Депакін

Депакін – протисудомний препарат. Ефективний при всіх типах епілепсії. Підвищує настрій, знижує занепокоєння і почуття страху. Застосовується для лікування маніакально – депресивного синдрому, судом, що виникають при високій температурі і тиках у дітей. Характеризується доброю переносимістю, легкими і оборотними побічними явищами поряд з високою ефективністю.

 


[tip]

Зміст:

[/tip]


 

 

 

Лікувальна дія препарату Депакін

 

 • Надає розслабляючу дію на кісткову мускулатуру
  Механізм: препарат підвищує вміст специфічної амінокислоти (ГАМК-гамма-аміномаслянная кислота) в центральній нервовій системі, завдяки цьому знижується зайва збудливість клітин головного мозку. Все це призводить до зменшення потоку нервових імпульсів до скелетної мускулатури, тим самим усувається ризик виникнення судом.
 • Захищає нервові клітини головного мозку і покращує в них обмінні процеси
  Механізм: блокує кальцієві канали нервових клітин, це перешкоджає передчасному руйнуванню і загибелі нервових клітин під дією власних ферментів.
  Вальпроіва кислота нормалізує процеси метаболізму і покращує зв’язки між нейронами. Підвищує тривалість життя нейронів, стимулюючи фактори росту і збільшуючи вміст в нервових клітинах спеціального захисного білка (нейропротективний протеїн bcl-2).
 • Стимулює ріст нервових клітин і сприяє утворенню добре розвиненою нейронної мережі головного мозку. Даний механізм допомагає з успіхом застосовувати депакін для лікування енцефалопатичної епілепсії у дітей і є препаратом першого вибору в лікуванні таких захворювань. При енцефалопатичній епіслепсіі є незрілість нервових структур головного мозку, що формує в них патологічні розряди, які провокують епілептичні припадки.
 • Надає протипухлинну дію
  Механізм: Вальроіва кислота пригнічує активність спеціального ферменту (гістондіацетілаза), який порушує нормальне дозрівання клітин і запускає процес їх безконтрольного розмноження.

 

Депакін: Показання до застосування

 

Всі види епілептичних припадків:

Поширені напади (генералізовані)
Такі напади характеризуються: раптовою втратою свідомості, і судомами в усіх групах скелетних м’язів. При цьому змінена електрична активність захоплює всю поверхню головного мозку. Існують наступні види поширених нападів: тонічні, тоніко-клонічні, міоклонічні, атонічні.

 • тонічні – втрата свідомості супроводжується надмірним підвищенням тонусу в скелетних м’язах
 • тоніко-клонічні -втрата свідомості поєднується з тонічними судомами до яких приєднуються ритмічні посмикування м’язів у всіх частинах тіла (клонічні судоми).
 • абсанси- короткочасні вимкнення свідомості від 1 до 25 секунд, при цьому м’язовий тонус не змінюється. Зазвичай людина з абсансом виконуючи звичайні дії, раптово завмирає, а потім знову продовжує дії.
 • міоклонічні – швидкі посмикування м’язів, частіше рук, при цьому свідомість не втрачається.
 • атонічні – різке падіння м’язового тонусу супроводжується втратою свідомості.

Локалізовані напади (парціальні)
Характеризуються виникненням вогнища зміненої електричної активності мозку в строго обмеженій зоні. В окремих частинах тіла виникають м’язові посмикування або неприємні відчуття, в голові, животі, ноги, руки і ін. Свідомість залишається збереженою.

Синдроми Веста і Леннокса-Гасто:

 • синдром Веста – зазвичай хворіють діти до одного року, проявляється частими епілептичними припадками, порушенням ритму серця, а так же відставанням у психічному та фізичному розвитку.
 • Синдром Леннокса-Гасто – виникає у дітей від 2 до 8 років. При синдромі спостерігаються різні генералізовані епілептичні припадки (абсанси, клонічні, атонічні судомні напади), супроводжується розумовою відсталістю.
  біполярні афективні розлади або маніакально-депресивний психоз (лікування і профілактика).
 • Біполярний афективний розлад – це психічне захворювання, при якому відбувається чергування депресивного і маніакального стану, або і їх одночасний прояв.
 • запобігання судом, що виникають через високу температуру

 

 

 

Депакін протипоказання

 

 • Важкі ураження печінки, гострий або хронічний гепатит;
 • Порфирія; лейкопенія; тромбоцитопенія, геморагічний діатез;
 • Застосування одночасно з мефлохіном, ламотриджином, препаратами звіробою;
 • Важкі захворювання підшлункової залози;
 • Дітям до 6 місяців всі форми депакіна, до 3 років Депакін Ентерік і Депакін в ін’єкціях, до 6 років не можна;
 • Алергічна реакція на препарат;
 • Вагітність і період лактації (викликає вроджені вади і аномалії розвитку плода).

