Як швидко і безболісно вирвати молочний зуб

Home Форум медичного порталу UFMM Стоматологія Як швидко і безболісно вирвати молочний зуб

Перегляд 0 гілок відповідей
 • Автор
  Записи
  • #6787
   ufmm
   Хранитель

   Як вирвати молочний зуб у дитини?
   Молочні зуби малюка починають формуватися, коли він ще перебуває в утробі матері. Прорізування перших з них починається приблизно з 6 місяців і закінчується до 3 років.

   Їх будова відрізняється від корінних меншими розмірами і більш опуклими різцями. Емаль і дентин у них тонше, корінь короткий, а кореневі канали широкі. Тимчасові зуби слабо мінералізовані, тому часто піддаються карієсу. Всього їх 20 штук.

   Порядок природного випадання

   До 6-річного віку коріння починають розсмоктуватися, а зубки хитатися. Випадаючи, вони повинні звільняти місце для постійних, які до цього часу починають прорізуватися. Спочатку відбувається розсмоктування верхівок коренів, потім решти ділянок. Для стимуляції розсмоктування коренів слід годувати дитину твердою їжею.

   В результаті розхитаний молочний зуб витісняється зростаючим постійним. Дитячі зубики випадають в тому ж порядку, що і прорізуються. Що цікаво, дівчатка раніше хлопчиків починають втрачати їх.

   Як швидко випадають молочні зуби?
   За середніми показниками перший випадає в 6-7 років, а до 12-14 років вони все замінюються постійними. Першими зазвичай випадають центральні різці на нижній щелепі, останніми – ікла і великі моляри.

   Як правильніше вчинити: вирвати молочний зуб в домашніх умовах, або звертатися до дитячого стоматолога?

   Якщо зуб несильно розхитаний і щільно сидить в яснах, то слід відкласти видалення. Якщо ж ясна пухка, а зуб вільно розгойдується з боку в бік, то його можна вирвати в домашніх умовах. Як правило, всі діти бояться лікарів, і якщо зуб сильно розхитаний, краще видалити його вдома в знайомій обстановці і в оточенні близьких людей. Особливо якщо він перший.

   Як висмикнути зуб дитині, не травмуючи її психіку?
   Попередньо необхідно обговорити з сином або донькою майбутню процедуру. Кожен батько знає, як правильно і в якій формі краще донести до свого чада необхідність видалення. Можна обіграти подію в вигляді вистави з «Зубною феєю» або пообіцяти малюкові подарунок за мужність і терплячість.

   Але якщо ви вирішите зробити це самі, то потрібно пам’ятати про те, що в наступні 2 години після видалення не можна буде приймати їжу, тому дитину необхідно заздалегідь погодувати і напоїти.

   Далі, варто підготувати ватні тампони, антисептичний розчин, ємність для спльовування. До процедури слід приступати, ретельно вимивши руки. Дитині буде необхідно почистити ротову порожнину і прополоскати рот. Слід переконатися в тому, що малюк не нервує і налаштований на процедуру.

   Способи самостійного видалення

   Як висмикнути молочний зуб без підручних засобів?
   Одягти стерильні рукавички, захопити його ближче до основи, трохи розхитати і швидко висмикнути. Як правило, вони легко видаляються з першого разу. Висмикнувши обов’язково прополоскати рот антисептичним розчином, і покласти ватку на рану.

   Вирвати молочний зуб дитині можна і за допомогою міцної нитки. Для цього нитку необхідно продезінфікувати, обв’язати зуб ниткою і швидким рухом вгору висмикнути. Не слід тягнути нитку в бік, щоб не поранити ясна. Якщо видаляється зуб з верхньої щелепи, рух руки прямує вниз.

   Наступні 2-3 дня після видалення треба буде полоскати рот солоною водою або відваром з ромашки. Зазвичай ранка затягується протягом тижня. Якщо процес загоєння затягується або присутнє запалення ясен, слід терміново звернутися до дитячого стоматолога.

   У деяких дітей процес розсмоктування коренів може затягуватися. Якщо корінні зуби вже прорізуються, а молочні сидять щільно і не розхитуються, то слід звернутися до стоматолога.

   Дитячі зуби не повинні віддалятися раніше 6 років. Кожен з них тримає місце для постійного. Якщо їх видаляють раніше ніж за рік до прорізування основних, то сусідні можуть зміщуватися. Це, в свою чергу, створює передумови для того, що основні будуть прорізуватися зі зміщенням.

   Зсув зубного ряду формує неправильний прикус, що позначається на дикції і тягне за собою ще купу проблем. Крім того, їх відсутність ускладнює пережовування їжі, що може викликати порушення травлення у дитини. Дуже важливо зберегти молочні зубки до природного моменту їх випадання. І в обов’язковому порядку лікувати хворі, адже пошкоджені карієсом, вони здатні пошкоджувати зачатки постійних.

   Якщо з якихось причин дитині доводиться видалити кілька молочних зубків, стоматологи рекомендують носити зубні протези в формі знімних пластинок.

Перегляд 0 гілок відповідей
 • Вибачте , ви повинні увійти в систему , щоб відповісти в темі .