Лікування гепатиту

 

Лікування гепатиту

 

Умовно лікування гепатиту можна розділити на лікування спрямоване на відновлення функцій печінки і боротьбу з вірусами гепатиту, які з’явилися винуватцями пошкоджень тканин печінки. Тому лікування гепатиту повинно бути комплексним і супроводжуватися суворим дотриманням медичних приписів раціонального режиму праці і відпочинку та дотриманням дієти.

Відновлення функцій печінки в першу чергу полягає у відновленні клітинного складу печінки при збереженні мікроскопічної структури печінкової тканини. Особливе значення для виконання покладених на печінку функцій має її мікроскопічна будова. Досягається це завдяки препаратам з групи гепатопротекторів і дотриманням дієти.

 

Гепатопротектори, які призначаються при гепатитах:

  • Есенціальні фосфоліпіди – ці речовини є структурними компонентами клітинної стінки гепатоцитів (клітин печінки). Тому їх надходження ззовні істотно прискорює процеси відновлення пошкодженої клітинної стінки гепатоцита, процеси регенерації тканин печінки при гепатиті.
  • Силімарин – цей препарат перешкоджає шкідливій дії вільних радикалів, які формуються при масивному руйнуванні гепатоцитів, що перешкоджає лавиноподібному наростанню некрозу тканини печінки. Так само даний препарат втручається в обмінні процеси гепатоцитів, що прискорює процеси регенерації та відновлення пошкоджених гепатоцитів.
  • Адеметионин – даний препарат має одночасно кілька доброчинних ефектів: активує пластичні процеси в клітинах печінки і головного мозку, оптимізує окислювальні процеси в клітинах, прискорює процеси виведення синтезованої жовчі. Препарат частіше призначається при токсичних (в тому числі і алкогольних) гепатитах, при жовчнокам’яній хворобі. Однак і при вірусному ураженні препарат має стабільний гапатопротекторний ефект.
  • Урсодезоксихолева кислота – препарат втручається в обмінні процеси холестерину, що веде до зниження його концентрації в жовчі. Зміна складу жовчі призводить до поліпшення процесу відтоку жовчі і запобігає холестазу. Як правило, призначається при жовчнокам’яній хворобі.

 


 

Противірусне лікування інфекційного гепатиту

 

Залежно від виду вірусу, що вражає печінку, його генотипу, динаміки захворювання і стадії гепатиту, на якій пацієнт звертається за допомогою, призначається лікування. Схема при лікуванні призначається лікарем гепатологом або інфекціоністом індивідуально. Як правило, противірусне лікування гепатиту полягає в комбінуванні декількох видів препаратів (інтерферон і додатковий противірусний препарат).

Природно, противірусне лікування проводиться на тлі проведення курсу лікування гепатопротекторами.
У лікуванні вірусних гепатитів С і В використовуються інтерферони. В даний час в лікуванні гепатитів застосовуються звичайні альфа інтерферони і пегільовані альфа інтерферони. По механізму дії в них відмінності немає. Однак між ними є істотна відмінність по тривалості створюваного ефекту. Пегільовані інтерферони набагато триваліше надають свою лікувальну дію при введенні – це пов’язано в особливостями хімічної будови інтерферону. Звичайний інтерферон доведеться вводити через день, пегілірований же вводити потрібно не частіше ніж раз на тиждень.

У лікуванні гепатиту С найбільшого поширення отримала схема лікування з використанням пегілірованого або звичайного альфа інтерферону і рибавірину.

Рибавірин надає подавляючу дію на розмноження вірусів. Проникаючи всередину інфікованої вірусом клітини препарат втручається в процес формування інформаційної РНК, по якій відбувається збірка структурних елементів вірусних частинок. Це призводить до значного зниження популяції вірусу (вірусного навантаження), а в комбінації з інтерфероном може і зовсім привести до знищення вірусів гепатиту С.

У лікуванні гепатиту В широкого поширення набула схема з застосуванням альфа інтерферону і противірусного препарату (аналоги нуклеозидів і нуклеотидів).

Аналоги нуклеотидів блокують фермент зворотний транскриптазу вірусу, що веде до зупинки процесу копіювання інформації материнської ДНК. Цей ефект значно знижує реплікацію вірусів, що призводить до значного зниження вірусного навантаження.

01.11.2016
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)