Депакін з обережністю при:

 • Хвороби печінки
 • Хвороби підшлункової залози
 • Вроджених захворювання шлунково-кишкового тракту
 • Зниження утворення кров’яних клітин в кістковому мозку
 • Нирковій недостатності
 • Зниження загального білка в крові
 • В дитячому віці до 3 років, великий ризик пошкодження печінки

 

 

Інструкція по застосуванню Депакін

 

Спосіб застосування та дозу Депакіну в лікуванні епілепсії або маніакально-депресивного синдрому встановлюють індивідуально, з огляду на масу тіла і вік пацієнта.

 • Діти (більше 25 кг)
  Початкова добова доза: 10-15 мг / кг
  Середня добова доза: 30 мг / кг / добу
  Максимальна доза: До 50 мг / кг
  Кількість прийомів на добу: 2 прийоми

 

 • Дорослі
  Початкова добова доза: 10-15 мг / кг
  Середня добова доза: 20-30 мг / кг
  Максимальна доза: До 60 мг / кг
  Кількість прийомів на добу: 3 прийоми

 

Приймати препарат треба під час прийняття їжі або відразу після неї. Депакін Хроно і хроносфера можна приймати 1 раз на добу при добре контрольованій епілепсії. Це форми уповільненого вивільнення вальпроату, які забезпечують підтримання рівномірної концентрації препарату в крові на 24 години. Депакін хроносфера відмінний препарат для дітей здатних проковтнути м’яку їжу. Вміст пакетика слід висипати на їжу або в напої кімнатної температури (виключаючи гарячу їжу, супи, каву, алкоголь). Дітям до 3 років рекомендується Депакін у формі сиропу.

 • Діти від 6 до 12 міс (7.5-10 кг.): 200-300мг
 • Діти 1-3 роки (10-15 кг.): 300-450мг
 • Діти 3-6 років (15-25 кг.): 450-750мг
 • Діти 7-14 років (25-40 кг.): 750-1200мг
 • Діти 14-18років (40-60 кг.): 1000-1500мг
 • Дорослі Від 60кг: 1200-2100мг

Вводити струменево 400-800 мг, можна крапельно, 25 мг / кг / добу в 24-48 годин. Приготувати препарат необхідно безпосередньо перед використанням. Приготований розчин Депакіну зберігати при 2-8 ° C. Розчин повинен бути використаний не пізніше 24 годин від приготування. Можливе застосування Депакіну з різними розчинами: фізіологічний 0.9%, глюкоза 5-30%, натрію бікарбонату 0.14% р-р.


 

 

Побічні дії препарату Депакін

 

З боку органів чуття і нервової системи: тремор, сонливість, головний біль, сплутаність свідомості; зміни психічного стану (рухове занепокоєння, дратівливість, депресія, збудження) порушення мови, нетримання сечі, порушення координації рухів, ослаблення пам’яті та порушення мислення – оборотні після відміни препарату. Двоїння в очах, “мушки” перед очима, неконтрольовані руху очних яблук.
З боку шлунково-кишкового тракту: зниження або підвищення апетиту, болі в животі, діарея, запори, нудота, блювота, панкреатит, можливо вкрай важкий перебіг з летальним результатом, особливо в перші 6 міс. лікування
З боку кровотворної та системи згортання крові: пригнічення кістковомозкового кровотворення (зниження в крові еритроцитів, лейкоцитів тромбоцитів), зниження вмісту фібриногену і порушення функції тромбоцитів, все це призводить до підвищення ризику кровотеч, крововиливів, синців, гематом, кровоточивості).
З боку обміну речовин і ендокринної системи: збільшення або зниження ваги. Порушення менструального циклу (аменорея, дисменорея), збільшення молочних залоз у чоловіків.
Алергічні реакції: кропив’янка, набряк Квінке (рідко), васкуліт (рідко), синдром Стівенса-Джонсона (рідко).
Інші: випадання волосся (алопеція, має тимчасовий характер), периферичні набряки. Можливе загострення системного червоного вовчака.
Симптоми передозування Депакін

