Панічна атака

 

Панічна атака – це напади, які виникають у людини раптово і супроводжуються наростаючими страхами з повним списком симптомів. Панічна атака – це психічне захворювання, симптоми якого складаються в шаленому битті серця, пітливості, блідості. Воно триває протягом години, проявляючись кілька разів на тиждень.

 

Чому з’являється панічна атака у чоловіків і жінок?

 

Молодь частіше страждає даним захворюванням.
Напади можуть з’явитися в самих різних ситуаціях, але частіше за все виявляється їх виникнення при знаходженні людини в закритому просторі, громадському транспорті, в багатолюдних місцях. Явні слідства їх появи в багатьох ситуаціях відсутні, і здоров’ю хворого ніщо не загрожує. Панічна атака не заразна, таким розладом страждає більше 5% всього населення. Вік починається від 20 до 30 років. Спираючись на вікову групу, наслідком такого вікового діапазону вважається єдина важливість цього проміжку для людини, адже в цей час виникають події, які є найбільш важливими для нього. Такі події чинять остаточний вплив на формування особистості людини. Як показує статистика, жінки в три рази більше схильні до цього захворювання.

Вітчизняні фахівці довго застосовували такі визначення, як кардіоневроз, вегето-судинна дистонія, НЦД, сімпатоадреналіновий криз, так як дана патологія стосується дисфункцій вегетативної нервової системи. Захворювання панічна атака або розлад було введено в Міжнародну групу патологій. Потрібно додати, що панічна атака у дорослих може бути в формі ознаки, зачіпаючи соматоформні функції, фобії, феохромоцитоми, серцеві хвороби. Крім цього, прогресуючий стан може спровокувати прийом конкретних ліків. Щоб виявити рівень захворювання у хворого, фахівці використовують шкалу тяжкості, створену спеціально для особливостей панічної атаки. Також можуть впроваджуватися різні тести.

 

Класифікація захворювання

Існує класифікація панічної атаки, яка ділиться на три групи:

  • Спонтанний панічний розлад. З’являється без особливих причин.
  • Ситуаційний панічний розлад. З’являється при особливих переживаннях, які виникають через психотравмуючої ситуації, крім цього, може з’явитися через відчуття очікування людиною.
  • Умовно-ситуаційний розлад. Досить часто розлад виникає через вплив хімічного або біологічного агресора. Це може бути прийом спиртних напоїв, наркотичних засобів, збій гормональний. Важливо відзначити, що в цьому випадку причини не завжди можна відстежити.

За раптовим страхом з’являється адреналін, який провокує виникнення конкретної реакції з боку нервової системи. Тому тіло багатьох хворих готується до енергійної активності, сприяючи виникненню прискореного серцебиття, частого дихання, підвищеного потовиділення. Панічна атака розвивається повільно, призводить до зменшення вмісту оксиду вуглецю в легенях і крові. Це провокує появу стрибків у ступені кислотності в крові, викликаючи такі ознаки, як запаморочення, оніміння, відчуття, ніби кінцівки на голках.

Панічний розлад – це прояв незрозумілого страху без особливих причин.

Який рекомендований спосіб життя при панічних атаках?

Дане захворювання є наслідком душевних травм в минулому, тому рекомендується відвідувати психолога, який навчить контролювати емоції і напади.

 

 

17.06.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)