Нові методи лікування псоріазу

 

Результати дослідження нових методів місцевого лікування псоріазу були представлені на засіданні Американської асоціації фармацевтів у листопаді 2013 року. Дослідники повідомили про можливість придушення псоріазу з допомогою місцевого лікування, яке вражає гени псоріазу глибоко в шкірі. Незважаючи на те, що робота була виконана на мишах, вчені сподіваються, що надалі це дозволить більш ефективно лікувати хворобу в людей.

Мандіп Садчева, професор фармакології, один з провідних авторів дослідження, зазначив, що їм вдалося виділити два основних білка, які відіграють головну роль у запаленні шкіри при псоріазі. Блокуючи активний стан даних білків, вчені змогли на генетичному рівні перервати процес, який призводить до псоріазу. Новий метод локального лікування називається Dual-F-NALP. На прикладі мишей було встановлено, що протягом всього п’яти днів він знижує показники ступеня тяжкості псоріазу з позначки 4 (найбільш важкою) до 0. Для проведення лікування через поверхню шкірного покриву, дослідники використовували молекули жиру (ліпіди), які, проникаючи в клітини шкіри , транспортували активні інгредієнти в глибокі шари шкіри.

Фармакологи впевнені, що Dual-F-NALP буде набагато ефективніше доступних сьогодні методів, оскільки його дія пригнічує псоріаз на ранній стадії і не викликає безліч побічних ефектів. У недалекому майбутньому дослідники планують протестувати новий метод лікування на більш великих тваринах і, зрештою, перейти до клінічних випробувань за участю людей.

 

Як організувати максимально ефективне лікування?

Для того, щоб лікування псоріазу проходило максимально ефективно з найменшими небажаними наслідками, необхідно наступне:
Запитати лікаря про можливі побічні ефекти, які можуть виникнути при прийомі призначених препаратів.
Переконатися в безпеці призначених препаратів у разі вагітності.
Дізнатися у лікаря про можливу необхідність додаткового захисту від сонця.
Наносити креми і гелі в невеликих кількостях на уражені ділянки і лише за призначенням.
Не використовувати самостійно стероїди місцевого призначення більше 3 тижнів (виняток, коли лікуючий лікар прописує більш тривалий курс).
Зберігати ліки подалі від очей; уточнити у лікаря про можливе використання препаратів для зовнішнього застосування на чутливих ділянках шкіри, таких як обличчя, пах або груди.
Повідомити лікаря про проявлених побічних ефектах на шкірі у вигляді синців, стоншування, зміни кольору, почервоніння, сухості або інших ознак роздратування.

05.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)