Лікування гепатиту С

Головні завдання терапії – це зупинити вірус і зняти запалення печінки. Існує «золотий стандарт» лікування гепатиту С: противірусні препарати Інтерферон і Рибавірин. Інтерферон бореться з інфекцією, а Рибавирин підсилює його дію.

Успіх лікування  гепатмиту С залежить від багатьох чинників:

 • генотипу вірусу
 • кількості вірусу в крові
 • віку, статі та індивідуальних особливостей організму
 • напруженості імунітету

Наприклад, кращі результати дає лікування гепатиту С у жінок, у людей молодого віку і у тих, чия вага не перевищує норму.
Ефективність лікування коливається від 40 до 85%. Терапія досить дорога і може сягати від кількох сотень до кількох тисяч доларів. Сума багато в чому залежить від фірми-виробника ліків.

Останнім часом з’явилося безліч реклам, які пропонують чудодійні засоби. Ці препарати або методики обіцяють в двотижневий термін повне вилікування від гепатиту С. Однак немає ніяких доказів їх ефективності і лікарі попереджають про те, що це звичайна викачка грошей.

Перейдемо до препаратів, які дійсно допомагають у лікуванні гепатиту С.


 

 

Інтерферон в лікуванні гепатиту С

 

Це білкова структура, яка зазвичай виробляються клітинами людини для боротьби з вірусами. Для приготування ліків, відповідну ділянку ДНК людини імплантується кишкової палички за допомогою методів генної інженерії. Потім білкові молекули виділяють і очищають. Завдяки такій технології отримують інтерферон в промислових масштабах.

Для лікування гепатиту С підходить інтерферон альфа 2а або 2в в ін’єкціях. Інші форми, наприклад свічки, не допомагають.

Механізм дії інтерферону:

 • захищає здорові клітини від проникнення в них вірусу
 • зміцнює стінку клітин, щоб збудники не могли проникнути всередину
 • перешкоджає розмноженню вірусу
 • уповільнює виробництво частинок вірусу
 • активує роботу генів в клітці, які борються з вірусами
 • стимулює імунну систему для боротьби з вірусом

Додаткове введення інтерферону допомагає організму справитися з інфекцією. Крім того він запобігає розвитку цирозу і раку печінки.

Прості інтерферони – є найдешевшими і тому загальнодоступними препаратами:

 • Роферон-А (інтерферон альфа-2а) Підвищує стійкість клітин до вірусу. Підсилює роботу імунної системи, щоб вона активно знищувала збудника. Призначають по 3-4,5 млн МО (міжнародних одиниць) 3 рази на тиждень. Тривалість лікування від 6 місяців до року.
 • Інтрон-А (інтерферон альфа-2b). Зв’язується з рецепторами на поверхні клітини і змінює її роботу. В результаті в клітині вірус вже не може розмножуватися. Також препарат підвищує активність фагоцитів – імунних клітин, які поглинають віруси. Перші 6 місяців доза 3 млн МО 3 рази на тиждень.

Тривалість лікування гепатиту С може тривати до року.

Пелігірований інтерферон – це той же інтерферон, але він залишається в організмі на більш тривалий термін. Це відбувається завдяки додаванню поліетиленгліколю, який підсилює дію інтерферону. Різновиди препаратів:

 • Пегасіс (пегінтерферон альфа-2а). Зупиняє поділ РНК вірусу і його розмноження. Імунний захист зміцнюється. Клітини печінки розмножуються правильно, не втрачаючи своїх функцій. Стимулює ті гени в гепатоцитах, які можуть протистояти атаці вірусу гепатиту С. Дозування: 180 мкг 1 раз на тиждень підшкірно в живіт або стегно. Тривалість лікування 48 тижнів.
 • Пегінтрон (пегінтерферон альфа-2b) Активує ферменти, які виробляються всередині клітини для боротьби з вірусами. Доза препарату залежить від маси тіла. В середньому вона становить 0,5 мл 1 раз на тиждень. Тривалість лікування від 6 місяців до року.

Консенсусний інтерферон – препарат, отриманий завдяки новітнім біоінженерним технологіям.

