Вибір інгалятора

Якщо вас або вашу дитину постійно турбують кашель, болі в горлі або утруднення дихання, є кілька шляхів вирішення проблеми. Найбільш прийнятним з них є лікування за допомогою небулайзерної терапії. Однак не варто поспішати з самолікуванням. Правильно поставити діагноз зможе тільки кваліфікований фахівець. Після огляду лікарем і грамотного опису симптомів, можна сміливо йти в аптеку і вибирати собі інгалятор.

Існує велика кількість моделей інгаляторів, які застосовуються як при конкретному захворюванні органів дихання, так і при загальних симптомах. Причому, вагомою перевагою інгаляцій перед звичайним прийомом ліків, є зменшене дозування лікарських засобів. Адже, при розпилюванні і вдиханні, засвоюється більша кількість препарату, ніж при ковтанні або розсмоктування. До того ж, в цьому випадку ліки цілеспрямовано потрапляють в дихальні шляхи за найкоротший проміжок часу. Зручність і легкість застосування, дозволяють використовувати інгалятори для лікування наймолодших пацієнтів.

Для правильного вибору моделі інгалятора вам спочатку треба розуміти, де і для чого буде використовуватися прилад.

 

 

Найголовніше – що ви плануєте лікувати, так як однією з основних характеристик небулайзера є розмір частинок, на які розпорошується лікарський засіб. Чим більше розмір часток, тим вище в дихальній системі осідають ліки, чим менше – тим глибше. Для того щоб лікувати горло необхідний пристрій, що розпилює засіб на частинки розміром більше 10 мкм. Для середнього відділу (трахея, великі бронхи) – 5-10 мкм, для дрібних бронхів і до альвеол – менше 5 мкм.

Оскільки постановка діагнозу найважливіша частина вибору правильного алгоритму лікування, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Після цього необхідно визначитися з лікарським засобом. Наприклад, якщо ліки, які ви плануєте використовувати, на водній основі, вам підійдуть будь-які небулайзери, а якщо необхідні гормональні препарати або емульсії, то в цьому випадку не можна використовувати ультразвукові, а підійдуть тільки компресорні або мембранні інгалятори. Якщо ви плануєте використовувати трав’яні настої та ліки на основі ефірних масел, то в першу чергу зверніть увагу на парові і компресорні інгалятори з великим розміром частинок що розпилюються.

Для самих маленьких пацієнтів виробники випускають спеціальні дитячі інгалятори. Яскравий і цікавий дизайн дозволить проводити лікувальні процедури в ігровій манері без тривалого вмовляння малюка.

 

Інгалятор при болі в носі

Симптом: нежить, утруднене носове дихання, чхання.
Можливе захворювання: риніт, запалення слизової носа.
Підходять всі інгалятори. Особливу увагу варто звернути на пристрої, укомплектовані насадкою для носа.

 

 

Інгалятор при болях в горлі

Симптом: постійний біль, який посилюється при ковтанні.
Можливе захворювання: тонзиліт (катаральна ангіна) – запалення мигдалин.

Симптом: першіння в горлі, боляче ковтати.
Можливе захворювання: фарингіт- запалення слизової глотки і дужок.
Лікування: в обох випадках подібне – необхідно зволожити, пом’якшити верхні дихальні шляхи. Рекомендуються масляні розчини. Підійдуть інгалятори з великим розміром частинок.

 

 

 

Інгалятор при кашлі

Симптом: сухий кашель, чхання, нежить. Не рідко супроводжується сльозоточивістю очей.
Можливе захворювання: алергія на пил, пилок рослин, шерсть тварин, спори грибів, запалення нижніх відділів дихальної системи.
Лікування: найбільш простий засіб полегшення симптомів – інгаляція фіз.розчину або мінеральною водою. Підійде будь-який компресорний, ультразвуковий або мембранний інгалятор.

 

 

Симптом: сухий кашель. За відчуттями «нагорі» іноді невелике відкашлювання.
Можливе захворювання: фарингіт, запалення слизової глотки і дужок.
Лікування: рекомендується інгаляція відварами трав, або олійними розчинами. Інгалятори з великим розміром частинок.

Симптом: сухий “гавкаючий” кашель, що супроводжується осиплостью голосу.
Можливе захворювання: ларингіт, запалення гортані

Симптом: тривалий сухий болісний кашель, супроводжується почуттям ссадненя за грудиною.
Можливе захворювання: трахеїт, запалення трахеї.
Лікування: необхідний інгалятор, що впливає на середній відділ дихальної системи. Підходить будь-який компресорний, ультразвуковий або мембранний.

Симптом: сухий кашель, що переходить у вологий.
Можливе захворювання: бронхіт, запалення бронхів

Симптом: вологий, важкий кашель, мокрота з прожилками крові.
Можливе захворювання: пневмонія, у разі сильних ознак можлива підозра на туберкульоз. Ураження альвеол і дрібних бронхів
Лікування: важкі захворювання, які вимагають медикаментозного лікування. Обов’язково зверніться до лікаря!

Підходить хороший компресорний або мембранний інгалятор.

04.01.2017
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)