Вся правда про бактеріальний уретрит

Уретрит – це захворювання, пов’язане з розвитком запального процесу в стінці сечовипускального каналу. Є одним з найпоширеніших урологічних захворювань.

У чоловіків уретрит зустрічається трохи частіше, ніж у жінок, і завжди протікає в більш важких формах. Це пов’язано з анатомічними особливостями чоловічої та жіночої сечовидільної системи.

Про те, що бактеріальний уретрит – вельми неприємне захворювання, знають чоловіки і жінки, які перенесли цю інфекцію після випадкових і незахищених статевих контактів, а також медичних процедур типу катетеризації сечового міхура або трансуретальних ендоскопічних процедур.

 

Типи, форми і симптоми бактеріального уретриту

 

У медицині прийнято розділяти первинний і вторинний уретрит. У свою чергу, первинний бактеріальний уретрит може протікати в гострій і хронічній формі.

 

 

Гострий бактеріальний уретрит

Місцева запальна реакція не чітка, але скарги пацієнтів схожі:

 • печіння і сверблячка в сечівнику;
 • деякий дискомфорт і хворобливість при сечовипусканні;
 • помірні гнійні, іноді з домішкою слизу, виділення з уретри.

При огляді діагностується невеликий набряк слизової і тканин, що оточують зовнішній отвір уретри. Але дані симптоми дуже схожі на гонорейний уретрит. Тому для точної диференціальної діагностики обов’язковий мікроскопічний аналіз виділень із сечовивідного каналу. Для цього відокремлюване забарвлюють по Граму і поміщають в нативний препарат. Нерідко на додаток до цього аналізу застосовують бактеріологічне дослідження, за результатами якого визначається етіологія запального процесу. До речі, самолікування в цьому випадку неприпустимо. Слід терміново звернутися за медичною допомогою, отримати рецепт із зазначенням терміну лікування і дозування препаратів.

 

Хронічний уретрит

При недостатньому або неправильному лікуванні гостра форма бактеріального уретриту переходить в хронічну, яка практично не піддається терапії. Клінічні прояви хронічного уретриту характеризуються дискомфортними відчуттями при сечовипусканні, печіння і незначними слизовими виділеннями. Як правило, запальний процес прогресує, уражаються насіннєві горбки в чоловіків, викликаючи коллікуліт. У свою чергу це негативним чином позначається на сім’явиверганні, діагностується гемоспермія. У жінок запалення переходить на сечовий міхур.

 

Вторинний бактеріальний уретрит

Розвитку вторинного уретриту сприяють інфекційні процеси в передміхуровій залозі, в органах малого тазу, а також загальні інфекції дихальних шляхів. Пацієнти скаржаться на болі при сечовипусканні, а також на виділення слизисто-гнійного характеру з уретри. При зовнішньому огляді відзначається почервоніння і склеювання тканин зовнішнього отвору уретри у чоловіків. Діагностика вторинного бактеріального уретриту включає аналіз сечі, бактеріоскопію, посів слизу.

 

Лікування бактеріального уретриту

Як правило, лікування уретриту здійснюється на дому. Пацієнт відвідує поліклініку або дерматовенерологічний диспансер. Хворих з цим діагнозом поміщають в стаціонар тільки за спеціальними показаннями.

Якщо запалення обширне, призначають антибіотики:

 • метронідазол;
 • німоразол;
 • нітазол;
 • бензидамін;
 • цидипол;
 • хлоргексидин;
 • тинідазол;
 • мірамістин.

Лікування може бути призначене тільки лікарем!

Для того щоб антибактеріальні препарати були ефективні, їх потрібно приймати строго по розкладу, не пропускаючи жодного прийому.

Для лікування бактеріального уретриту, додатково призначають фізіотерапію, місцеве лікування у вигляді промивання уретри нітратом срібла, коларголом. При хронічному уретриті додають препарати, які зміцнюють імунітет. Терапія вторинного уретриту починається з лікування основного захворювання, що викликало запальний процес в уретрі.

 

Народні способи лікування уретриту

Народні засоби лікування уретриту можуть застосовуватися тільки в якості доповнення до антибіотикотерапії. Якщо захворювання не буде вилікувано в повному обсязі і перейде в хронічну форму, то з ним буде значно складніше впоратися.

Народні засоби, що застосовуються при лікуванні уретриту:

 • Петрушка. Замочити столову ложку подрібненого листя рослини в 500 мл холодної води. Настоювати протягом ночі, потім приймати по 3 столових ложки отриманого настою через кожні 2 години.
 • Зеленчук жовтий. Чайну ложку трави заварити в 1 склянці окропу. Настоювати протягом деякого часу, потім випити. П’ють по 1 склянці настою вранці, в обід і ввечері.
 • Чорна смородина. Ця рослина має виражену протизапальну дію відносно органів сечостатевої системи. Залити 500 мл окропу три чайні ложки листя, приймати в якості чаю.
 • Волошка. Взяти квіти без кошиків. Залити 200 мл окропу. Приймати по 2 столові ложки настою вранці і ввечері, до їди.

 

 

18.12.2015
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)