Чому у дитини червоні очі?

 

Почервоніння очей в дитячому віці може виникати з різних причин. Виділяють неінфекційні та інфекційні причини. До перших відносять плач, потуги при запорах і вплив несприятливих кліматичних факторів на слизову оболонку ока (вітер, сонячні промені, мороз). До другої групи відносять різні захворювання очей інфекційної або алергічної природи.

Виділяють наступні найчастіші причини почервоніння очей у дитини:

 

Частий плач призводить до підвищення тиску в кровоносних судинах очей. В результаті цього стінки судин починають розширюватися і переповнюватися кров’ю, що і проявляється як почервоніння очей. Чим більше дитина плаче, тим сильніше вираженість почервоніння.

 

Дитячі вірусні інфекції, такі як кір, краснуха, парагрип, вітрянка також можуть викликати почервоніння очей. Вся справа в тому, що при даних інфекціях в кровотоці циркулюють віруси, в тому числі, впливаючи на кровоносні судини очей. Надалі вірус може проникати і вражати тканини зорового аналізатора. Запалення в цьому випадку характеризується розширенням судин ока, появою набряку, свербіння, дискомфорту і болю.

 

 

Попадання стороннього тіла в око нерідко стає причиною подразнення слизової і почервоніння очей. Маленька дитина не може самостійно видалити чужорідний предмет (пил, піщинки, дрібні комахи і т. д.), який подразнює слизову. У відповідь на це око починає сльозитися і червоніти. Виділення сліз сприяє знезараженню кон’юнктиви ока (слизова оболонка), так як в слізній рідині є речовина лізоцим, яка має антибактеріальну дію. У свою чергу, почервоніння очей, яке проявляється розширенням судин, сприяє посиленню кровотоку і допомагає швидше впоратися з потенційною інфекцією.

 

Очні захворювання інфекційної природи, такі як запалення склери (склерит), рогівки (кератит), слизової оболонки ока (кон’юнктивіт) і краї повік (блефарит) супроводжуються вираженим почервонінням очей. Крім того, при вищезгаданих офтальмологічних хворобах також виникає набряк, біль, свербіння, сльозотеча і швидка стомлюваність очей. Дані захворювання можуть викликати як бактерії, так і віруси, гриби або найпростіші. Саме тому необхідно точно встановити причину хвороби, щоб призначити правильне лікування.

 

Алергія також є досить частою причиною почервоніння очей в дитячому віці. Контакт слизової очей з деякими алергенами призводить до запуску патологічної імунної реакції, в результаті якої відбувається виражене розширення кровоносних судин. Через розширені судини в навколишні тканини виходить рідка частина крові, тим самим, викликаючи набряк. Також спостерігається сильний свербіж, який викликаний роздратуванням нервових закінчень, що знаходяться в слизовій очей.

18.04.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)