Народні методи лікування шуму у вухах

 
Народні методи лікування можна використовувати від шуму у вухах, так як більшість з них направлено на зняття болю і запальних процесів у вусі (частіше в зовнішньому слуховому проході і середньому вусі). Також вони ефективно знищують хвороботворних мікробів, що є причиною внутрішнього, середнього отиту, запалення барабанної перетинки, які можуть викликати шум у вухах.

Народні методи лікування не можна застосовувати, наприклад, при розривах барабанної перетинки, тому що не один з них не здатний її відновити. Їх не потрібно використовувати, наприклад, при сифілісі, так як бліда трепонема (мікроб, що викликає сифіліс) – дуже стійка бактерія, і її важко знищити.

Дуже неефективними ці засоби бувають при лікуванні нейросенсорної приглухуватості, різних порушень кровопостачання головного мозку і внутрішнього вуха і т. п. Тому в усіх ситуаціях, коли у пацієнта є шум у вухах, йому необхідно проконсультуватися з лікарем (зазвичай отоларингологом) перед тим як самостійно вдаватися до лікування різними народними відварами, настоями, процедурами та ін.

Існують наступні методи народного лікування шуму у вухах:

 • сік цибулі;
 • відвар з брусничного листя;
 • настоянка прополісу;
 • часникова олія;
 • нагріта цегла;
 • відвар з родовика лікарського.

 
Сік цибулі
Сік цибулі володіє відмінною бактерицидною (знищує бактерії) дією, тому він нерідко допомагає пацієнтам з мірінгітом (запалення барабанної перетинки) та отитом середнього вуха. Для лікування цих патологій соком цибулі, потрібно змочити сухий стерильний ватно-марлевий тампон і помістити його в хворе вухо.


Відвар з брусничного листя
Відвар з брусничного листя має сечогінну дію, тобто він сприяє видаленню води з організму через сечовипускання. Також брусничне листя має деякі антибактеріальні та протизапальні властивості. Це все дозволяє використовувати відвар з брусничного листя не тільки при запаленні структур внутрішнього і середнього вуха, а й при деяких патологіях, що супроводжуються водянкою (підвищенням кількості ендолімфатичної рідини) внутрішнього вуха (наприклад, хвороба Меньєра).
Для приготування цього відвару потрібно взяти жменьку брусничного листя і додати в одну склянку окропу. Потім прокип’ятити протягом однієї години, процідити і відфільтрувати. Відвар з брусничного листя потрібно вживати по половині склянки 2 – 3 рази на добу.

Настоянка прополісу
При внутрішньому і середньому отиті, запаленні барабанної перетинки в деяких випадках можна використовувати 20% спиртову настоянку прополісу, яка має протизапальні і бактерицидні (знищує бактерії) властивості. Зазвичай цією настоянкою змочують турунду (вузький тампон з вати або марлі), яку поміщають в зовнішній слуховий прохід.

Часникова олія
Взяти кілька головок часнику, розтерти, розмішати в рівній порції рослинного масла. Потім настояти в закритому посуді в теплому місці. У цю олію далі потрібно додати трохи евкаліптової олії або гліцерину і підігріти. Теплу часникову олію закопувати 2 – 3 рази на добу в зовнішній слуховий прохід по 1 – 2 краплі. Це масло застосовують при запаленні середнього вуха або барабанної перетинки, так як воно має бактерицидну дію.

Нагріта цегла
Нагріту цеглу (або інший камінь, або пісок) можна прикласти до ураженого вуха на 2 – 3 години кілька разів на добу, попередньо загорнувши його в рушник. Цей захід допоможе в тих випадках, коли шум у вухах викликаний спазмом судин (наприклад, синдром Лермуайе, периферичний тимпаногенний лабіринтовий синдром), так як нагріті предмети викликають рефлекторне розширення судин.

Відвар з родовика лікарського
Родовик лікарський має бактерицидну (знищує бактерії), протизапальну і кровоспинну дію. Необхідно взяти 2 ложки очищеного коріння родовика лікарського і залити двома склянками окропу. Потім потрібно гріти отриману суміш на водяній бані протягом 30 хвилин. Настояти і відфільтрувати. Цей відвар вживають по одній столовій ложці три рази в день при наявності гнійного отиту середнього вуха.

24.11.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)