Як повірити в себе

Актуальність проблеми як повірити в себе і свої сили з’являється, коли людина вже зіткнулася з низкою невдач або ж їй належить здійснити справу, яка має надзвичайну особистісну значимість. Породжувати зневіру в свої сили може масштабність завдання, яка своєю вагою просто тисне на людину.

 

Як повірити в себе

Віра в себе може похитнутися через різні фактори: критика оточуючих, чергова провальна спроба реалізувати задумане, низка невдач або завищена значимість того, що відбувається. Але бувають ситуації, коли руки опустилися і все, що лізе в голову стосується виключно того як все кинути, а не як повірити в себе і свої сили, тому що сил об’єктивно не залишилося. Депресивні і апатичні стани, кризові моменти висмоктують з енергетичного резервуара всі запаси, не залишаючи можливості рухатися далі. Часто проблема не вирішується настільки довго, що немає сил, щоб продовжувати, але і на догляд ресурсу теж не залишилося. Все це стосується питань переосмислення і пошуку мотивації. Саме присутність сенсу в своєму житті і мотиву для кожної дії дарує людині нові можливості, насичує енергією і включає фантазію для інших шляхів досягнення.

Доведеться провести переоцінку цінностей, щоб з’ясувати чи дійсно ваша посилена робота ще залишається вашою справжньою метою. Усі поставлені цілі періодично необхідно переглядати і коригувати, щоб не збитися з курсу. Ну, ось який сенс продовжувати складати методику проекту, який вже рік не запускається, але продовжує вимагати від вас розробок? Навіщо їхати в гості до тих, хто вже давно перестав бути вашим другом? Вибрати мету простіше, але ось тільки коли вона перестане відповідати вашим зміненим внутрішнім установкам, енергія на її досягнення подаватися не буде. Ваша ж підсвідомість почне вибирати помилкові стратегії, запускати різні соматичні хвороби та іншими шляхами не давати здійснитися тому, що вже перестало бути вашим справжнім бажанням.

Постарайтеся розглянути своє життя глобально і максимально широко, побачивши всі взаємозв’язки, що існують на даний момент, уявіть собі майбутнє. Подібний аналіз служить допомогою в розумінні наскільки мета, до якої ви так прагнете і намагаєтеся підняти свою мотивацію з нуля, буде вас радувати здійснившись. Шукайте масштабний сенс свого життя, а не короткострокові етапи задоволення, після досягнення, яких накриває порожнеча і безвихідь. Коли ви орієнтуєтеся на подібний стиль життя, з часом включається психологічний захист, що не дає досягти обраного, тому що після досягнення не чекають радості, чекає порожнеча і безглуздість, а поки ви нескінченно прагнете досягти мети, життя ніби як наповнене змістом. Тому потрібно розмежовувати смисли, цінності і цілі: перше змушує жити і відчувати енергію, друге задає вибір шляхів реалізації, а третє показує напрямок.

Коли ви переглядаєте своє життя, це не дає швидкого результату, тому добре б на цьому етапі користуватися підтримкою близьких. В принципі це відмінна стратегія, коли ви не справляєтеся, а іноді саме делегування частини обов’язків дозволяє вдихнути нове життя в застиглий напрямок.

Виключайте зі свого поля зору весь негатив, перестаньте хоча б на час спілкуватися з людьми які не вірять в вас і ваш успіх. Ризикуйте і голосно заявляйте про свої бажання, адже можливо реалізація десь зовсім поруч. Якщо шукаєте роботу – кажіть всім, можна навіть незнайомим, але приємним людям, якщо збилися з пантелику в пошуках потрібного товару, то починайте шукати в місцях і країнах, де раніше не з’являлися або яким чомусь боялися довіряти. Подібні ризикові експерименти часто дають позитивний результат, оскільки якщо ви чогось не знайшли, не отримали, не доробили з тими і там, де зараз перебуваєте, можливо варто поміняти зовнішні декорації.

 

Як повірити в себе і набути впевненості

Як людині повірити в себе і набути впевненості – питання стоять поруч, але не є синонімічні. Віра в себе складається з відношення до можливого майбутнього, позитивної оцінки можливостей в реалізації задуманого, впевненість же додає в цей список загальну реалізованість, оскільки це не теоретичні поняття, а безпосередня практика життя (якщо ви повні планів і розробок, але ніяк їх не втілюєте в реальність, то кількість віри буде лише зменшуватися).

