Вплив курiння на шкiру

Паління пошкоджує практично кожен орган в організмі. Незважаючи на те, що більшість людей асоціаціюють палiння з ризиком раку легенів, інсульту і серцево-судинних захворювань, він також має глибокі наслідки для шкіри.

 
Передчасне старіння шкіри
Зв’язок між курінням і зморшками було відомо протягом багатьох років. Куріння є чинником ризику для розвитку зморшок. Жінки більше схильнi до цього, ніж їхні колеги-чоловіки. Як правило, це проявляється у появі “гусячих лапок” в більш ранньому віці.
Механізм, за допомогою якого куріння викликає передчасне старіння обличчя погано вивчений, але є кілька гіпотез. Вони включають:

Збільшення деяких ферментів, які сприяють руйнуванню колагенових і еластичних волокон в шкірі
Збільшення атомів або молекул, відомих як вільні радикали, які накопичуються, в результаті чого вiдбувається зниження фізіологічної структури і функції шкіри
Фототоксичности тютюнового диму – дим стає більш токсичним під впливом ультрафіолетового випромінювання
Звуження судин зменшує приплив крові до шкіри і може викликати подальші зміни колагену і еластину в сполучнiй тканини.
Повiльне загоєння ран
Є велика кількість досліджень, які показують, куріння вповiльнює загоєння ран.

Нікотин викликає звуження судин і 30-40% зниження кровотоку після вдихання сигаретного диму.
Нікотин робить певні клітини крові (тромбоцити) більш “липкими”, що призводить до утворення крихітних згустків крові. Вони можуть закупорити дрібні кровоносні судини.

 
Куріння і рак шкіри
Курці мають більш високий ризик розвитку типу раку шкіри, відомого як плоскоклітинний. Навіть особи, якi курять лише кілька сигарет на день залишаються в небезпеці.

 

 

Запальні захворювання шкіри

 

Псоріаз
Псоріаз є відносно поширеним запальним захворюванням шкіри, що призводить до сухої шкіри голови, плямам на тілі. Курці мають більш високий ризик розвитку цього стану.
Нікотин, як вважають, безпосередньо впливає на імунну систему, що може спричинити псоріаз у тих людей, які можливо, вже мають тенденцію до розвитку цього стану. Він зв’язується з клітинами шкіри, сприяючи їхньому поділу і оновленню клітин.

 
Вовчак
Дискоїдний червоний вовчак є аутоімунним захворюванням шкіри. Курцi хворiють принаймні в десять разів частіше.

 

Куріння і вірусні інфекції шкіри
Гострі кондиломи викликаються вірусом папіломи людини (ВПЛ). Куріння підвищує ризик розвитку гострих кондилом. Це може бути пов’язано з імуносупресивним впливом нікотину. Курці також мають більш високий ризик розвитку вірусних бородавок, пов’язаних у тому числі з раком статавих органiв.

13.12.2015
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)