Синдром Дауна

Синдром Дауна – це одна з найпоширеніших генетичних аномалій. Поява на світ такої дитини не залежить від місця проживання батьків, стану їхнього здоров’я, наявності шкідливих звичок, а також національності. Дитина з синдромом Дауна може народитися абсолютно в будь-якій сім’ї і в будь-якій точці планети.

 

Причини народження дитини з синдромом Дауна

Причина синдрому Дауна полягає в появі зайвої хромосоми ще на стадії дозрівання статевих клітин батьків. Рідше трапляються збої вже безпосередньо в період внутрішньоутробного розвитку дитини. Організм людини містить 23 пари хромосом, по одній від кожного з батьків. При генетичному збої в 21 парі з’являється третя хромосома, збільшуючи загальну кількість до 47, що і призводить до синдрому Дауна у дітей.
До сих пір не з’ясовано, які саме чинники впливають на появу зайвої хромосоми. Єдине, що точно відомо – розвиток синдрому Дауна у дітей, вік матері яких більше 35 років, вище, ніж у більш молодих жінок.
Якщо в роду є людина з таким захворюванням, не варто побоюватися, що синдром Дауна передається у спадок. Хвороба абсолютно не залежить від цього фактора.

 

 

Супутні захворювання

Синдром Дауна небезпечний тим, що він не може бути єдиним діагнозом. Серед дітей з цим захворюванням досить висока смертність, однак це не пов’язано з основним діагнозом, хоч він і невиліковний. Ускладнення синдрому Дауна присутні у всіх незвичайних дітей, в різних ступенях тяжкості. Деякі з них вимагають численних операцій і тривалого лікування. До ускладнень відносяться:

  • Проблеми з серцем. Приблизно половина дітей, народжених з цим захворюванням, відчувають численні проблеми. Через вроджені вади серця деякі малюки не доживають до віку одного року, іншим необхідно провести кілька операцій, щоб запобігти серйозним наслідкам порушень в роботі серцево-судинної системи. Таких діток необхідно регулярно обстежувати в кардіологічних центрах.
  • Злоякісні пухлини. Люди, які мають цей діагноз, схильні до ракових захворювань більше, ніж інші. Частіше за інших пухлин у пацієнтів з синдромом Дауна зустрічається лейкоз.
  • Безпліддя. Синдром Дауна у дорослих людей в більшості випадків не дає можливості продовжувати рід. Але це стосується тільки пацієнтів чоловічої статі і пов’язане з порушенням у розвитку сперматозоїдів. Жінка цілком здатна виносити і народити дитину, проте, часто матері з таким діагнозом не здатні доносити до терміну і народжують раніше, або відбувається самовільне переривання вагітності на будь-якому терміні. Також у матерів з цим синдромом дуже висока ймовірність народити дитину з таким же діагнозом.
  • Проблеми з зором. Далекозорість, астигматизм або короткозорість часто зустрічаються у людей з синдромом Дауна. Ускладнюється лікування тим, що людині з таким діагнозом досить складно звикнути носити окуляри, особливо це стосується дітей. Опікунам людини з таким захворюванням слід уважно стежити за поведінкою підопічного, адже особливі люди не завжди можуть пояснити свої відчуття.

 

Спосіб життя при синдромі Дауна

При уважному ставленні до дитини з синдромом Дауна цілком можлива його соціалізація. Таких дітей можна навчити читання та письма, різних видів творчості, у них непоганий слух, що можна використовувати для занять музикою. Важливо постійно і ретельно займатися з такими дітьми, їх можливо навчити всім необхідним навичкам, однак часу це займе набагато більше, ніж при заняттях зі здоровою дитиною. Дорослі з таким діагнозом цілком здатні працювати, якщо в дитинстві отримали достатньо знань. Звичайно, робота не може бути пов’язана з розумовою працею або діяльністю, що вимагає прийняття рішень. Але мити підлогу, в’язати, шити, майструвати щось такі люди цілком здатні.
Діти з синдромом Дауна можуть відвідувати дитячі садки і школи, спілкуватися з іншими дітьми, їм це необхідно, як і всім іншим. Але в розвитку вони все одно будуть відставати від однолітків.

 

 

17.06.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки, в середньому: 5 з 5)