Швидко відновити голос народними засобами

 

Оскільки в більшості випадків осиплість голосу викликана безпечними для життя причинами (перевантаження голосових зв’язок, гостра вірусна інфекція), то методи народної медицини застосовуються при даних станах часто і ефективно.

Найбільш поширеним методом лікування осиплості голосу є полоскання горла теплими відварами ромашки, календули, звіробою. Перераховані вище відвари володіють помірною місцевою протизапальною дією, а звіробій – навіть слабким противірусним ефектом. Таким чином, при контакті зі слизовою оболонкою глотки дані речовини зменшують її набряк, що допомогає відновити голос.

Недоліком даного методу є неможливість безпосереднього впливу на запалену слизову оболонку гортані. У зв’язку з вищесказаним, доставляти лікарську речовину в дихальні шляхи можна за допомогою інгаляцій. Для цього достатньо залити гарячий відвар на дно будь-якого чайника і дихати парами через носик чайника. Однак при цьому слід дуже акуратно приступати до процедури, оскільки температура відвару і самого чайника може бути дуже високою і викликати опік губ і дихальних шляхів. Безпечніше для лікарских інгаляцій застосовувати спеціальний пристрій – інгалятор (небулайзер).

 

 

Крім полоскань та інгаляцій, для відновлення голосу можна використовувати примочки і компреси на область шиї на основі подразнюючих речовин (редис, червоний перець, хрін і ін.). Ці народні методи мають як позитивні сторони, так і негативні. Позитивний вплив полягає в припливі крові до області шиї, що часто призводить до зменшення запального набряку глотки і гортані. Негативний вплив полягає у високому ризику хімічного опіку шкіри. Крім того, в області шиї знаходяться рефлексогенні зони, відповідальні за регуляцію частоти серцевих скорочень. При їх роздратуванні можливе різке зниження частоти серцебиття, що може привести до втрати свідомості і навіть смерті від зупинки серця.

Таким чином, основною умовою лікування осиплості народними засобами є їх нешкідливість. Імунна система людини найкраще самостійно справляється з вірусною інфекцією. Допомогти їй можна лише тим, щоб надати організму спокій на перші 3 – 4 дні захворювання. Якщо осиплість голосу розвинулася на тлі перевантаження голосового апарату, то єдиною умовою є лише мовчання протягом 1 – 2 днів. Ніякі народні засоби лікування в даному випадку не рекомендуються.

27.01.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)