Чим заспокоїти серце?

Буває, людина сповнена жалем і співчуттям до людей, а для себе у нього просто не залишається сил і часу. Вона прагне допомогти іншим, приймаючи близько до серця чужий біль. Не випадково кажуть: «жалісливий» або «серце кров’ю обливається». При цьому серце його поступово закривається для радості, судини спазмуються, звужуються. Згадайте: «Полюби ближнього свого, як самого себе». Важливо зрозуміти, що з іншими ми можемо поділитися тільки тим, що є у нас самих. Щоб серце билося правильно, відкрийте його для радості, подбайте не лише про інших, але і про себе.

Так от, ішемічна хвороба серця (ІХС) пов’язана з порушенням кровообігу. Через це серцевий м’яз не отримує достатньої кількості крові, а значить, і кисню, і поживних речовин. Стенокардія – теж серйозне захворювання. Черговий важкий напад може призвести до появи вогнища некрозу в серцевому м’язі (інфаркту міокарда) з подальшим утворенням рубця на цій ділянці. Що стосується атеросклерозу, то його розвитку сприяють підвищений артеріальний тиск, діабет, зайва вага. Тому при вашому діагнозі є правила, які необхідно виконувати.

 

 

Виключити з раціону жири тваринного походження, і в першу чергу відмовитися від наступних продуктів: мізки, печінка, нирки, легені, кров’яна ковбаса, яєчні жовтки, жирна сметана, вершки, сир.
Також відмовитися від солодощів, алкоголю та куріння.
Двічі на день гуляти пішки (брати з собою нітрогліцерин).
Для попередження нападів приймати ліки заздалегідь, до очікуваної навантаження.
Не перепрацьовувати (не носити тягарів, уникати конфліктів).
Стежити за регулярним випорожненням кишечника.
Наступний крок: навчіться приймати будь-яку життєву ситуацію. Значить, спочатку треба заспокоїтися. Підійдуть будь заспокійливі аптечні настоянки.

Потім, щоб позбутися від внутрішнього гніву, роздратування, треба пити настої жовчогінних трав. Дуже добре діє і лікувальне голодування.

Хворим на стенокардію корисний чай з квіток фіалки триколірної. Його варто пити постійно, з місяця в місяць, довгий час. Це гарний жовчогінний і сечогінний засіб, який знімає навіть набряк легені.

І ще є старий рецепт наших бабусь. Зібрати в банку квітки конвалії (без стеблинок) і засипати їх цукром. Перемішати, прибрати в холодильник – і через 3 тижні ліки готові. При нападі взяти 1/4 ч. л. сиропу і розсмоктувати його в роті (якщо треба, то і на ніч).

 

 

Не забудьте про часникову настойку: 300 г часнику на 0,5 л горілки. Настоюйте 2 тижні і пийте по 1 ч. л. з молоком на ніч. Після тримісячної перерви повторіть лікування. Робіть так 2 рази на рік.

І ще один хороший засіб. Змішайте з медом кашку з часнику і дайте настоятися 7 днів, помішуючи щодня. Приймайте по 1 ст. л. 3 рази на день перед їжею з часточкою лимона. Це корисно при ішемії, атеросклерозі, облітеруючому ендартеріїті, варикозній хворобі.

18.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)