Де-Нол

Міжнародне найменування: Вісмуту трікалію діцітрат (Bismuthate tripotassium dicitrate)
Фармакологічна група: Гастропротектори (медикаменти, що захищають слизову шлунка)

Випускається у вигляді таблеток, круглі, вкриті оболонкою білого кольору, з підписом “gbr 152” з одного боку і малюнком квадрата з іншого.
8 таблеток в блістері, в картонній упаковці по 7 або 14 блістерів.

 

Склад препарату Де-Нол

Основна діюча речовина: вісмуту трікалію діцітрат 304,6 мг
Додаткові речовини:

 • крохмаль кукурудзяний
 • повідон К30
 • калію поліакрілат
 • магнію стеарат
 • поліетиленгліколь 6000
 • гідроксипропілметилцелюлоза

 

Умови та термін зберігання Де-Нол

Зберігати препарат в сухому місці далеко від прямих сонячних променів при температурі від 15 – 25 ° C.
Термін придатності – 4 роки.

 

Короткий опис Де-Нол

Препарат підсилює захист слизової оболонки шлунка і сприяє її відновленню після ушкоджень. Особливість Де-Нола в його антимікробній дії проти специфічної бактерії, що викликає гастрити і виразкову хворобу (Helicobacter pylori). У поєднанні з іншими антибактеріальними препаратами досягається високий ступінь очищення організму від даного мікроорганізму (до 95%), що визначає хороший ефект в лікуванні гастритів, виразок шлунка і дванадцятипалої кишки. При тривалому застосуванні Де-Нола хелікобактерії не виробляють стійкість до препарату.

 


[tip]

Зміст:

[/tip]


 

 

Фармакологічна дія Де-Нол

Захист слизової шлунка (гастропротекція)

Утворення захисної плівки, за рахунок здатності препарату осаджувати білки і формувати з ними особливі з’єднання (хелати), які покривають лише пошкоджені ділянки слизової. Таким чином, Де-Нол запобігає роздратування слизистої шлунковим соком, і прискорюються процеси рубцювання виразки.
Зміцнення природного захисного бар’єру слизової, завдяки здатності препарату стимулювати синтез специфічного фактора (простагландин Е2), відповідального за утворення слизу (муцина) і бікарбонатів (HCO3), необхідних для зменшення подразнюючої дії соляної кислоти на слизову шлунка і 12-ої кишки.
Зниження активності шлункового ферменту (пепсину), що зменшує його шкідливу дію на клітини слизової шлунка.
Поліпшення циркуляції крові по капілярах слизової оболонки шлунка, в результаті прискорюються обмінні процеси в клітинах, що сприяє швидкому та ефективному відновленню тканин після пошкоджень.

Протимікробна дія Де-Нол

Де-Нол припиняє життєдіяльність бактерій (Helicobacter pylori), завдяки таким діям:

1) пригнічує активність ферментів всередині мікроорганізму, що веде до порушення життєво-важливих функцій
2) порушує цілісність клітинної мембрани бактерії
3) погіршує здатність бактерії кріпитися до слизової шлунка
4) знижує рухливість і агресивність мікроба
5) володіючи хорошою розчинністю, препарат проникає і в глибокі шари слизової, де нейтралізує хелікобактер пілорі
6) до препарату вісмуту не виробляється стійкість бактерій.

Всмоктування і виведення Де-Нол

При правильно встановленій дозі і терміні лікування, препарат не всмоктується з шлунково-кишкового тракту, і не потрапляє в кровотік. Виводиться з калом. При тривалому прийомі і великих дозах можливе проникнення вісмуту в кров, який виводиться нирками, з сечею.


