Як витягнути кліща у домашніх умовах

 

Кліщ на шкірі, зазвичай насторожує, якщо не лякає. Першим закономірним питанням завжди є інтерес до того, як жеж позбутися від цієї неприємної і небезпечної комахи. Насправді існують різні методи вилучення кліща, але не всі вони мають однакові наслідки і, відповідно, можуть бути не безпечні для здоров’я.
Проникаючи в шкіру методом вкручування, кліщ впроваджується в тіло як шуруп. При цьому, в процесі помилкового, тобто неправильного видалення, його частини, а найчастіше хоботок, можуть залишитися всередині покриву шкіри, що не тільки неприємно, але й небезпечно. З огляду на те, що комаха є частим переносником вірусного енцефаліту, контроль ситуації потрібен важливий.

Власне, якщо на тілі знайдено кліща, в першу чергу треба вжити заходів щодо його вилучення. Причому зробити це важливо негайно. До речі, якщо досвіду з проведення подібних маніпуляцій поки немає, експерименти краще не проводити, тому правильною поведінкою буде звернення до лікаря за кваліфікованою допомогою. В такому випадку вам гарантовано вдасться уникнути негативних наслідків.
Саме процедуру акуратного видалення кліща варто проводити дуже, дуже повільно і уважно, оскільки в даному процесі найголовнішим пунктом є необхідність витягти його цілим і неушкодженим. Якщо станеться ненавмисний розрив на дві частини і один фрагмент комахи залишиться в шкірі, наслідків уникнути буде набагато важче. Природно, більше і уважніше намагатися доведеться в тому випадку, коли до тіла присмоктався крихітний кліщ.


 

 

Процес витягування кліща у домашніх умовах

 

 

Щоб дізнатися, як витягнути кліща, і провести процедуру автономно, не треба бути дипломованим медиком. Однак важливо пам’ятати, що є кілька найпоширеніших варіантів здійснення це операції, так що вибрати найбільш підходящий спосіб можна індивідуально.

Викручування кліща проводиться неодмінно у напрямку проти годинникової стрілки. Щоб здійснити такий поворот, треба акуратно, не сильно здавлюючи, захопити кліща пальцями і без поспіху прокручувати. Якщо торкатися комахи неприємно, можна використовувати пінцет. До речі, з практики, багато хто рекомендують накласти на краю пінцета крихітні фрагменти ватки, інакше металевий інструмент може пошкодити або навіть розірвати комаху ще до моменту його вилучення.
До вилучення треба змастити місце укусу олією. Важливим є те, що масло утворює плівку, тому підійде будь-який, наявний в зоні доступу. Створивши ефект задухи, масло блокує потрапляння повітря і кліщ зазвичай сам негайно вибирається назовні. Звичайно, такий спосіб не є ідеальним, оскільки в деяких випадках комаха може загинути і все одно залишитися в шкірному покриві.
Витягти кліща можна за допомогою звичайної нитки. Зробивши петельку, помістіть її навколо комахи і затягніть. Висмикується кліщ після захоплення плавно і акуратно, зовсім не так, як раніше пропонували рвати зуби в домашніх умовах. На жаль, кліщів дрібного розміру так витягнути не вдасться.

Після того, як комаху витягли зі шкіри, безпосереднє місце його проникнення дуже важливо обробити антисептиком. Для цього підійде йод, зеленка або перекис. Багато розчину лити не варто, щоб не обпекти шкіру. Зрозуміло, інструмент, яким видаляли кліща і руки необхідно ретельно і уважно вимити.
У разі, якщо в ранці залишилася голова кліща, не треба панікувати. Хірург в звичайній поліклініці впоратися із залишками за пару хвилин. А якщо частина комахи візуально глибоко, це може привести до виникнення невеликого гнійничка. У такому випадку без втручання залишки виходять разом з гноєм (це називається самостійна елімінація).
Загальні рекомендації лікарів зазвичай стосуються процесу вилучення. Вони наполягають на тому, що робити це треба обережно і акуратно. Дезінфекцію місця укусу можна робити будь-яким засобом, наприклад, одеколоном, йодом, спиртом. Зазвичай кліщів рекомендують відправляти в лабораторію, оскільки визначити факт наявності або відсутності у комахи вірусного енцефаліту без дослідження неможливо. До речі, фахівці рекомендують при видаленні кліща користуватися спеціально призначеними пінцетами, що вільно продаються в аптеках. Природно, це зручно, а крім того запобігає розривам.


 

 

Профілактика укусів кліщів

 

Утримання від поїздок на природу з травня по липень включно. При відвідуванні таких місця важливо вибирати правильний одяг. Якщо немає спеціального костюма, треба носити максимально закриті речі, при цьому, безумовно, з тугими манжетами. Голову можна захистити косинкою або банданою. Крім цього, в
аптеках є досить великий асортимент спреїв, що захищають від кліщів і, паралельно, інших комах. Запах часнику, до речі, кліщі теж не переносять.

До речі, уважний огляд тіла після прогулянки допоможе зберегти здоров’я, тому не нехтуйте цим простим правилом.
Від важких наслідків надійно захищає протиенцефалітна вакцина, однак застосовувати її можна всім, окрім дітей молодше трьох років.


 

Найбільш поширені захворювання, що переносяться кліщами

 

  • Кліщовий енцефаліт часто проявляється тільки через днів десять від моменту проникнення в кров інфекції. Природно, діагностика захворювання передбачає лабораторний аналіз крові. Екстрена профілактика даного захворювання передбачає термінове введення противірусних препаратів, а також імуноглобуліну. Однак через момент нестиковки виявлення і дії препарату це не завжди можливо. До речі, це ще один привід після видалення кліща зі шкіри здавати його в лабораторію для досліджень.
  • Бореліоз, як смертельно небезпечне захворювання, що вражає клітини центральної нервової системи, дуже рідко зустрічається, проте важливо знати про його існування. Наявність небезпечної інфекції, на жаль, виявляється не відразу. Екстрена терапія завжди включає прийом спеціальних препаратів, тому лікуванням бореліозу зазвичай займається лікар-інфекціоніст.
  • Геморагічна лихоманка, як чергове захворювання, що переноситься комахами, є представником групи вірусних хвороб зі схожими симптомами. Підвищення температури, гіпотонія, наявність підшкірних крововиливів, а також зміни складу крові, є типовими ознаками такої лихоманки.

 

 

20.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)