Лікування гонореї

Гонорея – це інфекційне захворювання, тому й лікування засноване на застосуванні антибактеріальних препаратів.

Основні принципи лікування гонореї:

 • Адекватне лікування можливо лише під наглядом лікаря гінеколога, уролога або венеролога.
 • Лікуванню повинна передувати повноцінна діагностика, яка включає і проведення лабораторних аналізів (мікроскопічні, бактеріологічні дослідження мазка), інструментальних досліджень (УЗД органів малого тазу для виключення можливих ускладнень).
 • Перед призначенням лікування гонореї необхідно провести лабораторні дослідження на інші венеричні захворювання – хламідіоз, сифіліс, мікоплазма, уреаплазма. Як правило, у наш час рідко зустрічається інфікування одним лише венеричним захворюванням – частіше діагностується букет з декількох інфекцій. Лише виявивши всі супутні інфекції, у лікаря з’явиться можливість призначити адекватне лікування.
 • Самостійно розпочинати лікування, вносити свої зміни в схему лікування і його тривалість, так само як і переривати його не можна. Це може призвести до розвитку хронічної гонореї, яка є нечутливою до деяких видів антибіотиків.
 • Лікування повинне супроводжуватися діагностикою гонореї у всіх статевих партнерів.
 • У період лікування будь-які статеві контакти повинні бути виключені.
 • Після проведеного лікування обов’язковий лабораторний контроль одужання. Лише це дослідження може підтвердити або спростувати факт одужання. Відсутність гнійних виділень або ознак запалення не означає одужання пацієнта.

Лікування гонореї антибіотиками

Ми надаємо стандартні схеми, які зазвичай застосовуються в лікуванні свіжої гонореї:
Цефтриаксон по 0,25 г. Одноразово
або
Ципрофлоксацин 0,5 г. Усередину одноразово
або
Офлоксацин 0,4 г. Усередину одноразово
або
Ломефлоксацин 0,6 г. Усередину одноразово

Лікування хронічної і латентних форм гонореї

Застосуванню антибіотиків має передувати введення спеціальної вакцини, яку вводять внутрішньом’язово. Дана вакцина містить фрагменти гонококів і сприяє формуванню специфічного імунітету до гонококової інфекції. Вакцина вводиться курсами по 6-8-10 ін’єкцій з разової дозуванням в 300-400 млн. мікробних тіл і сумарним курсовим дозуванням в 2 млрд. мікробних тіл.
Поряд з вакцинацією проводиться неспецифічна симуляція імунітету за допомогою медикаментозних препаратів: пірогенал, стрептокіназа, рибонуклеаза.
Після стимуляції імунітету і проведення провокації можливе призначення антибактеріальних препаратів згідно стандартним схемам лікування.

 

Лікування гонореї при вагітності

Стан вагітності накладає ряд обмежень у використанні імуностимулюючих та антибактеріальних препаратів. Однак перевага в лікуванні в даному випадку віддається наступним антибіотикам: цефтриаксон, еритроміцин, спектріноміцін, хлорамфенікол.
Лікування вагітних можливо лише під суворим наглядом лікаря гінеколога.

18.01.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 оцінка, в середньому: 5 з 5)