Нервова булімія

Булімія (нервова булімія) – це порушення харчової поведінки, яке відноситься до психічних розладів. Воно проявляється нападами переїдання, під час яких людина за 1-2 години поглинає величезну кількість їжі, іноді до 2,5 кг. При цьому він не відчуває її смаку і не відчуває почуття насичення. Слідом за таким харчовим зривом приходить почуття каяття, і булімік намагається виправити ситуацію. Для цього він викликає блювоту, приймає проносні або сечогінні препарати, використовує клізми, активно займається спортом або дотримується суворої дієти. У підсумку організм виснажується і розвивається цілий букет захворювань, які можуть призвести до летального результату.

У людини, що страждає булімією, є дві нав’язливих ідеї. Він годинами мріє про їжу і ретельно вибирає в магазині улюблені ласощі, щоб насолодитися ними, коли настане зручний момент. Бенкети завжди відбуваються на самоті. Друга нав’язлива думка: «мені необхідно схуднути». Жінка здається собі товстою, навіть якщо у неї дефіцит ваги. Вона фанатично стежить за модою, прагне мати фігуру моделі. Постійно розмірковує на тему схуднення, дієт і правильного харчування.

Люди потрапляють у замкнуте коло. Голодовки, хронічні стреси, перевтома лягають важким тягарем на плечі. Коли напруга стає непосильною, виникає нервовий зрив, який викликає приступ переїдання. Під час їжі виникає ейфорія, почуття легкості і відриву. Але після цього з’являється почуття провини, фізичний дискомфорт і панічна боязнь поправитися. Це викликає нову хвилю стресу і спробу схуднення.

Як і більшість інших психічних розладів, булімія, не сприймається людиною, як серйозна проблема. Вона не звертається за допомогою до лікаря або психолога. Створюється ілюзія, що припинити напади можна в будь-який момент. Булімія здається ганебною звичкою, яка приносить масу незручностей. Напади переїдання і «очищення» ретельно приховують, вважаючи, що людям, навіть рідним, знати про це не обов’язково.

За статистикою 10-15% жінок у віці від 15 до 40 років страждають від булімії. Адже саме представниці прекрасної статі постійно стурбовані своєю зовнішністю і зайвою вагою. Серед чоловіків ця проблема поширена менше. Вони складають лише 5% від загального числа хворих булімією.

Деякі професії підштовхують до розвитку булімії. Наприклад, танцюристам, акторам, моделям і легкоатлетам дуже важливо не мати зайвої ваги. Тому серед цих людей захворювання зустрічається в 8-10 разів частіше, ніж серед представників інших професій.

Цікаво, що найбільше ця проблема актуальна в розвинених країнах, таких як США, Великобританія, Швейцарія. А серед людей з низьким рівнем достатку булімія зустрічається рідко.

Булімія, як і інша біда рідко приходить одна. Вона супроводжується саморуйнівною сексуальною поведінкою, депресією, спробами суїциду, алкоголізмом і прийомом наркотиків.

Незважаючи на всі старання лікарів досягти повного одужання вдається приблизно 50% хворих, у 30% через кілька років виникають рецидиви захворювання, а в 20% випадків лікування не дає ефекту. Успіх боротьби з булімією багато в чому залежить від сили волі і життєвої позиції людини.

27.01.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки, в середньому: 5 з 5)