Як використовувати пластир для сухих мозолів?

Ще не так давно медична промисловість випускала такі засоби єдиного виду на тканинній основі. Сьогодні ж в аптеках багато мозольних пластирів вітчизняних та імпортних. Вироби істотно розрізняються не тільки за ціною, але і за призначенням. Це важливо враховувати, щоб не помилитися при виборі лікувального засобу.

Використовувати пластир для сухих мозолів необхідно на суху чисту шкіру. Час впливу й інші нюанси застосування залежать від марки пластиру.

Найбільш поширеними марками пластирів є:

 • Саліпод;
 • Компід (compeed);
 • Урго (urgo).

 

Саліпод

Пластири являють собою тканинну смужку, просочену саліциловою кислотою, сіркою і низкою допоміжних компонентів. Поверх пластиру нанесена захисна смужка з целофану. Ширина представлених у продажу пластирів становить 10 сантиметрів. Довжина може бути 2 або 6 сантиметрів. Разом з лікувальним пластиром в упаковці знаходиться звичайний, призначений для кращої фіксації мозольного лейкопластиру.

Схема використання пластиру Саліпод наступна:

 • вимийте ту частину тіла, на якій розташовується мозоль;
 • витріть насухо шкіру і знежирте спиртом;
 • виріжте з лікувального пластиру фрагмент, відповідний формою і розміром мозолі;
 • видаліть захисну плівку і приклейте мозольний пластир на уражену ділянку;
 • зафіксуйте зверху звичайним лейкопластиром.

Носити мозольний пластир Саліпод необхідно 48 годин. Результатом його використання повинна стати побіліла мозоль, яка легко відділяється за допомогою пемзи. У разі якщо цього не сталося, процедуру слід повторити ще раз. При застарілих мозолях може знадобитися 3 – 4 процедури.

Запобіжними заходами є:

 • наклеювати пластир потрібно тільки на область мозолі, не зачіпаючи здорової шкіри;
 • не застосовувати пластир на область з порізами, відкритими ранами;
 • не використовувати Саліпод при вагітності;
 • не поєднувати лікування пластиром з прийомом протидіабетичних та протипухлинних препаратів.

 

Компід (compeed)

Компід – це гидроколлоїдні пластирі, які виготовляються не з тканини, а з силікону. Вхідні до складу пластиру колоїдні речовини забезпечують вологе середовище, що сприяє більш ефективному руйнуванню ороговілих тканин. Мозольний пластир цієї марки являє собою невеликий диск з саліцилової кислотою у формі гелю. Випускаються пластирі двох видів – для мозолів, розташованих на пальцях, і для тих, які локалізуються між пальцями.
Наклеюється пластир на суху і чисту шкіру. Перед використанням виріб необхідно потримати в руках кілька хвилин, для того щоб він став теплим. Пластир кріпиться цілком, вирізати окремі фрагменти з нього не потрібно. У продажу продукція компід представлена кількома розмірами, що дозволить підібрати пластир відповідний параметрам мозолі. Носити мозольний пластир необхідно до того моменту, поки він сам не відклеїться.

 

Урго (urgo)

Пластир Урго у вигляді смужки, в центрі якої розташовується диск з пінопласту. Усередині цього диска знаходиться саліцилова кислота, і його краї захищають здорову шкіру від подразнення. Перед застосуванням, мозоль необхідно розпарити і насухо витерти. З пластиру слід видалити захисну плівку і наклеїти так, щоб диск з кислотою розташовувався по центру мозолі. Міняти Урго необхідно один раз на 24 години. Ефект настає через 3 – 4 застосування.

25.01.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(24 оцінки, в середньому: 4.3 з 5)