферментів), що призводить до утворення спайок і рубців. Спайки цє сполучнотканинні рубці (тяжі), які порушують функцію органів, а також значно знижують їх рухливість. Найчастіше спайки утворюється внаслідок позаматкової вагітності або в разі апоплексії яєчника (раптове порушення цілісності тканини яєчника, що супроводжується кровотечею в черевну порожнину).

При генітальному ендометріозі невеликі ділянки ендометрію можуть потрапляти на внутрішні статеві органи. Під впливом жіночих статевих гормонів в даних сегментах щомісяця відбувається кровотеча. Організм не завжди може повноцінно розчинити дані локальні синці, особливо в разі приєднання інфекції в даних скупченнях крові. Як підсумок, дані синці розплавляються, а на їх місці формується груба сполучна тканина або рубець.

Оперативне лікування органів малого тазу також може призводити до утворення спаєчного процесу. При механічній травматизації тканин через якийсь час відбувається їх регенерація. Іноді тканина не може бути повноцінно відновлена, і тоді спостерігається переродження ділянки органу в грубу сполучну тканину. Найчастіше спайки формуються на місці, де в повному обсязі було зупинено кровотечу. Необхідно відзначити, що в ході різних хірургічних маніпуляцій на матці (вискоблювання матки після пологів, видаленні поліпів ендометрія) спайковий процес призводить не тільки до порушення менструальної функції з розвитком дисменореї або аменореї (повна відсутність менструації, яка триває понад півроку), але також є причиною безпліддя.


 

Варикозне розширення вен органів малого таза

Однією з головних причин варикозного розширення вен органів малого таза є патологічна зміна в структурі сполучної тканини, що входить до складу стінки венозних судин. При даній патології спостерігається значне зниження кількості нормальних колагенових волокон (білок, який зраджує міцність тканин). У підсумку це призводить до підвищення тиску в венозної мережі, збільшення діаметра венозних судин, а також до появи локальних розширень в стінках вен.

Найчастішими причинами варикозного розширення вен є повторна вагітність, складні умови трудової діяльності (вимушена позиція сидячи або стоячи), деякі захворювання статевої системи (пухлини, ендометріоз), а в деяких випадках неправильно підібрана схема гормональної контрацепції.


 

 

Синдром Аллена-Мастерса

Синдром Аллена-Мастерса, це травматичний розрив маткових зв’язок. Даний синдром може виникати внаслідок пологів плода великих розмірів, під час швидких пологів, при аборті, а також при тампонаді матки (використання широкого тампона з марлі для зупинки кровотечі). Найчастіше скарги при синдромі Аллена-Мастерса дуже схожі на симптоматику при генітальному ендометріозі. Пацієнток турбують болі в нижній частині живота з іррадіацією в поперек. Характер больового синдрому має переймоподібний характер. Больові відчуття посилюються за два або три дні до початку менструації і нерідко супроводжуються нудотою, блювотою, а також головним болем. Також синдром Аллена-Мастерса в деяких випадках може призводити до меноррагії, при якій виявляють пекучий біль в малому тазі, почуття здавленості прямої кишки, а також іноді поширення болю в нижні кінцівки. Нерідко спостерігається больовий синдром в зоні проекції прямої кишки при акті дефекації. При тривалому фізичному навантаженні, а також при вимушеній стоячій позиції больові відчуття посилюються.

На відміну від генітального ендометріозу для синдрому Аллена-Мастерса характерно виявлення при гінекологічному огляді симптому «шарнірної шийки». Даний симптом характеризується надмірною рухливістю шийки матки, в той час як сама матка залишається стійкою. При натисканні на задню стінку матки з’являється різкий біль. Також больові відчуття з’являються і при дворучному вагинальному дослідженні яєчників і маткових труб.


 

 

Гіперантефлексія матки

Гіперантефлексія матки являє собою аномалію положення матки в порожнині малого тазу. При даній аномалії матка перегинається вперед, при цьому кут між шийкою матки і самої маткою становить менше 60 – 70º. Пацієнтки з даною патологією зазвичай скаржаться на дисменорею, болючий статевий акт, іррадіацію болів в область крижів, рясні і незвичайні виділення (білі), а також порушення дітородної функції.