Пригнічення свідомості аж до коми, з втратою тонусу м’язів, зниженням рефлексів, звуженням зіниць, пригніченням дихання, судомні напади. Можливий розвиток набряку мозку. Лікування при передозуванні Депакін: в перші 10-12 годин після прийому всередину, промивання шлунка, активоване вугілля, збільшити сечовиділення (сечогінні препарати), з введенням великої кількості рідини, постійний контроль і корекція серцевої діяльності і дихання. У важких випадках необхідний апарат штучна нирка для очищення крові від препарату і його продуктів обміну. Найчастіше результат передозування сприятливий, але можливий і летальний результат.
Увага!!! Депакін при вагітності і лактації протипоказаний!

 

Препарат викликає вроджені вади і аномалії розвитку у плода. У більшості випадків уражається нервова система. Частота розвитку таких захворювань як міеломенінгоцеле, spina bifida становить – 1-2%. У період годування груддю препарат проникає в молоко в кількості 1-10% від його рівня міститься в сироватці крові матері. З молоком він потрапляє в організм дитини. Зареєстрованих випадків розвитку порушень з боку організму дитини, яка отримувала молоко від матері приймаючої депакін не було. Але під час годування препарат приймати не рекомендується або слід на якийсь час припинити годування дитини грудним молоком.


 

Аналоги препарату Депакін

 

Препарати з такою самою діючою речовиною як у Депакіна (вальпроат натрію): Апілепсін, Діпромал, Конвульсовін, Конвулекс, Енкорат, Ацедіпрол, Вальпарін ХР, Орфіріл, Вальпроат натрію.
Препарати зі схожим лікувальним ефектом: Ламотриджин, Фенітоїн, Карбамазепін, Клоназепам, Топирамат і ін.

 • Ламотриджин протиепілептичний препарат, є аналогом Депакін. Має ті ж показання, що і Депакін. Препарат стабілізує мембрани нейронів головного мозку, діючи на спеціальні іонні канали. А також знижує виділення амінокислот, що збуджують нервові клітини (глутамінова кислота). Все це призводить до усунення патологічного вогнища збудження в головному мозку. Побічні ефекти: найбільш розповсюджені шкірні висипи, виникають у 5-10% пацієнтів. Можливе зниження продукції клітин крові в кістковому мозку, тромбоцитів, лейкоцитів, еритроцитів. Також спостерігаються порушення зору, двоїння в очах, запаморочення, головний біль, сонливість або безсоння, порушення координації рухів, втрата у вазі. На функції мислення і пам’ять не впливає.
 • Карбамазепін протисудомний, протиепілептичний, антипсихотичний, знеболювальний засіб, аналог Депакіну. Препарат особливо ефективний у дітей і підлітків для усунення симптомів тривожності і депресії, знижує дратівливість і агресивність при епілепсії. Запобігає нападам болю трійчастого нерва, зменшує клінічні прояви синдрому відміни при алкогольній залежності. Побічні ефекти виникають у 1/3 пацієнтів, у 5% відміна препарату викликана поганою переносимістю. Препарат порушує процеси мислення і знижує пам’ять. Викликає шкірні висипи. Є ризик розвитку важких ускладнень з боку системи кровотворення і алергічних реакцій. До найбільш важких ускладнень відносять: синдром Стівенса-Джонсона, панкреатит, печінкова недостатність, апластична анемія, серцеві аритмії, які зустрічаються досить рідко.
 • Фенітоїн протиепілептичний, протисудомний, антиаритмічний препарат, є аналогом Депакіну . Надає протисудомну активність без вираженого придушення свідомості і снодійного ефекту.
  Побічні ефекти розвиваються у кожного другого пацієнта. З найбільш частих, це порушення координації, млявість, сонливість, невиразна мова, порушення з боку кровотворної системи, агресія, порушення пам’яті, депресія. Більш виражений негативний вплив на процеси мислення і пам’ять, ніж у аналогів -карбамазепіну і депакіну. В цілому профіль побічних ефектів даного препарату гірше, ніж у більшості інших протисудомних препаратів.
07.11.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)