Що б зрозуміти, як змусити себе повірити в себе, потрібно переключити основну увагу саме на власну особистість, її унікальному розвитку і самобутності, уникаючи порівняння, яке спалює впевненість досить швидко, хоч воно йде в позитивну сторону (і тоді народжується зарозумілість), хоч в негативну (і тоді виникають самознищення і комплекси). Природно, повністю відгородитися від світу і людей неможливо, але ось переформатувати звичку порівняння цілком можна, варто тільки дивитися на людей не з заздрістю, а з цікавістю. Згадайте тих персонажів або людей близького оточення, з якими порівнюєте себе і логічно виділіть ті характеристики, які вам імпонують, проаналізуйте, що саме робить ця людина, щоб все складалося так само – розглядайте його як вчителя, навіть можете попросити поради або поділитися досвідом в досягненні . Себе ж порівнювати краще з самим собою, своїми минулими досягненнями, вміннями або бажаними майбутніми досягненнями, тобто не “я біжу повільніше цього хлопця», а «я біжу повільніше, ніж вчора». Подібний підхід допомагає помічати причини і коригувати те, що відбувається.

Сформулюйте собі свої якості максимально чесно – прийняття своїх різних сторін дарує впевненість у розпорядженні своїм життям, адже володіючи такою інформацією, ви приберете сумніви в тому – чи зможете чи ні, а точно зможете відповідати за результат або не братися за справу, визначати невідомі області, де не можете прогнозувати результат. Визнання своїх недоліків дозволяє користуватися ними і в будь-якому професійному співтоваристві більше цінуються ті, хто чітко розуміє межі своєї компетентності, ніж хапаються за все і підносять себе як всемогутніх. Важливо не пускатися в самокритику, досить простого визнання і прийняття, до всіх недоліків варто ставитися з терпінням. Замість критики краще хваліть себе, навіть за маленькі досягнення або просування до успіху, наприклад за відмову від шкідливого обіду на користь збалансованого.

Ставте лише кілька цілей за раз – саме їх реалізація буде наповнювати почуттям, що впораєтеся з подальшими. Величезна кількість планів, які вписані в щоденник, навантажують нервову систему. Чим частіше і більше символічних галочок про досягнуте ви будете ставити, тим міцніше буде ставати віра в свої можливості, чому сприяє саме постановка невеликої кількості цілей за раз.

Перегляньте переконання, які вас обмежують, можливо, ви відразу клеїте ярлик на щось як «неможливе» або «не моє». Ставте під сумнів всі думки, затвердження і думки, що зустрічаються на шляху – власні оцінки досяжності мети, вердикт, що виноситься з приводу ваших здібностей іншими людьми, оцінку експертів і статистику по даному питанню. Це ті чинники, які видають логічний, але не завжди вірний аналіз, оскільки ситуація може розгортатися абсолютно неймовірним чином, і там де більшості були потрібні роки, вам може пощастити проскочити за місяць.

 

Як допомогти людині повірити в себе

Допомога людині не завжди може носити характер рішення її проблем або безпосередньої участі в цьому. Існує величезний спектр ситуацій, коли втручання в життя людини своїми активними діями лише створює видимість допомоги, а в реальності завдає шкоди. Так, ви можете зі співчуття зробити за дитину уроки, полегшивши вечір, але в підсумку вона не отримає розвитку, ви можете опікати своїх близьких, при цьому позбавляючи їх самостійності, чоловік може повністю піклуватися про сім’ю, позбавивши дружину вибору – перераховувати можна нескінченно. Якщо ви бачите, що людина відмовляється від реалізації чогось через думки, що це важко або не гідне, то не потрібно підносити їй готове, а краще допомогти, ставши впевненим, домогтися всього самостійно. У той момент, коли ви все зробите за неї, ви як би підтверджуєте зневіра у власних силах, і тоді сумніви знаходять стійку форму.

Щоб допомогти людині повірити в себе потрібно залишити на задвірках жалість і оцінювання, спроби моралей. Зосередьтеся на підтримці, яка може проявлятися абсолютно різними способами – ви можете дати зрозуміти, що завжди перебуваєте поруч і погодьтеся на будь-яку пропозицію, показувати важливість чужої думки, звертаючись за порадою, проявляти інтерес до ідей. Подібні методи не агресивні, але створюють фон власної потрібності і важливості, поділу тих же цінностей, що в подальшому підштовхує на більш широке уявлення задуманого. Але підтримка не завжди виглядає як пасивне споглядання і угода, і якщо ви відчуваєте наявність енергії у свого знайомого то цілком можна діяти активно і з напором, витягуючи в нові місця, знайомлячи з корисними людьми, надаючи гострі відчуття. Для багатьох подібний струс корисний своїм показником, що світ навколо живий і цікавий, а якщо почати з ним взаємодіяти, то він з радістю відгукується. Крім того, якщо у людини присутні будь-які нелогічні переконання щодо того, що відбувається, то ви мінімізуєте їх вплив, взявши на себе організацію першого кроку, який якраз є найбільш страшним (згадайте, знайомство і співбесіда лякають більше, ніж побачення і робота).