Варто відзначити, що гіперантефлексія матки дуже часто спостерігається при затримці або зупинці статевого або загального розвитку (генітальний або загальний інфантилізм). При даній патології спостерігаються збільшені розміри шийки матки, в той час як сама матка (тіло матки) відстає в розвитку. Іноді при гіперантефлексії матки відбувається зміна положення органів малого таза, так матка може не покривати сечовий міхур, приводячи до проникнення петель кишечника в даний вільний простір. Дані зміщення призводять до зміни позиції сечового міхура і опущення піхви. Гіперантефлексія матки найчастіше обумовлена різними запальними процесами, онкологічними захворюваннями або травмами органів малого таза. Найчастішими причинами служать такі процеси як ендометріоз, сальпінгіт, аднексит, спайковий процес органів малого тазу, аборти, запалення прямої кишки. Нерідко гіперантефлексія матки може виникати під час повторної вагітності, в кінці третього триместру в разі, коли спостерігається слабкий тонус м’язів черевної стінки.

Як правило, при гіперантефлексії матки виявляють такі ознаки як дисменорея, біль постійного характеру з іррадіацією в крижі, менструальний цикл без овуляції (процес виходу яйцеклітини з фолікула в просвіт маткової труби). У більшості випадків при даній патології перша менструація (менархе) відбувається після 16 років. Нерідко гіперантефлексія матки приводить до порушення дітородної функції і безпліддя.


 

 

Туберкульоз статевих органів

Туберкульоз є інфекційним захворюванням, яке викликається Mycobacterium tuberculosis (паличка Коха). Туберкульоз внутрішніх статевих органів є наслідком легеневої форми туберкульозу. Дані мікобактерії з потоком крові або лімфи (гематогенний або лімфогенний шлях зараження) можуть потрапляти в статеві органи і вражати їх. У більшості випадків уражаються маткові труби і ендометрій і в меншій мірі – яєчники, піхва і шийка матки.

Найчастіше туберкульоз статевих органів виявляють у жінок репродуктивного віку 20 – 30 років. У більшості випадків спостерігається стерта картина, яка має невиражені симптоми, а також наявність великої різноманітності даних симптомів хвороби. Для туберкульозу статевих органів характерні скарги на загальне нездужання, пітливість, зниження апетиту, безпричинні болі в нижній частині живота, які мають розлитий характер і з’являються найчастіше восени або навесні. Больовий синдром виникає внаслідок утворення спайок в малому тазі, заміщення функціональної тканини органу на сполучну тканину через зниження артеріального кровотоку в органах малого таза (склероз), а також ураження нервових закінчень токсинами мікобактерій. Дані порушення з’являються внаслідок ураження яєчника та ендометрія туберкульозною паличкою і її токсинами. Також токсини знижують сприйнятливість яєчників до жіночих статевих гормонів і призводять до прискореного виснаження фолікулярного апарату яєчників, що веде до безпліддя.

У молодих дівчат 16 – 20 років туберкульоз внутрішніх статевих органів може імітувати симптоматику «гострого живота». У таких випадках спостерігаються такі симптоми як загальне нездужання, нудота, блювота, виражений больовий синдром, а часом і короткочасна втрата свідомості. У даній ситуації нерідко проводять хірургічне втручання, припускаючи, що причиною даних симптомів служить гострий апендицит, апоплексія яєчника або позаматкова вагітність.


 

 

Генітальний інфантилізм

Генітальний інфантилізм є патологічним станом, при якому відбувається затримка статевого розвитку. Приблизно в половині випадків затримка в статевому розвитку спостерігається разом з затримкою в фізичному і ментальному розвитку. Діагноз генітальний інфантилізм можна поставити лише в 15 – 16 років, коли в комплексі можна виявити відсутність вторинних статевих ознак (оволосіння лобкової зони, процес зростання молочних залоз), поява першої менструації пізніше 16 років, а також наявність матки малих розмірів.

Генітальний інфантилізм зустрічається приблизно в 3 – 6% випадків. Розрізняють дві форми даної патології. Для першої форми характерна наявність різних патологій на рівні гіпоталамуса або гіпофіза (вищі центри ендокринної системи) при збереженні нормальної функціональної тканини яєчників. Друга форма генітального інфантилізму проявляється у вигляді яєчникової недостатності, при якій функціональна тканина яєчника не реагує на гонадотропні гормони (дані гормони стимулюють і регулюють функцію яєчників).

Дисменорея, викликана генітальним інфантилізмом, може бути наслідком нестачі еластину (білок, який надає еластичність тканин) в маткових структурах, а також часто поєднується з гіперантефлексією матки. Для генітального інфантилізму характерна наявність больового синдрому, який з’являється за два – три дні до початку менструації і триває наступні кілька днів. З віком у деяких випадках дані порушення менструації можуть поступово зменшуватися, а часом і повністю зникати після реалізації репродуктивної функції.

05.08.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)