Жовті склери очей у новонароджених

 

Поява жовтих склер очей у новонароджених зазвичай пов’язано з функціональною неповноцінністю печінки. У новонароджених дітей печінка при народженні тільки починає звикати до самостійної роботи. Тому нерідко у них зустрічаються певні фізіологічні збої (жовтяниця новонароджених). Жовті склери очей у новонароджених можуть бути також ознакою будь-якої патології печінки або крові. Частина цих патологій є, переважно, вродженими, тобто при них спостерігається дефіцит певних ферментів, відповідальних за переробку і видалення з організму білірубіну. Інша частина цих захворювань викликана деякими захворюваннями крові, кишечника і печінки.

 

 

 

Існують наступні основні причини появи жовтих склер очей у новонароджених:

  • Синдром Криглерар-Найяра. Синдром Криглерар-Найяра – патологія, при якій в клітинах печінки відсутній фермент (глюкуронилтрансфераза), що перетворює непрямий білірубін в прямий білірубін, внаслідок чого перший накопичується в крові, проникає в склери очей і забарвлює їх в жовтий колір.
  • Синдром Дабинаж-Джонсона. Синдром Дабинаж-Джонсона цє вроджене захворювання, при якому порушується виведення прямого білірубіну з клітин печінки, через що відбувається порушення видалення білірубіну з печінки і всього організму в цілому.
  • Жовтяниця новонароджених. У період внутрішньоутробного розвитку у плода в еритроцитах є велика кількість фетального гемоглобіну. Коли дитина народжується, то відбувається заміна цього виду гемоглобіну на звичайний гемоглобін (HbA-гемоглобін), який є домінантною (переважною) формою у всіх дітей і дорослих. Така зміна супроводжується пожовтінням шкіри та склер очей у новонародженого і триває перші 7 – 8 днів його життя.
  • Ядерна жовтяниця. Ядерна жовтяниця – це патологічний стан, при якому в крові у новонароджених різко зростає рівень непрямого білірубіну (більше 300 мкмоль / л). Причиною цього підвищення можуть бути несумісність матері і плоду за групами крові, спадкові еритроцитарні мембранопатіі, хвороба Гіршпрунга, вроджений пілоростеноз (непрохідність шлунка) і ін.
  • Інфекційний гепатит. Інфекційний гепатит у новонароджених найбільш часто зустрічається в тих випадках, коли їх матері під час вагітності не спостерігаються у лікарів і не проходять різноманітні лабораторні тести на наявність у них інфекцій (токсоплазмозу, герпесу, цитомегаловірусу, гепатиту В та ін.).

 

20.12.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)