 • Інферген (інтерферон АльфаКон-1) відрізняється тим, що послідовність амінокислот у інтерферон змінена. Завдяки цьому посилюється дія препарату. Він допомагає навіть тим людям, у кого лікування гепатиту С іншими медикаментами не дало результату. Доза 15 мкг – 1 флакон. Вводять щодня або три рази на тиждень під шкіру живота або стегна. Мінімальний термін лікування – 24 тижні.

 

Рибавірин в лікуванні гепатиту С

Це синтетичний препарат, який стимулює імунітет і підсилює дію ліків на основі інтерферону. Застосовують спільно з будь-яким з інтерферонів.

 • Арвірон. Препарат легко проникає в уражені вірусом клітини, зупиняє поділ вірусу і сприяє загибелі збудника. Доза залежить від маси тіла. Приймають під час їди вранці і ввечері по 2-3 таблетки. Розжовувати капсули не можна. Тривалість лікування 24-48 тижнів.
 • Ребетол. Потрапляє всередину клітин печінки, уражених хворобою. Там він не дає новим вірусам утворити оболонку навколо РНК і таким чином стримує їх розмноження. Кількість капсул залежить від маси тіла. Зазвичай призначають 2 вранці і 3 увечері під час прийому їжі. Капсули слід, не розжовуючи. Приймати паралельно з інтерфероном 24-72 тижні.

 

 

Гепатопротектори в лікуванні гепатиту С

 

Це препарати, які покликані підтримати печінку у важкий для неї період. Вони не борються з вірусом, а допомагають ураженим клітинам швидше відновитися. Завдяки цим лікарським засобам поліпшується загальний стан, зменшується слабкість, нудота і інші прояви інтоксикації.

 • Фосфоглів. Постачає в організм фосфоліпіди. Вони призначені для того, щоб «відремонтувати» стінки уражених клітин печінки. Приймають кожен раз під час їжі по 1-2 капсули 3-4 рази на день. Тривалість курсу – півроку і більше.
 • Гептрал. Виконує в організмі багато функцій: підсилює вироблення жовчі, покращує роботу шлунково-кишкового тракту, прискорює відновлення клітин печінки, знімає інтоксикацію і захищає нервову систему. Для посилення ефекту перші 2-3 тижні препарат вводять внутрішньовенно за допомогою крапельниць. Потім призначають таблетки. Вживають 3-4 тижні по 1 таблетці 2 рази на день. Ліки рекомендують вживати на голодний шлунок за півгодини до їди. Краще в першій половині дня. Мінімальний термін лікування 3 місяці.
 • Урсосан. Найефективніший препарат з усіх гепатопротекторів. Виготовлений на основі урсодезоксихолевої кислоти. Захищає клітини від руйнування, зміцнює імунітет, знижує кількість токсинів, не дає жиру відкладатися в гепатоцитах, затримує розвиток сполучної тканини в печінці. Приймають по 1 капсулі 2-3 рази на день під час їжі. Розжовувати капсули не можна. Доза може змінюватися в залежності від маси тіла. Тривалість лікування гепатиту С від 6 місяців до декількох років.

 

Препарати для зменшення побічних дій лікування гепатиту С

 

Противірусні препарати інтерферону не завжди переносяться добре. Молоді люди швидко адаптуються до такої терапії, але якщо організм ослаблений, то йому потрібна допомога.

 • Деринат. Імуномодулятор – нормалізує роботу імунної системи, збільшує кількість клітин-захисників: лейкоцитів, лімфоцитів, фагоцитів, гранулоцитів. Призначають в уколах внутрішньом’язово. Щодня або 2-3 рази на тиждень. Курс від 2 тижнів.
 • Револейд. Призначений для того, щоб нормалізувати функції крові. Підвищити її згортання і не допустити кровотеч. Приймають по 1 таблетці на добу протягом 1-2 тижнів.
 • Нейпоген. Нормалізує склад крові (кількість нейтрофілів), дозволяє знизити температуру. Вводиться підшкірно або внутрішньовенно в крапельницях. Призначає лікар за результатами аналізів крові.

 

Гепатит С вилікувати можна, але для цього необхідно звернутися до фахівця, який має досвід роботи з цією хворобою. Людині доведеться запастися терпінням, точно виконувати рекомендації лікаря і дотримуватися дієти.

 

01.11.2016
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 оцінок, в середньому: 0 з 5)