 

 

Показання до застосування Де-Нол

 • виразкова хвороба шлунка / дванадцятипалої кишки
  Виразка – це локальний дефект слизової оболонки шлунка або дванадцятипалої кишки, що утворюється під дією бактерій Helicobacter pylori, соляної кислоти, ферментів, жовчі.
 • гострий, хронічний гастрит і гастродуоденіт. Гастрит – запалення слизової оболонки шлунка. Гастродуоденіт – запалення слизової шлунка і дванадцятипалої кишки.
 • функціональна диспепсія, постійні або періодичні відчуття болю чи дискомфорту локалізовані в надчеревній ділянці, що перевищують за своєю тривалістю 12 тижнів протягом року, при цьому не виявляються органічні ураження органів шлунково-кишкового тракту.
 • синдром подразненого кишечника (СПК), що протікає зазвичай з симптомами діареї. СПК – функціональне захворювання кишечника, проявляється хронічним болем у животі, дискомфортом, здуттям, діареєю або запорами під час відсутності органічних причин захворювання.

 

 

Протипоказання до застосування Де-Нол

 

 • вагітність (Препарат викликає генетичні мутації, вроджені вади і аномалії розвитку у плода.)
 • період годування груддю (Препарат проникає в молоко, а з ним в організм дитини, вражає нирки і нервову систему.)
 • тяжкі порушення функції нирок
 • алергічні реакції до компонентів препарату
 • одночасний прийом інших препаратів що містять вісмут

 

 

Інструкція по застосуванню Де-Нол

 

Для дорослих дітей у віці старше 12 років

Схема №1

Всього 4 таблетки добу

П по 1 таблетці за 30 хвилин до їжі
-сніданок
-обід
-вечеря
-1 таблетку перед сном.

Схема №2

Всього 4 таблетки добу

П по 2 таблетці за 30 хвилин до їжі
-вранці
-увечері

Таблетку проковтнути не розжовуючи, запити стаканом води.

denol

Тривалість курсу лікування Де-Нол не менше 4 і не більше 8 тижнів. Після курсу необхідно зробити перерву 2 місяці, при цьому не приймати інші ліки що містять вісмут. Так як вісмут є помірно токсичним елементом і при тривалому застосуванні може накопичуватися в організмі і викликати порушення органів і систем (нирки, нервова система і ін.).


 

 

Побічна дія Де-Нол

 

Зазвичай препарат добре переноситься, але можливі:

 • нудота, блювота, запори, діарея, потемніння язика, зміна кольору калу – набуває чорного кольору.
 • алергічні реакції (свербіж, висипи на шкірі, кропив’янка і ін.)
 • великі дози і тривале застосування – можливий розвиток енцефалопатії, ураження головного мозку з порушенням його функцій (знижується увага, пам’ять і ін.), пов’язане з токсичною дією вісмуту в головному мозку.

 

 

Симптоми передозування Де-Нол

 

Застосування препарату в дозах, що перевищують допустимі в десятки разів, а так само тривалий прийом великих доз, можливий розвиток отруєння вісмутом. Отруєння проявляється наступними симптомами: чорна облямівка на яснах, нудота, блювота, болі в животі, метеоризм, діарея. Часто супроводжується порушенням функції нирок, аж до ниркової недостатності.

Прояв ниркової недостатності: загальна слабкість, порушенням сну, свербіж, нудота, блювота, анемія, підвищення артеріального тиску. У більш пізній стадії – зниження сечовиділення, накопичення в крові токсичних продуктів азотистого обміну (азот, сечовина та ін.). Всі порушення викликані отруєнням вісмуту оборотні. Після припинення прийому препаратів вісмуту і виведення його з організму всі симптоми зникають. У важких випадках необхідна госпіталізація і інтенсивне лікування аж до гемодіалізу (метод очищення крові із застосуванням апарату «штучна нирка»).


 

 

Взаємодія Де-Нол з іншими ліками

 

Не можна застосовувати Де-нол одночасно з іншими препаратами вісмуту (Викалин, Вікаїр, Бісау та ін.) Підвищується ризик розвитку побічних ефектів, в тому числі енцефалопатії та ниркової недостатності. Де-нол знижує всмоктування антибіотиків (тетрациклін, ципрофлоксацин, метронідазол та ін.). Спільний прийом Де-Нола з антацидними препаратами (маалокс, альмагель та ін.) знижують його ефективність.


