Молочниця у чоловіків

Молочниця – захворювання викликане грибками Кандида.

Чоловіча молочниця (кандидоз) це ураження грибками чоловічих статевих органів. Чоловіки страждають молочницею значно рідше ніж жінки. Справа в тому, що чоловічий організм менш сприйнятливий до грибків роду Кандіда. Однак при ослабленні імунітету, кандиди стають причиною молочниці – інфекції, що вражає геніталії.

Зараження чоловіка молочницею може відбутися не тільки від статевого партнера. Грибки Кандида звичайні представники мікрофлори людини. Їх часто виявляють на шкірі, в роті, в кишечнику і на геніталіях цілком здорових людей. Тому, при зниженні імунітету, зараження молочницею може статися і всередині самого організму. У такому випадку слід займатися не тільки лікуванням кандидозу, а й пройти повне обстеження, щоб з’ясувати що призвело до зниження захисних сил організму.

Чоловіча молочниця – безпечне захворювання і досить легко піддається лікуванню, особливо якщо з ним не затягувати.

У деяких випадках молочниця статевих органів у чоловіків є ознакою глибокого хронічного ураження організму грибком. У цьому випадку страждає не тільки сечовивідна система і шкіра, а й інші внутрішні органи. Однак все ж частіше кандиди викликають тільки поверхневе ураження геніталій.


[tip]

Зміст:

[/tip]


Наслідки молочниці у чоловіків

У деяких людей грибки кандида можуть потрапляти в кров, при цьому розвивається кандидозний сепсис – небезпечний стан, що вимагає невідкладної медичної допомоги. Якщо молочниця у чоловіка виникає на шкірі або слизових оболонках – це вже говорить про те, що у нього знижений імунітет, а значить грибок потенційно може проникнути в кров.

В рамках невідкладної допомоги в стаціонарі вводять препарати, які відновлюють роботу внутрішніх органів, захищають їх від грибка, а також протигрибкові засоби, спрямовані на знищення збудника. Деяким чоловікам, які мають молочницю на статевих органах або в роті, якщо у них сильно знижений імунітет, і вони мають підвищену вразливість до грибка, лікар рекомендує лікуватися в стаціонарі. Це запобіжний засіб, покликаний не допустити поширення збудника по всьому організму.

Фактори ризику, які можуть призвести до генералізації молочниці у чоловіків:

 • ВІЛ / СНІД;
 • цукровий діабет;
 • прийом препаратів, що пригнічують імунітет, наприклад, після трансплантації;
 • хіміотерапія в високих дозах або променева терапія при онкологічних захворюваннях;
 • наявність центрального венозного катетера, через який вводять ліки;
 • пацієнти, яким проводять гемодіаліз.

Медикаментозний кандидоз у чоловіків

У нормі мікрофлора шкіри і слизових оболонок людини постійно знаходиться в рівновазі. Кожен мікроорганізм присутній в певній кількості, займає свою нішу і не може викликати патологічних змін.

Якщо чоловік приймає під час лікування інфекції антибактеріальні препарати, то вони зазвичай діють не тільки на збудників захворювання, а й на представників нормальної мікрофлори. Баланс порушується, грибки кандида, на яких антибактеріальні препарати не діють, починають активно розмножуватися і викликає чоловіча молочниця.

У цьому плані особливо небезпечні антибіотики широкого спектру дії, так як вони діють на багато видів мікроорганізмів.

Медикаментозний кандидоз (молочниця) може розвиватися в результаті прийому препаратів, що пригнічують імунітет, зокрема хіміопрепаратів, цитостатиків, глюкокортикоїдів.

З інших медикаментозних процедур молочницею може ускладнюватися гемодіаліз.


 

Чи може чоловік передати жінці молочницю під час статевого контакту?

Незважаючи на те що урогенітальний кандидоз є інфекцією, що вражає органи сечостатевої системи, його не відносять до інфекцій, що передаються статевим шляхом. Захворіти можуть як сексуально активні чоловіки, так і ті, хто жодного разу не мав статевих контактів.

Якщо чоловік здоровий, а у партнерки є молочниця статевих органів (зазвичай це кандидозний вульвовагініт – ураження піхви і вульви), йому немає необхідності починати лікування при відсутності симптомів грибкової інфекції. Сам факт статевого контакту з хворою жінкою не обов’язково призведе до розвитку молочниці у чоловіка – як правило, для цього у нього ще повинен бути знижений імунітет.

Проте, варто уникати незахищеного сексу з партнеркою, у якій є ознаки молочниці, до тих пір, поки їй не буде встановлений точний діагноз.


 

Які правила особистої гігієни допомагають запобігти чоловічу молочницю?

Грибки кандида найкраще розмножуються там, де волого і тепло. Тому ретельна особиста гігієна є важливим заходом профілактики чоловічої молочниці.

Якщо чоловік приділяє недостатню увагу інтимній гігієни, під крайньою плоттю статевого члена може накопичуватися смегма – секрет залоз, що виконує роль мастила. Вона є живильним середовищем для розмноження різних мікроорганізмів, у тому числі грибків.

Фахівці дають чоловікам такі рекомендації щодо особистої гігієни:

 • Щодня ретельно мийте пеніс теплою водою. Душ краще, ніж ванна.
 • Уникайте використання ароматизованих мив і гелів для душу на статевих органах, так як вони можуть викликати роздратування.
 • Ретельно висушіть статеві органи після миття – не залишайте вологих місць, в яких міг би розмножуватися грибок.
 • Носіть вільні труси з бавовняної тканини, щоб не допускати перегрівання і сильного потіння шкіри статевих органів.

 


 

Чоловіча молочниця у фото

 

фото чоловічої молочниці

 

фото молочниці чоловіків

 

молочниця у чоловіків у роті

 

молочниця в роті у чоловіків

02.09.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)