Відбілювання зубів: Вдома чи в клініці?

Стан зубів – показник здоров’я і краси їхнього власника. Саме тому білосніжна посмішка стала невід’ємною частиною образу сучасної успішної людини.

Однак навіть при ретельному догляді за порожниною рота (а це, як ми пам’ятаємо – чистка зубів щіткою і пастою як мінімум два рази на день, щоденне використання зубної нитки і обов’язкове відвідування стоматолога раз в шість місяців), з часом зубна емаль набуває жовтуватий або сіруватий відтінок. Через нальот вона стає тьмяною, змінюють свій колір оригінальні пломби і протези.


[tip]

Зміст:

[/tip]


 

Причини зміни кольору зубів

Стоматологи виділяють основні причини зміни кольору зубів:

  • По-перше, це вживання продуктів, що містять в собі природні або штучні барвники – шоколад, чай, кава, вина, деякі фрукти і овочі, спеції. Сюди ж відноситься і куріння або жування тютюну. Дані продукти викликають найбільш нейтральне, «поверхневе» фарбування.
  • До другої групи причин («глибоке» фарбування) можна віднести надлишок деяких хімічних речовин в організмі. Наприклад, ін’єкції антибіотиків тетрациклінової групи, такі популярні ще недавно у всіх країнах, можуть стати причиною фарбування зубів в коричневий колір. Також перенасичення організму фтором веде до розвитку флюорозу – хронічного захворювання, характерним симптомом якого є зміна кольору зубів, аж до почорніння. Так, звучить страшно, але рішення проблеми є завжди!
  • І нарешті, вікові зміни зубів. Чим старше ми стаємо, тим емаль більш стоншується, тьмяніє, утворюються множинні мікротріщини змінюється структура зубів. Посилюється негативний вплив на колір емалі фарбувальних продуктів і медикаментів.

Отже, що ж робити, якщо ви помітили, що посмішка змінила колір або просто не настільки білосніжна, як хотілося б.

Безліч джерел пропонує вирішення проблеми, як в домашніх умовах, так і за допомогою фахівців. У кожної з процедур є свої переваги і недоліки.


 

Відбілювання зубів в домашніх умовах

 

Серед домашніх методів вельми популярні зарахунок своєї доступності та ефективності народні засоби. Такі як, наприклад, чищення зубів содою, перекисом водню або навіть їх сумішшю. Однак необережне використання перекису водню з великою ймовірністю може спричинити за собою опіки ясен, а сода дряпає зубну емаль.

Відбілювання зубів активованим вугіллям або деревною золою також залишає на зубах мікроскопічні тріщинки, що згодом може привести до підвищення чутливості зубів.

До більш щадних, але трохи менш дієвих способах відбілювання зубів в домашніх умовах відносять масло чайного дерева (володіє легким відбілюючим, а також бактерицидним ефектом) і цедру лимона, що містить вітамін С і ефірні масла, які більш дбайливо впливають на емаль і згодом дозволяють домогтися її освітлення.

Джерела пропонують різні комбінації і тривалість застосування народних засобів, тому вивести точний рецепт нешкідливого відбілювання зубів складно.

З цієї точки зору, більш безпечними можна назвати професійні пасти, ополіскувачі, гелі та смужки для відбілювання зубів в домашніх умовах.

Виробники завжди докладають інструкцію щодо їх застосування і шанси нашкодити красі і здоров’ю своєї посмішки з їх допомогою набагато менше. Однак і цими продуктами не варто зловживати, оскільки довге їх застосування також може негативно позначитися на чутливості зубів.

Використання абразивних зубних паст в комплексі з ополіскувачами протягом пари тижнів дозволить відбілити зуби на 1-2 тони. До їх складу входить невелика кількість перекису водню, а також поліруючі і ферментні речовини. Вони легко справляються з нальотом від таких продуктів як кава, вино і сигарети, але освітлити зуби зсередини вони, на жаль, не в силах.

Виробники відбілюючих смужок для зубів рекомендують використовувати їх продукт протягом місяця і обіцяють освітлення на кілька тонів, яке протримається в залежності від вартості смужок від декількох місяців (бюджетний варіант) до 1,5 років (більш дорогі смужки). Мінусом даного методу можна назвати те, що міжзубні проміжки освітлити за допомогою смужок не вийде.

Зубні гелі дають відмінний результат за пару тижнів і справляються з відбілюванням міжзубних проміжків. Можуть наноситися як безпосередньо на зуби, так і за допомогою капи. Проте не забуваймо, що препарати на основі перекису водню необхідно використовувати дуже акуратно, щоб уникнути опіків ясен. В цьому плані вважаються більш безпечними гелі з перекисом кабраміда.

Серед домашніх помічників в боротьбі за білизну посмішки стоматологи виділяють електричні зубні щітки і іригатори, що видаляють на 70% більше нальоту, ніж ручні щітки.

Але незважаючи на різноманіття і доступність домашніх способів відбілювання, для досягнення більш помітного і стійкого результату рекомендується вдаватися до так званого кабінетного відбілювання.


 

 

Професійне відбілювання зубів

 

Лікар за допомогою колірних систем, ламп і спеціальних приладів точно визначить відтінок емалі і дасть професійні рекомендації по її корекції з урахуванням індивідуальних особливостей ротової порожнини пацієнта. Первинні консультації часто безкоштовні. Можливі негативні наслідки такого відбілювання мінімальні.

Добре видаляють зубний наліт ультразвукова чистка та чистка за допомогою апарату Air Flow. Вони недорогі і ефективні в якості профілактичної процедури, щоб запобігти більш серйозним змінам кольору емалі. Найчастіше застосовуються спільно.

При більш помітній зміні кольору зубів стоматологічні клініки пропонують звернутися до технології ZOOM, або відбілюванню зубів лазером. Відзначимо, що дані процедури зажадають відчутних фінансових вкладень, однак і результат вартий того – зубки стануть світліше на цілих 8-12 тонів, безболісно і відносно швидко (до 3 сеансів).

Надалі, правильно доглядаючи за порожниною рота, обмежуючи вживання фарбувальних продуктів і дотримуючись рекомендацій лікаря, отриманий результат можна зберігати до 10 наступних років.

У випадках, коли змінити відтінок емалі неможливо, фахівці вдаються до мікропротезування винирами, люмінирами, ультранирами – керамічними накладками на фронтальні поверхні зубів, зовні схожими на лінзи. З їх допомогою можливо змінити не тільки колір, але і форму зубів, досягнувши більш вираженого естетичного ефекту. При відсутності серйозних пошкоджень зубів можна встановити протези тільки на видиму зону посмішки, що дозволить заощадити.

При значних ураженнях зубів лікар порекомендує відновити зуб за допомогою штучної коронки.

Отже, безсумнівно, професійні способи відбілювання зубів обіцяють більш виражений і стійкий результат. При наявності пломб і протезів в видимій частини ротової порожнини, а також при хворобах ясен, тріщинах емалі і оголенні шийок зубів єдино ефективним рішенням буде звернутися до фахівця.

Перед проведенням домашніх процедур, також непогано було б попередньо відвідати лікаря і переконатися у відсутності стоматиту, карієсу і пошкоджень емалі, і в тому що обраний спосіб не завдасть шкоди.

Надалі, щоб зберегти білизну посмішки надовго, рекомендується коригувати раціон (безбарвна дієта), жувати профілактичні жуйки, полоскати зуби після вживання вина, кави та інших фарбувальних продуктів, регулярно відвідувати лікаря і щодня дотримуватися гігієни ротової порожнини.

 

01.05.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 оцінки, в середньому: 5 з 5)