Коли ви спілкуєтеся з людиною, такою, що втратила віру в себе, уникайте порівнянь, навіть з метою підтримати, адже тим самим ви запускаєте сам механізм порівнювання, який в даному стані протипоказаний. Намагайтеся говорити про якості людини від себе ( «мені подобається твоє плаття», «сьогодні ми весело провели час», «ти намалював красиву картину»). Ваші похвали не повинні виглядати як лестощі – дуже чутлива психіка людини, що втратила віру, швидко зреагує на фальш, тому говорите дійсно те, що думаєте, при цьому критику також можна і навіть потрібно подавати, головне вибрати правильну форму, що допомагає людині використовувати навіть свої недоліки.

 

Як повірити в себе і добитися успіху

Успіх грунтується на вірі в вибрану справу, напрямок, людей які оточують і самого себе, причому починається ця довга стежка саме з останнього пункту. Навіть якщо було багато досягнуто, то людина все одно може не відчувати свою впевненість через те, що тривалий час нічого не робилося, як і навпаки, дуже діяльні люди досягають приголомшливого успіху.

Для того щоб з’явилися сили і віра, необхідна мета, кінцевий пункт, заради якого взагалі розпочинається весь рух. Без визначення мети неможливо оцінити свої здібності, адже без знання про майбутні дії, ми не можемо оцінити свої здібності, готовність і гарантувати, що впораємося. Мету варто вибирати не з поширених і модних тенденцій, а зі своїх мрій. Те, куди ви йдете повинно приносити вам приголомшливе задоволення, нехай це буде мрія, яка прийшла з медитації, і тоді її реалізація сама по собі вам принесе задоволення. А ось ставити в такі цілі проект, який важливий вашому начальству або діамантове кільце, які стали популярні у ваших подруг не найкращий варіант – коли очі не горять, дії і мотивація йдуть моментально. Для того щоб все заплановане відбувалося максимально гладко на етапі формулювання варто зробити весь алгоритм досягнення прозорим і зрозумілим, причому чим детальніше він буде, тим вище ваш рівень спокою. Не потрібно вміти всі пункти вашого задуманого проекту, але знання тих місць, де вам знадобиться консультація або допомога інших людей зменшує кількість тривоги і знову ж визначає вашу діяльність.

Красивий і стрункий план допоможе мінімізувати вплив тривоги на ваш стан, але лише його наявність не наближає до успіху і не дарує впевненість – необхідно діяти. Діяти відповідно до обраної концепції, не порушуючи своїх внутрішніх установок, адже якщо ви будете здійснювати дії, що суперечать вашому внутрішньому змісту життя, то буде поселятися впевненість, що ваші дії невірні і помилкові. Важливо стежити за відповідністю зовнішнього внутрішнього і продовжувати рух, нехай краще це буде не різкий моментальний ривок, а постійний рух.

Коли ви стали активно просуватися до успіху, варто подбати про підтримку мотивації, шляхом фіксації отриманих успіхів: ставте галочки навпроти виконаних пунктів, ведіть щоденник позитивних досягнень, фотографуйте свої успіхи. Це дуже важливо, оскільки з часом з пам’яті потихеньку почне стиратися велика частина докладених зусиль, може складатися відчуття, що ви не просуваєтесь до результату, тоді перегляд досягнень, оцінка в процентах, скільки пройдено шляху не тільки не дозволять повернути назад, але підкріплять впевненість.

Прибирайте людей, які не вірять в успіх вашого заходу. Навіть маленькі, але методичні зауваження, знецінення та пропозиції змінити завдання з часом можуть вбити вашу власну віру в успіх і змусити зупинитися буквально перед самим фінішем. Критикуйте їх висловлювання, якщо бачите, що можливий діалог, в діалозі ви отримаєте розширену картинку і помітите якісь деталі, що вислизають від вас раніше, ніж зможете мінімізувати втрати. Пам’ятайте, що ви спілкуєтеся, щоб скористатися вмінням співрозмовника бачити труднощі і заздалегідь розробити варіанти їх подолання.

 

07.01.2018
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)