Свічки Ліварол

Свічки Ліварол – це протигрибковий препарат, який застосовується для лікування і профілактики грибкових захворювань піхви. При введенні в піхву даний препарат знищує чужорідні мікроорганізми (переважно патогенні гриби), тим самим, усуваючи клінічні прояви захворювання і сприяючи відновленню нормальної мікрофлори.

Ліварол активний лише відносно патогенних грибів, при цьому ніяк не впливає на клітини людського організму. При місцевому застосуванні (при введенні в піхву) всмоктування компонентів препарату в системний кровотік майже не відбувається (в крові виявляються лише мізерно малі концентрації активної речовини), внаслідок чого він безпечний і практично нешкідливий для людини.


Свічки Ліварол рекомендується застосовувати тільки після консультації з лікарем і постановки правильного діагнозу.

 

 

Інструкція по застосуванню препарату Ліварол

 

Механізм дії препарату

Протигрибкова дія препарату Ліварол забезпечується активною речовиною кетоконазолом. Після введення в піхву свічка розплавляється при температурі тіла, а її речовина рівномірно покриває всю слизову оболонку. Кетоконазол проникає в поверхневі мембрани патогенних грибів і пригнічує синтез речовини ергостеролу в них. Дана речовина необхідна грибам для утворення фосфоліпідів, з яких складається їх клітинна стінка. При відсутності ергостеролу нові фосфоліпіди не утворюються, в результаті чого стінка грибка поступово руйнується, а сам він гине.

При введенні в піхву Ліварол надає:

 • Фунгістатичну дію – уповільнює процес росту і розмноження патогенних грибів.
 • Фунгіцидну дію – знищує вже наявні в піхві патогенні гриби.

Так як ергостерол відсутній в мембранах клітин людського організму, кетоконазол не чинить на них ніякого впливу.

Показання до застосування

Препарат Ліварол приймають для лікування грибкових захворювань піхви, спричинених чутливими грибами роду Кандида.

Свічки Ліварол призначають:

 • при гострому кандидозі піхви;
 • при хронічному кандидозі піхви;
 • при рецидивуючому кандидозі піхви;
 • для профілактики грибкових інфекцій (кандидозів) піхви (при впливі чинників, що підвищують ризик розвитку даного захворювання).

Протипоказання до застосування

Протипоказання до застосування препарату Ліварол можуть бути абсолютними (коли використовувати препарат категорично заборонено) і відносними, коли використовувати препарат слід дуже обережно, короткими курсами і тільки за суворими показаннями (бажано під наглядом лікаря).

Використовувати свічки Ліварол заборонено:

 • При наявності гіперчутливості до кетоконазолу чи до інших компонентів препарату. Підвищена чутливість організму може розвиватися по відношенню до будь-якої речовини, в тому числі до медикаментів. Обумовлено це неправильним функціонуванням імунної системи. В результаті цього при контакті організму з певною речовиною запускається каскад надмірно виражених імунних реакцій, що може призвести до тяжких ускладнень, що іноді вимагає термінової медичної допомоги.
 • Протягом перших 12 тижнів вагітності. У першому триместрі вагітності препарат абсолютно протипоказаний. У цей час відбувається закладка всіх органів і систем ембріона, а застосування кетоконазолу (навіть місцеве) може негативно вплинути на цей процес.

Використовувати свічки Ліварол слід з обережністю:

 • У 2 – 3 триместрі вагітності. На даному терміні вагітності ймовірність негативного впливу препарату на плід мізерно мала, однак при тривалому або частому використанні підвищується ризик розвитку алергічних та інших негативних реакцій, що може відбитися на стані майбутньої дитини.
 • У період грудного вигодовування. Можливий розвиток алергічних реакцій, які можуть вплинути на склад та якість грудного молока. При короткочасному застосуванні ймовірність всмоктування кетоконазолу зі слизової оболонки піхви і передачі його дитині разом з грудним молоком практично відсутня. У той же час, при надмірно тривалому застосуванні препарату Ліварол можливе підвищення концентрації кетоконазолу в крові матері і поява даної речовини в грудному молоці (у вкрай низьких концентраціях).
 • У дітей до 12 років. Вплив препарату на дитячий організм не досліджувався. Даних про будь-яких особливих побічних реакціях на сьогоднішній день немає.
 • При наявності відкритих ран в області піхви. Використовувати препарат рекомендується тільки після загоєння рани, тому що в противному випадку можливе занесення інфекції під час введення свічки, а також надходження більшого (ніж зазвичай) кількості активної речовини в системний кровотік.

