Тепловий або сонячний удар

 

Тепловий і сонячний удар – це невідкладний стан, який вимагає негайної медичної допомоги. Головний біль в даному випадку пройде сам після проведення всіх необхідних лікувальних заходів. Прийому знеболюючих препаратів, як правило, не потрібно.

В якості лікування рекомендуються такі заходи:

  • В першу чергу необхідно припинити дію високих температур. Постраждалого перенести подалі від джерела тепла або, якщо перегрів трапився в результаті тривалого сонячного вплиу, в тінь або прохолодне приміщення.
  • Укласти хворого в горизонтальне положення на спину з підведеною головою.

 
До приїзду швидкої допомоги знижувати температуру тіла. Пацієнта потрібно звільнити від верхнього одягу і здавлюючих елементів – краватки, ременів, розстібнути комір сорочки. Можна обгорнути потерпілого у вологе простирадло або обтирати прохолодною водою, включити вентилятор.
Зневоднення характерно для всіх теплових ушкоджень, що вимагає відновлення водно-лужного балансу. При збереженій свідомості дають випити розчин регідрону або гідровіта (на літр кип’яченої охолодженої води розводять 1 пакетик препарату). При відсутності даних засобів можна розвести в літрі води 2 столові ложки цукру і по чайній ложці солі та соди, розмішати до повного розчинення і цим розчином поїти потерпілого. Пити рідину потрібно невеликими ковтками, щоб не спровокувати блювоту.
Якщо розвивається блювота, дихальні шляхи звільняють від блювотних мас, голову повертають набік.

Не рекомендується поїти потерпілого алкоголем, кавою, солодкими газованими напоями. Також не слід розтирати шкірні покриви спиртом, так як в результаті цих маніпуляцій пори шкіри закриваються, і віддача тепла сповільнюється. Оцінкою ефективності проведених заходів може служити відновлення свідомості і нормалізація температури тіла. Біль в потилиці, яка буде турбувати пацієнта ще деякий час (години, рідше дні) потроху пройде сама собою. Застосування знеболюючих засобів не забороняється, але може не набути належного ефекту. Для цього потрібен час.

 

06.08.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)