Наслідки пневмосклерозу

При пневмосклерозі у хворих спостерігається ряд структурних змін не тільки в дихальній системі, а й у серці. Дане захворювання вважається досить важким не тільки через дихальную недостатність, яка є основною проблемою, але і через низку ускладнень. Все це сильно впливає на якість життя пацієнта, а при пізній діагностиці і неправильному лікуванні створює загрозу для життя.

 

 

Основними наслідками та ускладненнями пневмосклерозу є:

  • хронічна дихальна недостатність;
  • легеневе серце;
  • респіраторні інфекції.

Хронічна дихальна недостатність
Хронічна дихальна недостатність є прямим наслідком пневмосклерозу і присутній у тій чи іншій мірі у всіх пацієнтів з даною патологією. Вона з’являється через банальне зниження обсягу легень. Зменшується кількість альвеол, погіршується прохідність бронхіол, виникає застій крові. Все це веде до того, що венозна кров, яка надходить в легені, що не збагачується киснем в належній мірі. Саме хронічна дихальна недостатність є причиною появи більшості симптомів.

Дана проблема при пневмосклерозі практично невиліковна. Тимчасово полегшення дихання може принести вживання певних лікарських препаратів. Такі компенсаторні механізми як підвищення рівня еритроцитів, гемоглобіну, а також почастішання дихання – теж є тимчасовими. Пневмосклероз ж найчастіше продовжує повільно прогресувати (залежно від причини), погіршуючи стан пацієнта. При значному зниженні рівня кисню в артеріальній крові настає смерть.

Легеневе серце
Легеневе серце являє собою розширення правих відділів серця. Воно відбувається через поступове потовщення міокарда (серцевого м’яза). Потужний міокард компенсує підвищений тиск в малому колі кровообігу. Він здатний скорочуватися з більшою силою, долаючи опір судин у змінених легенів. На деякий час це компенсує дихальну недостатність. Кров проходить, збагачується киснем і все одно розносить його по організму.

На жаль, легеневе серце (особливо на тлі пневмосклерозу) є важким ускладненням хвороби. Компенсація опору в легенях є тимчасовою. Поступово міокард правого шлуночка збільшується настільки, що йому перестає вистачати кисню для власної роботи. У момент фізичного навантаження це може призвести до інфаркту в правому відділі серця. Крім того, змінена форма серця сприяє появі таких симптомів як порушення серцевого ритму, посилене серцебиття, болі в області серця. Як і сам пневмосклероз, легеневе серце погано піддається медикаментозному лікуванню. Тому пацієнти з даним ускладненням, як правило, непрацездатні. Вони потребують постійного догляду і симптоматичного лікування.

Респіраторні інфекції
Через погану вентиляцію та кровопостачання деяких відділів легень у пацієнтів з пневмосклерозом часто спостерігаються різні респіраторні інфекції. Це проявляється періодичною появою кашлю з мокротинням, підйомом температури, появою хрипів у легенях. Прийом антибіотиків допомагає позбутися від інфекції, але проблема полягає в структурних змінах, які вже відбулися в легеневій тканині. Вони привертають до появи нових вогнищ.

 

 

26.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)