Дозування і спосіб використання

Дозування і тривалість застосування препарату Ліварол визначається характером і тяжкістю захворювання.

Свічки Ліварол слід застосовувати:

 • Для лікування гострого кандидозу піхви – вводити в піхву 1 свічку Ліварол (містить 400 мг кетоконазолу) 1 раз на добу (ввечері) протягом 5 днів поспіль.
 • Для лікування хронічного або рецидивуючого кандидозу піхви – вводити в піхву по 1 свічці 1 раз на добу (ввечері) протягом 10 днів поспіль.
 • Для профілактики кандидозу – вводити в піхву по 1 свічці щовечора протягом 5 днів поспіль після закінчення менструації, при необхідності повторюючи даний курс щомісяця.

Використовувати препарат рекомендується ввечері перед сном, так як при введенні свічки в ранкові години можливе виділення активної речовини з піхви під час ходьби, бігу або при інших активних рухах. Вводити свічку слід, перебуваючи в положенні лежачи на спині. Перед застосуванням потрібно відкрити контурну упаковку, витягти з неї 1 свічку і ввести її глибоко в піхву (загостреним кінцем вперед). Після введення препарату рекомендується залишатися в лежачому положенні протягом мінімум 60 – 90 хвилин.

Використовувати свічку слід відразу після вилучення її з упаковки. Не рекомендується тримати її в руках протягом тривалого часу або пошкоджувати (ламати, згинати). При падінні свічки на підлогу або на будь-яку іншу поверхню використовувати її заборонено, так як вона відразу ж забруднюється різними бактеріями, постійно присутніми в навколишньому середовищі. Впалу або пошкоджену свічку слід викинути, а замість неї використовувати нову. Також забороняється застосовувати препарат Ліварол, якщо його упаковка була пошкоджена (до спроби використання) або якщо закінчився термін придатності, зазначений на упаковці.


 

 

Чи можна застосовувати свічки Ліварол під час місячних?

 

Застосовувати свічки Ліварол під час місячних можна, проте рекомендується починати лікування після закінчення менструації, так як в противному випадку можливе зниження ефективності лікарського препарату.

Свічки Ліварол – це протигрибковий препарат, який застосовується для лікування грибкових захворювань піхви (кандидозів). Кандидози можуть розвиватися при зниженні захисних сил жіночого організму, а також при застосуванні деяких лікарських препаратів (наприклад, антибіотиків). Крім того, розвитку кандидозу піхви можуть сприяти гормональні зміни, що відбуваються в жіночому організмі під час менструального циклу. Справа в тому, що в нормальних умовах в піхві постійно мешкають різні бактерії. Головне місце серед них займають лактобактерії, які перешкоджають зростанню і розмноженню інших патогенних бактерій і грибків. Концентрація лактобактерій в піхві безпосередньо залежить від рівня жіночих статевих гормонів (естрогенів) в крові. При підвищенні концентрації естрогенів також збільшується і кількість лактобактерій, в той час як при зниженні концентрації естрогенів спостерігається зворотний процес.

Під час менструального циклу змінюється концентрація естрогену в крові, що впливає на нормальну мікрофлору піхви. Під час менструації концентрація естрогену в крові стає мінімальною, що сприяє зниженню кількості лактобактерій в піхві і підвищенню ризику розвитку кандидозу.

Основним методом лікування неускладнених кандидозов піхви є місцеве застосування протигрибкових препаратів, наприклад, свічок Ліварол (активною речовиною є кетоконазол, який вбиває патогенні гриби). Вводяться свічки в піхву 1 раз на добу протягом певного проміжку часу (5 днів при гострому кандидозі піхви і 10 днів при хронічній формі захворювання). Після введення свічка розплавляється і покриває слизову оболонку піхви, знищуючи розташовані на ній гриби.

