Вибір тонометра

 

Що таке тонометр і для чого він потрібен?

Здавалося б, дурне питання, хто ж не знає? А насправді є ті, хто задається цим питанням, на яке в цій статті і буде представлена відповідь.

Отже, тонометр – це прилад, який використовується як в медичних установах, так і в домашніх умовах для визначення рівня артеріального тиску. Діагнози, що стосуються тиску не можна поставити без його вимірювання за допомогою тонометра.

У наш час існує три види тонометрів – механічні, напівавтоматичні і автоматичні. Механічні, звичайно ж, з’явилися найпершими. Вони являють собою манжет, що одягається на руку вище ліктя, грушу, що накачує манжет повітрям, яку потрібно скорочувати вручну і манометр, що показує результат. Цей вид тонометрів користується найбільшою довірою і попитом, завдяки доступним цінам. Недоліком механічного тонометра можна назвати ймовірність неточності результату, якщо вимірює недосвідчена людина. Але репутація у них вище завдяки багаторічному досвіду лікарів, які їх використовують.

Якщо стоїть питання вибору тонометра для домашнього використання, то слід пам’ятати, що автоматичні і напівавтоматичні тонометри, мають ряд переваг перед механічними. До них можна віднести можливість вимірювання тиску і навіть пульсу без прикладання фізичних зусиль, зберігання результатів в пам’яті апарату, а також простота використання для людей будь-якого віку. Такі апарати дозволяють виміряти тиск на передпліччі, зап’ясті і навіть пальці.

При виборі тонометра потрібно врахувати спосіб життя, і вік тієї людини, яка буде його використовувати. Наприклад, тим, хто багато подорожує і живе досить активно, стане корисним автоматичний тонометр, що вимірює рівень тиску на зап’ясті. Він зручний і простий у використанні, не займає багато місця, що дозволяє носити його постійно з собою і не вимагає ніяких спеціальних умов для проведення вимірювань. Тим, хто робить мало рухів в повсякденному житті, багато сидить і страждає від зайвої ваги, буде дуже до речі передплічний тонометр. Він, найчастіше більш точно показує результат вимірів, так як на зап’ясті кровоносні судини з віком стають менш еластичними і гірше відчуваються апаратом.

 

 

 

Отримання достовірних результатів вимірювання кровоносного тиску може забезпечити виконання простих правил, а точніше:

  • Перш ніж приступити до процедури вимірювання показників тиску, його потрібно приводити до ладу. З огляду на те, що в залежності від навантажень, як фізичних, так і емоційних, рівень тиску може різко змінюватися, потрібно хвилин десять дати собі відпочити і заспокоїтися, щоб привести його в стабільний стан;
  • Завжди правильно і завжди однаково одягати манжет тонометра;
  • Прийняти правильну позу сидіння в період вимірювання. Найкраще сісти, розслабившись з опорною спиною. Ноги не перехрещувати і не закидати одну на іншу, а також постаратися не ворушитися і не розмовляти;
  • Вимірювати тиск слід на тій руці, яка є не робочою.

 

Ці прості правила забезпечать правильність і достовірність отриманих результатів при зміні тиску всіма видами тонометрів.

І варто пам’ятати, що гіпертонія є безсимптомною хворобою, тому людям, схильним до підвищення тиску треба стежити за його рівнем постійно, і хай допоможе нам в цьому тонометр.

05.01.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)