Способи лікування болю в горлі

 

Запалення слизової оболонки глотки, а також її лімфоїдної тканини найчастіше викликано вірусною інфекцією. При цьому виникає біль при ковтанні, почервоніння, набряк. Схожий стан буває і при бактеріальній інфекції, її ще називають «стрептококовим горлом» або ангіною, так як причина – Streptococcus pyogenes (піогенний стрептокок). Ця бактерія рідко зустрічається у дітей віком до 3 років. З віком частота захворювання збільшується. Так, у одного з трьох дітей віком 3-14 років причиною болю в горлі буде саме ця бактерія. У дорослому віці стрептококова інфекція при болю в горлі буває у одного з десяти пацієнтів.

Зараження і вірусною, і бактеріальною інфекцією можливо при попаданні в організм дрібних крапель при чханні або кашлі. Ці мікрокраплі можна вдихнути з повітря, а можна отримати від брудних рук, коли хвора людина торкнеться забрудненої поверхні, а потім все це потрапить на руки до здорової. При торканні рота або носа інфекція потрапляє у верхні дихальні шляхи.

Біль у горлі може бути ознакою ГРВІ, грипу, трахеїту, ларингіту, фарингіту. Більшість болів в горлі не серйозні і їх можна лікувати вдома. Стан горла зазвичай поліпшується протягом 7 днів.

Основні способи, які дійсно можуть допомогти при болю в горлі, такі:

  • Вживати багато теплого пиття і бажано без кофеїну. Це може бути тепла вода з медом і лимоном, морс, компот.
  • Уникати паління і вдихання тютюнового диму.
  • Зволожувати повітря. Це можна зробити як за допомогою побутових зволожувачів, так і при включенні душа у ванній кімнаті, мокрих рушників.
  • Полоскати горло розчином солоної води. У склянку теплої води потрібно додати пів-ложки чайної кухонної солі, використовувати кожні 3-4 години.
  • Якщо пропав голос або змінився його тембр, то не варто напружувати голосові зв’язки і говорити навіть пошепки. Краще кілька днів помовчати на радість своїм домочадцям.

Протягом тижня імунітет зазвичай справляється з інфекцією і стан поліпшується. Для лікування болю в горлі зазвичай не потрібні антибіотики, так як більшість інфекцій викликані вірусом, на який антибіотик ніяк не впливає. Якщо стан погіршується або за 7 днів немає ніякого позитивного ефекту, то потрібна консультація лікаря-терапевта (лікаря сімейної практики) або оториноларинголога (лор-лікаря).

24.01.2019
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)