Небезпека використання препарату під час менструації полягає в тому, що в цей проміжок часу з матки виділяється відносно велика кількість крові, слизу слизової оболонки матки. В результаті цього активна речовина препарату може «вимиватися» з піхви швидше, ніж зазвичай, що призведе до зниження ефективності лікування і буде сприяти переходу захворювання в хронічну форму.

Найкраще починати лікування препаратом Ліварол відразу ж після закінчення менструації. Такий режим застосування гарний також тим, що протягом цього періоду часу починає поступово підвищуватися концентрація естрогену в крові жінки. Таким чином, на місці «знищених» кетоконазолом грибків будуть заселятися нормальні лактобактерії, в результаті чого після короткого курсу лікування повністю відновиться нормальна мікрофлора піхви.


 

 

 

Чому з’являються білі виділення з піхви після використання свічок Ліварол?

 

Маси білого кольору, що виділяються з піхви під час застосування препарату Ліварол, являють собою знищені колонії патогенних грибів. Поява даних виділень під час лікування свідчить про його ефективність.

Ліварол – це протигрибковий препарат, який вводиться в піхву для лікування вагінального кандидозу (тобто ураження піхви патогенними грибами). У процесі розвитку інфекції кількість кандид в піхві збільшується, в результаті чого з часом вони можуть покривати всю поверхню слизової оболонки, набуваючи вигляду білого, творожистого нальоту. Основним методом лікування кандидозу піхви є введення протигрибкових засобів, таких як свічки Ліварол. Активною речовиною даного препарату є кетоконазол, який і має протигрибкову дію (тобто при контакті з патогенними грибами знищує їх). Крім кетоконазолу до складу свічки входять інші компоненти, які забезпечують підтримання необхідної форми препарату до моменту його використання.

Після введення в піхву (температура в якій може досягати 37,5 градусів) свічка тане, в результаті чого активна речовина покриває велику поверхню слизової оболонки і контактує з розташованими на ній грибковими колоніями, які при цьому гинуть. Загиблі колонії грибків (що представляють собою білі сирні маси) від’єднуються від слизової оболонки піхви і виділяються разом з розплавленою речовиною свічки назовні.

Після закінчення лікування грибкових колоній у піхві не залишається, внаслідок чого патологічні виділення припиняються.


 

Чи можна займатися сексом під час лікування препаратом Ліварол?

Займатися сексом в період використання свічок Ліварол можна, однак не рекомендується робити це відразу після введення препарату.

Ліварол – це протигрибковий препарат, який випускається у вигляді вагінальних свічок і використовується для лікування кандидозу піхви (ураження слизової оболонки піхви патогенними грибами роду Кандида). Для максимальної ефективності вводити свічки слід глибоко в піхву. Введена в піхву свічка тане, в результаті чого її активна речовина (кетоконазол) контактує з розташованими на слизовій оболонці патогенними грибами і знищує їх.

Протигрибкова дія препарату зберігається протягом декількох годин, внаслідок чого використовувати свічки слід 1 раз на добу (на ніч перед сном). Якщо перед введенням свічки у жінки був статевий контакт, це ніяк не вплине на ефективність лікування або на стан здоров’я самої жінки. Найбільш грізним ускладненням в даному випадку може бути почервоніння слизової оболонки статевого члена партнера, обумовлене дією раніше введеного препарату. Запобігти розвитку даного явища можна за допомогою презервативів, якими слід користуватися протягом всього періоду лікування (5 – 10 днів).

Якщо ж статевий контакт мав місце протягом перших годин після введення препарату Ліварол, можливі наслідки можуть бути більш грізними. Імовірність ураження статевого члена партнера також може бути усунена за допомогою презерватива, проте ефективність самого лікування в даному випадку значно знизиться. Справа в тому, що під час статевої близькості відбувається механічне видалення більшої частини розчиненого препарату з поверхні слизової оболонки піхви. Цьому також сприяє посилення активності залоз піхви. В результаті цього після закінчення курсу лікування певна частка грибів може вижити, що призведе до рецидиву (повторного загострення) захворювання або до переходу його в хронічну форму.

25.10.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(5 оцінок, в середньому: 5 з 5)