 

Особливі вказівки

 

 • Іноді відзначається потемніння язика і фарбування калу в чорний колір. (Виникає в результаті утворення сульфіду вісмуту, завдяки реакції солей вісмуту з сірководнем.)
 • Де-нол не рекомендується застосовувати більше 2 місяців.
 • В період лікування не перевищувати встановлені дози
 • Одночасне прийняття Де-Нола з їжею, молоком, фруктами, соками знижує його ефективність.
 • Під час лікування не вживати алкоголь.

УВАГА! Де-Нол при вагітності і лактації категорично протипоказаний!

 

Препарат викликає генетичні мутації, вроджені вади і аномалії розвитку у плода. У період годування груддю препарат проникає в молоко, а з ним в організм дитини, вражає нирки і нервову систему.


 

 

 

Аналоги Де-Нол

 

Препарати з такою самою діючою речовиною як у Де-Нола (Вісмуту трікалію діцітрат): Біскол, Вентрісол, Трібімол, Біскол-цитрат, Дуосол, Улцерон, і ін.

Препарати зі схожим лікувальним ефектом: сукральфат, мізопростол, карбеноксолон.

Сукральфат (Вентер) – основна діюча речовина солі алюмінію.
Порівняння сукральфата з Де-етанолом:
Недоліки
1.Немає антимікробної дії проти Helicobacter pylori.
2. Не покращує циркуляцію крові в слизовій оболонці шлунка.
3. Не сприяє синтезу слизу і бікарбонатів (природний захисний бар’єр слизової)
4.Больше побічних дій і протипоказань.

Переваги
1.Низька ціна
2.Ефективно зв’язує жовчні кислоти, що подразнюють слизову шлунка і 12-ої кишки.

Мізопростол – синтетичний препарат аналог гормоноподібних речовин (простагландинів).
Підсилює захист слизових клітин шлунка, знижує секрецію шлункового соку і соляної кислоти. Посилює утворення бікарбонату і слизу, покращує кровотік, знижує виділення пепсину (фермент шлунка – розщеплює білки і збільшує секрецію HCl). Сприяє загоєнню виразок. Побічні дії: діарея, нудота, головний біль, біль в животі. Також препарат використовується для переривання вагітності.

Карбеноксолон (біогастрон). Активну речовину отримують з коренів солодки. Препарат підсилює секрецію слизу шлунка, збільшує її в’язкість, створюючи міцний захисний бар’єр. Побічні ефекти: набряки, гіпертензія, зниження калію в крові.


 

Відгуки  лікарів і пацієнтів

 

Відгуки лікарів про Де-Нол:

Серед лікарів Де-Нол зарекомендував себе як препарат високої ефективності з мінімальними de-nolпобічними ефектами і такий, що добре переноситься. Де-нол, препарат який відмінно доповнює і підсилює комплексне лікування виразкової хвороби. У більшості випадків вибір лікарів щодо цього препарату визначає його
здатність надавати антибактеріальний ефект проти Helicobacter pylori і надійний захисний ефект на слизову оболонку шлунка. При цьому препарат не викликає стійкість з боку бактерії і може застосовуватися регулярно. Після лікування Де-Нолом спостерігається відновлення місцевих захисних факторів шлунка, якісне загоєння виразкового дефекту і зменшення частоти повторних випадків виразкової хвороби.

 

 

Відгуки пацієнтів про Де-Нол :

Більшість людей які приймали Де-нол відгукуються про нього позитивно, за їхніми словами препарат дійсно допомагає. Деяким не допомагає, але при цьому вони для лікування виразкової хвороби використовували тільки один препарат Де-нол, в той час, як для лікування виразкової хвороби необхідний комплексний підхід і як мінімум ще кілька препаратів включаючи антибіотики. Люди, які приймають Де-Нол, кажуть, що препарат переноситься добре без побічних ефектів. Є відгуки, що він викликає діарею, нудоту, потемніння калу. Такі побічні ефекти характерні для цього препарату і вони мають тимчасовий характер, після закінчення лікування всі неприємні симптоми зникають.

30.10.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)