Клітковина

Ми вже звикли чути постійні поради: «їжте більше овочів і фруктів», «включайте в свій раціон сирі овочі і фрукти». А в чому конкретно їх користь? Як вони «працюють» в організмі, чим покращують наше здоров’я? Одна з найважливіших їх складових – це клітковина.

Клітковина – це їстівне волокно, що входить до складу рослинних продуктів (фрукти, зернові, овочі, горіхи, бобові). Замість перетравлення клітковини, організм людини проводить її через травний тракт транзитом, щоб зберегти його чистим і здоровим.

Клітковина буває:

  • Нерозчинна – входить до складу цілісних зерен пшениці, інших зернових і овочів (морква, селера, помідори).
  • Розчинна – у складі ячменю, вівсянки, бобів, горіхів, ягід і фруктів (яблука, цитрусові, груші).

Овочі та фрукти часто містять одночасно розчинні і нерозчинні волокна клітковини.
Останні дані досліджень у всьому світі показують, що дев’ять з десяти чоловік не їдять достатньо клітковини. При цьому також доведено, що клітковина зміцнює імунну систему і загальний стан здоров’я, допомагає нам виглядати і відчувати себе краще, і багато, багато іншого, не менш важливого для нас.

Чим більш натуральна і необроблена їжа, тим більше в ній клітковини. Немає клітковини в м’ясі, молочної продукції, в цукрі. Рафіновані або «білі» продукти, такі як білий хліб, білий рис, випічка, практично позбавлені клітковини.

Для жінок норма споживання клітковини – 25-30 г на день, для чоловіків – 35-40 м Зазвичай ми з’їдаємо не більше 15 г клітковини на день.

05.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)